Próba pogrzebania teorii Dawkinsa.

Zagadka doświadczeń z pogranicza śmierci (NDE), tematy związane z nurtującą odwiecznie ludzi kwestią życia po życiu.
Reaper
Infrańczyk
Posty: 198
Rejestracja: czw lis 08, 2007 11:31 am
Kontakt:

Próba pogrzebania teorii Dawkinsa.

Post autor: Reaper »

Oto skromny sposób wyjaśnienia jak działa wiara dusza itd a czego dawkins nie potrafi zauważyć



Pisałem że oczy i ciało nie są źródłem wiary. Nie zmierzysz boga i jego mocy ani wzorem matematycznym ani nie zobaczysz go siedzącego na tronie i wydającego ludziom rozkazy poddanym. Co to znaczy. To nie ten język, nie ten świat, nie te realia.



To wydaje się dziecinne że dawkins próbuje szukać boga pod kamieniem i "zaglądać księżom pod sutanne" żeby genialnie stwierdzić "nic nie ma !" :lol: nie na tym wiara polega



Powiedzmy że jesteś w teatrze kukiełkowym. Widzisz kukiełki poruszające się jak ludzie. WIDZISZ, wiesz że jeden jest zły drugi dobry grają swoje role i możesz oceniać dla zabawy nawet po samym wyglądzie czy "body language" etc. Ale nie wiesz jakie ruchy wykonuje ręka i całe ciało kukiełkarza ! Tzn nie wiesz co za tym stoi widzisz zawsze tylko efekt końcowy ! Wiara zakłada właśnie istnienie siły większej niż ciało-kukiełkę czyli CIEBIE. Wiara stara się uświadomić ciebie w tym że ciało jest tylko rezonatorem większych, nieskończonych sił jakie ty z siebie możesz wydobyć, tu nawet można z deka nawet zauważyć siebie jako duszę bo jeśli teraz czujesz że "faktycznie czuję że mogę więcej" to zwracasz uwagę na swoją duszę i świat niefizyczny, świat wiary i widzisz kukiełkowatość świata fizycznego, to w zasadzie nic.



Ciekaw jestem co o wierze mówi nlp. To swoją drogą zabawne jak np oglądamy filmy i możemy powiedzieć ale głupi film. A jak głupie są nasze problemy lub nasz "film" który leci w naszej głowie jako pojęcie rzeczywistości gdzie istnieją takie problemy jak wyższość jednej partii nad drugą, zauważenie różnicy w kubku kawy i skarżenie tego nieraz do sądu i inne takie.
Ostatnio zmieniony pt sie 14, 2009 10:08 pm przez Reaper, łącznie zmieniany 1 raz.
Reaper
Infrańczyk
Posty: 198
Rejestracja: czw lis 08, 2007 11:31 am
Kontakt:

Re: Próba pogrzebania teorii Dawkinsa.

Post autor: Reaper »

gdyby nie było ruchów kukiełkarza nie było by ruchów kukiełek .. boszz....



Nikt nie powiedział że jest "szczególnie w miejscach kultu". Najpierw dowiedz się różnicy pomiędzy ziemskim kościołem a wiarą wtedy wróć to pogadamy. Jak mówiłem jesteś mądry tylko właśnie w zaglądaniu pod kamyki z perspektywy takowego sterowanego robota na baterie i to własnie jest szukanie boga przez zaglądanie "pod kamień" Bóg jest wszędzie ale nie nawiążesz z nim kontaktu przez alfabetem morsea wysłanym w przestrzeń kosmiczną czy jak we filmie star trek ostateczna granica twarzą w twarz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „ŻYCIE PO ŻYCIU & NDE”