Znamy zabójcę mamutów

Nowe znaleziska i hipotezy, o których nie zawsze mówi się głośno...
Awatar użytkownika
azazel
Infrzak
Posty: 40
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 10:58 am
Kontakt:

Re: Znamy zabójcę mamutów

Post autor: azazel »

Wydaje mi się, że wszystkie wielkie kataklizmy i inne zachodzące dawno temu zjawiska mają swe powiązanie z doliną śmierci, dużo o tym czytałem i ogarniałem wszystkie możliwe przypadki i większość tego typu zjawisk ma pewną częstość występowania co ileś tysięcy lat się dzieje, czytałem, że prawdopodobnie jeżeli udało by się nam znaleźć te tajemnicze obiekty moglibyśmy odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań...
Mark
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: pt sty 18, 2008 9:15 pm
Kontakt:

Re: Znamy zabójcę mamutów

Post autor: Mark »

hmm teraz jedno mnie ciekawi ponieważ piszą ze tkanka mamuta jest znakomicie zachowana.

Jak wiemy naukowcy są wstanie klonować zwierzęta wiec czy teoretycznie mając w posiadaniu taki okaz byli by wstanie sklonować mamuta?
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: Znamy zabójcę mamutów

Post autor: spacemaster92 »

Biedny mamucik aż mi go szkoda. A co do klonowania to wydaje mi się, że zwierzę klonowane musi być żywe. Ale gdzie na tym forum o ile dobrze pamiętam pisało, że jakiejś słonicy mają wszczepić DNA mamuta do płodu. Ale nie jestem pewien czy o to dokładnie chodziło.
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
Mark
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: pt sty 18, 2008 9:15 pm
Kontakt:

Re: Znamy zabójcę mamutów

Post autor: Mark »

O ile pamiętam nie musi być żywe zwierze. musi być porostu dobrze zachowane.

jeśli mam racje być może zobaczymy żywego mamuta :)
Awatar użytkownika
azazel
Infrzak
Posty: 40
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 10:58 am
Kontakt:

Re: Znamy zabójcę mamutów

Post autor: azazel »

który umrze po urodzeniu :D w sumie to możliwe w ogóle jest tego typu klonowanie? wszczepienie słonicy mamuta, chyba to inny gatunek?
Mark
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: pt sty 18, 2008 9:15 pm
Kontakt:

Re: Znamy zabójcę mamutów

Post autor: Mark »

"Jądra komórkowe

pobrane ze skóry lub z krwi bawołów przeszczepiono do oocytów zwykłej krowy. Udało się też uzyskać klon muflona wykorzystując do tego oocyty owcy, a koziorożca pirenejskiego – komórki jajowe kozy. Jednak taki klon gaura padł szybko po urodzeniu, co potwierdza, że również klonowanie międzygatunkowe wywołuje anomalie podobne do obserwowanych u zwykłych klonów. W Chinach prowadzi się badania nad klonowaniem pandy wielkiej przy użyciu oocytów królika."

A zatem Klonowanie międzygatunkowe jest możliwe.
Awatar użytkownika
azazel
Infrzak
Posty: 40
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 10:58 am
Kontakt:

Re: Znamy zabójcę mamutów

Post autor: azazel »

dzięki za info : >
ODPOWIEDZ

Wróć do „ARCHEOLOGIA I ODKRYCIA”