Fenomen osoby trzeciej

Trójkąt bermudzki, fenomeny przyrody
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Fenomen osoby trzeciej

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Zjawisko to jest dość dobrze znane i zdarza się zarówno w sytuacjach ekstremalnych, jak i w życiu codziennym. Często słyszymy bowiem, albo sami odczuwamy na sobie czyjś wzrok, mimo że w pobliżu nie ma nikogo. Fenomen osoby trzeciej polega mówiąc najprościej na wyczuwaniu obok siebie obecności niewidzialnego towarzysza. Często uczucie to towarzyszy uczestnikom wysokogórskich wypraw, rozbitkom, cudownie ocalonym pilotom, marynarzom, kierowcom czy nurkom. Lista profesji jest naprawdę długa. Skąd jednak bierze się uczucie obecności nieznanej osoby?



CAŁOŚĆ
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: Fenomen osoby trzeciej

Post autor: spacemaster92 »

Ja sam prawie codziennie mam takie uczucie, że ktoś mnie obserwuje a jak się odwracam to nie ma nikogo, bądź też czuję jak ktoś wchodzi do pokoju niewidzialny byt, lub tym podobne.
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: Fenomen osoby trzeciej

Post autor: Zit »

Co poniektórzy codziennie mają takie "odwiedziny".

Lecz w 3/4 przypadków to zwykła gra wyobraźni.

Niestety, ale ten fenomen opiera się części nas, której działania jeszcze nie zrozumieliśmy do końca.
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
Awatar użytkownika
asiatko31
Full Active
Posty: 511
Rejestracja: pt sie 17, 2007 5:13 pm
Kontakt:

Re: Fenomen osoby trzeciej

Post autor: asiatko31 »

Ciekawy artykuł. Wszystko ładnie pięknie. Ale nie tylko nurkowie, samotni żeglarze i astronauci itp. mają podobne uczucia bliskiej obecności kogoś?.Takie istotki jak np. my też odczuwamy obecności kogoś. Te uczucie jest tak duże, takie silne, jak by się do kogoś przytulało. Wiem coś o tym bo takie uczucie mam często?. nawet dzieci mają swojego niewidzialnego przyjaciela. Gdzie razem robią wszystko??

Taka niewidzialna istotka wcale mi nie przeszkadza. To ona decyduje czy jest przy mnie czy tez nie?..
Ostatnio zmieniony sob wrz 05, 2009 10:22 am przez asiatko31, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda jest pochodnią olbrzymią zbliżamy się do niej tylko na chwilę w obawie, by nie spłonąć.

Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Należy się bać istotki czerpiącego wiedzę z jednej książki

:D :P :D
Awatar użytkownika
seele87
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 9:10 am
Kontakt:

Re: Fenomen osoby trzeciej

Post autor: seele87 »

Mózg lubi płatać nam figle podsuwając rożne obrazy i odczucia szczególnie w sytuacjach stresowych i ekstremalnych. Ja również nie raz miałam wrażenie czyjejś obecności najczęściej zdarzało się to, gdy byłam sama w odludnych miejscach, czy opuszczonych budynkach, gdzie nie czułam się zbyt pewnie i bezpiecznie. To był pewien bodziec do tego, by jak najszybciej się stamtąd ewakuować ;) Do tego typu zjawisk podchodzę zatem sceptycznie i sądzę, że w większości przypadków zadziałała wyobraźnia... Podkreślam w większości przypadków, bo być może w niektórych naprawdę ingerowała jakaś osoba trzecia, anioł stróż, czy coś w tym stylu... Pozostaje mieć nadzieje, że i ja mam takiego anioła stróża :)
Studentka ciekawa świata;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEWYJAŚNIONE ZJAWISKA”