Zagłada Sodomy

Tajemnice zaginionych cywilizacji i zagadki współczesności. Kontrowersyjne odkrycia, hipotezy i rzeczy, o których milczą podręczniki
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Zagłada Sodomy

Post autor: Aylinn »

[quote name='aurora' post='63878' date='pią, 27 lis 2009 - 10:13']Hawking jest duchowo i fizycznie ułomny .[/quote]

Nie trzeba być atletą żeby być geniuszem. A do tego jakoś nigdy tego nie zauważyłam czytając jego książki, czy oglądając wywiady. Ot zwykły mały człowiek, tylko że na wózku. Ale za to jaki umysł. Tej mądrości starczyłoby za pięćdziesięciu.



A duchowość... No cóż, wolę naukę od Biblii. Przynajmniej jasno tłumaczy co i jak i nie udaje, że na wszystko zna odpowiedź.
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Zagłada Sodomy

Post autor: Lilith »

[quote name='aurora' post='63862' date='czw, 26 lis 2009 - 21:35']Negacja rzeczywistych słów Wszechmogącego Boga, negacja rzeczywistych faktów i manipulacja rzeczywistymi faktami, to potęgowanie falowych zakłóceń[/quote]

Myślę ,że jakieś zakłócenia dopadły aurorę bo praktycznie w kółko piszę to samo i mało prawdopodobne by dała radę wzbić się ponad

negację

manipulację

i zakłócenia

,a no i zapomniałabym media szatana ;)
Awatar użytkownika
Kalatos
Infranin
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:53 am
Kontakt:

Re: Zagłada Sodomy

Post autor: Kalatos »

Dariusz_INFRA

Według ciebie, co jest fanatyzmem, czyżby Biblia zbieżna z wiedzą świecką?


Dla mnie fanatyzmem jest na przykład stwierdzenie
jest się medium szatana, bo innej opcji nie ma i być nie może
to dla mnie jest przykład fanatyzmu który jak wiadomo jest
postawa oraz zjawisko społeczne polegające na ślepej i bezkrytycznej wierze w słuszność jakichś poglądów politycznych, religijnych lub społecznych. Przejawem fanatyzmu jest skrajna nietolerancja wobec przedstawicieli odmiennych poglądów.
A w twoich wypowiedziach padają stwierdzenia które pozwalają mi z pełną świadomością stwierdzić że tak jesteś fanatykiem. Dla przykładu bym nie opierał się na pustych słowach za cytuję dwa wybrane fragmenty twoich postów ;)
Sodoma jest symbolem ostatecznej zagłady siarką i ogniem homoseksualistów. Nawet obejrzenie się za nimi było śmiertelne (Rdz.19) Czyli analogicznie do współczesnych, że powrót do obrzydliwego homoseksualizmu to pewna śmierć.




To samo w sobie jest już przejawem pierwszych oznak fanatyzmu bo jak wiadomo "Tolerancja" należy do zbioru norm społecznych a ty wyraźnie piszesz że tolerancja dla ciebie to przyzwolenie na czynienia złego. W takim razie jeśli nie akceptujesz takich norm jak "Tolerancja" to przykro mi ale słowo fanatyk jest jak najbardziej pasujące do twoich wypowiedzi.



Lilith - Napisała coś takiego :
Czyli uważasz ,że w miastach Sodoma i Gomora żyli sami homoseksualiści?Których nasz dobry kochający Bóg ogniem i siarką potraktował.


Odpowiedź twoja brzmiała
Lilith

Czyli negujesz rzeczywiste słowa Wszechmogącego Boga, negujesz rzeczywiste fakty i manipulujesz rzeczywistymi faktami. Potęgując falowe zakłócenia w systemie, dlatego każdy kto to czyni na pewno poniesie konsekwencje .


I tutaj już samo to uwidacznia z jakim przekonaniem jesteś pewny(a) że ktoś kto myśli inaczej zostanie ukarany. I właśnie tego typu reakcje uświadamiają mi z kim mam do czynienia. Cóż podstawą zaś mojego określenia jest to że wątpię byś był(a) w stanie pogodzić się z tym że na świecie istnieje ponad 10 tys. religii i wyznań. A co za tym idzie każdy kto będzie przedstawiał punkt widzenia inny od twojego spotka się z twoją reakcją - Czyli konsekwentnym uparciem na jeden tylko trend. A jeżeli mamy już mówić o Biblii to musisz rozgraniczyć świat metafizyczny od świata realnego bo wiedza świecka jest czym innym niż wiedza zawarta w piśmie świętym. Trzeba zrozumieć jakie subtelne i wąskie granice dzielą oba światy tak aby móc umieć się w nich poruszać a także aby stwierdzać z całą nieskazitelnością że dany przykład ze świata metafizycznego jest akceptowalny w sposób 100% przez ogół społeczeństwa. A tutaj nie zgodziłbym się z tobą co do 90% stwierdzeń jakie zawierasz w swoich wypowiedziach, zresztą odniosłem wrażenie że nie jestem odosobnionym przypadkiem. I na koniec mała informacja, sprawy religii są sprawami natury bardzo delikatnej i z racji tego nigdy w tych sprawach nie zabieram głosu jednak widząc uparte i nie racjonalne utrwalanie pewnych tendencji (nie koniecznie pozytywnych) postanowiłem się wypowiedzieć. A moja wypowiedź jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem. Pozdrawiam!
"Fanatyzm religijny to największe zło tego świata"
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Zagłada Sodomy

Post autor: Aylinn »

Aurora, ja nigdzie nie napisałam, że nauka daje odpowiedzi na wszystko. Czy ty masz jakieś problemy z czytaniem, czy pojmowaniem tego co się pisze do ciebie? No chyba, że należysz do tych osób, które lubią udawać głupie.
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Zagłada Sodomy

Post autor: Aylinn »

Było minęło. ;) Zamykam.
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
Zablokowany

Wróć do „ZAGADKI HISTORII”