Broń Starożytności

Tajemnice zaginionych cywilizacji i zagadki współczesności. Kontrowersyjne odkrycia, hipotezy i rzeczy, o których milczą podręczniki
Jack Bauer
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 3:22 pm
Kontakt:

Re: Broń Starożytności

Post autor: Jack Bauer »

[quote name='ADAX' post='29557' date='nie, 18 maj 2008 - 14:51']Te opowieści są ciekawe, jednak zastanawia mnie jedno, dlaczego wszyscy walczyli lub walczą się o naszą planetę?[/quote]



Odpowiedź na to pytanie można uzyskać z mitologii sumeryjskiej.

Po co mieszkańcy Nibiru przylecieli na naszą planetę? Po złoto, lub inne rudy, których u nas było dostatek. Nasza planeta posiadała też nienaruszony ekosystem...a wiadomo, że planety zamieszkałe przez rozwinięte cywilizacje raczej nie posiadają go w dobrej kondycji :)



Co do tematu to bardzo ciekawy. Przystanąłem na chwilkę przy "latającym mieście", które to było też opisywane w mitach atlantydzkich.

Jest także wiele innych wątków w tych wszystkich przekazach i się ze sobą pokrywają, łączą tworząc jedną spójną całość(np. broń masowego rażenia - forty w szkocji etc.) :)

To nie może być przypadek, nie? :D
Ostatnio zmieniony wt kwie 14, 2009 11:43 pm przez Jack Bauer, łącznie zmieniany 1 raz.
[ external image ]



They must find it difficult... those who have taken authority as the truth, rather than truth as the authority.

[right]- Gerald Massey[/right]


Moje imię po japońsku:
ジャツェック
Awatar użytkownika
M4K
Infrzak
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 8:38 am
Kontakt:

Re: Broń Starożytności

Post autor: M4K »

Tekst ciekawy, ale pisany językiem jak dla czytelników magazynu "FAKT"
Ważniejsza jest sprawiedliwość niż miłość.



Krew i honor ponad wszystko.
JAXI
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 04, 2009 5:13 pm
Kontakt:

Re: Broń Starożytności

Post autor: JAXI »

[quote name='ADAX' post='29557' date='nie, 18 maj 2008 - 13:51']Te opowieści są ciekawe, jednak zastanawia mnie jedno, dlaczego wszyscy walczyli lub walczą się o naszą planetę?[/quote]



Wydaje mi się, że niekoniecznie opisywane wojny dotyczą wizyty obcych. Może to ludzie w dalekiej przeszłości osiągnęli taki wysoki poziom rozwoju technologicznego, że potrafili skonstruować tak niszczycielską broń. Może doprowadziło to do samozagłady. Przeżyła garstka ludzi, którzy nie potrafili odtworzyć technologii, a opowieści o tamtych czasach pozostały w naszej pamięci w postaci mitów.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Broń Starożytności

Post autor: ADAX »

Opowieści są ciekawe jak wspominałem, czy są prawdziwe ? nie wiadomo, nawet gdyby były to i tak możemy jedynie je czytać i marzyć, że za 1000 lat będzie tak samo, ale z drugiej strony nasza cywilizacja stale się rozwija, zakładając, że jakaś wcześniej istniała tu na Ziemi przed nami, to jest taki opis całkiem możliwym. Kto wie, może i o nas powstaną legendy ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADKI HISTORII”