Mirin Dajo

Trójkąt bermudzki, fenomeny przyrody
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Mirin Dajo

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Urodzonego w Holandii Mirina Dajo uznawano za człowieka, którego śmierć się nie ima. Wszystko to dzięki niezwykłym zdolnościom, przed których prezentowaniem się nie wzbraniał i które zabiłyby zwykłego śmiertelnika. Badający go lekarze nie mogli wytłumaczyć jego przypadku i do dziś uznawany jest on za swoiste kuriozium. Ten fakir, uzdrowiciel, medium i wizjoner o niezniszczalnym ciele budził nie tylko okrzyk zdziwienia na widowni, ale również rozliczne kontrowersje. Mimo to nie był wolny od śmierci...



CAŁOŚĆ
Awatar użytkownika
Erhion
Infrańczyk
Posty: 188
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 12:09 pm
Kontakt:

Re: Mirin Dajo

Post autor: Erhion »

Niesamowity człowiek, niesamowity fenomen.
Awatar użytkownika
Immortal_girl
Infrańczyk
Posty: 152
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 2:00 pm
Kontakt:

Re: Mirin Dajo

Post autor: Immortal_girl »

[quote name='Orson' post='61612' date='nie, 20 wrz 2009 - 15:42']Jak to nazwał go kiedyś chyba David Copperfield: ,,Jeden z największych iluzjonistów wszech czasów".[/quote]

Iluzja która nie była iluzją . :) Świetny artykuł i niesamowity człowiek.
Awatar użytkownika
parpar_maor
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: czw cze 21, 2007 6:53 am
Kontakt:

Re: Mirin Dajo

Post autor: parpar_maor »

W pierwszej chwili jak o tym przeczytałem, skojarzyło mi się takowe wytłumaczenie iż facet przekuł sobie ciało... tak jak niektórzy przekuwają sobie uszy by móc nosić różne kolczyki, tak samo tu, tylko zamiast kolczyków miecze :D. Wystarczy spojrzeć na filmiki, asystent dźga po pierwsze w miejsca gdzie wcześniej już dźgano, po drugie, stabilizuje proces przechodzenia miecza od początku, do wylotu, tak jakby chciał mieć pewność że stal przejdzie tym przekutym torem co trzeba.

Facet też jak najczęściej trenował z wbitymi w ciało mieczami, po to by otwory, te.. "tunele" czy też "dziurki" jak się to określa w przypadku kolczyków, nie zrosły się. To tłumaczy też brak krwi po przebiciu i brak krwotoków po usunięciu miecza. Także to, że był normalnym człowiekiem, który złamał sobie kość.

Nie wiem czy to co pisze jest w ogóle możliwe ;), ale są np przypadki, że ludzie w wypadkach doznali nieszkodliwych obrażeń przebiciem jakiegoś pręta przez całe ciało i nawet nic nie poczuli, coś im tylko tak jakby "zawadzało".



Oczywiście piszę pół żartem pół serio ;)
Łaska bogów na pstrym koniu jeździ

- Umarł śmiercią naturalną. Sztylet wbity w serce naturalnie powoduje śmierć
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Mirin Dajo

Post autor: Arek 1973 »

To inny, również ciekawy filmik o nim

http://www.youtube.com/watch?v=pcf0TVCAyDg
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Immortal_girl
Infrańczyk
Posty: 152
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 2:00 pm
Kontakt:

Re: Mirin Dajo

Post autor: Immortal_girl »

Fascynuje mnie również to, że ten człowiek był wspaniały bo nie pragnął tylko rozgłosu przez to jaki jest. Pragnął mówić do ludzi, uświadamiać im jak ważna jest sfera duchowa a nie materialna. Owszem chciał pokazać "co potrafi" ale tym samym uświadomić ludziom ze wszystko jest możliwe, chciał do nich dotrzeć. I mysle że to jest wspaniałe :)
PSIfan
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 7:03 am
Kontakt:

Re: Mirin Dajo

Post autor: PSIfan »

Tak iluzja czasami nie jesst iluzja...
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Mirin Dajo

Post autor: Arek 1973 »

Immortal_Girl

W czasie swoich występów nie tylko dawał się kłuć ale także leczył chorych oraz głosił przemówienia

"""""to moje zadanie , pokazywać ludziom siłę ducha, Bóg dał mi tą możliwość, żebym mógł pokazać ludziom siłę ducha nad materią i moje zesłanie ma pomóc ustanowić Pokój na Ziemi"""""



To fragment z innego art.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEWYJAŚNIONE ZJAWISKA”