Przewidzieli katastrofę i żałobę narodową?

Proroctwa dotyczące Polski i świata. Nostradamus, Wanga, Edgar Cayce oraz inni profeci.
Awatar użytkownika
Kalatos
Infranin
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:53 am
Kontakt:

Przewidzieli katastrofę i żałobę narodową?

Post autor: Kalatos »

W sobotę będąc u swoje dziewczyny i siedząc na kompie dostałem na gg informacje o pewnym komentarzu napisanym przez jakąś dziewczynę na pewnej stronie. Ów komentarz napisany został 05 Stycznia 2010r, i brzmiał mniej więcej tak ->


gość

Jezeli mi nie wierzycie, to zapamietajcie moje słowa, ŻE W KWIETNIU TEGO ROKU OGŁOSZONA BEDZIE ŻAŁOBA NARODOWA.

W LIPCU ZNOWU, a WE WRZESNIU UMRZE KTOS BARDZO ZNANY i CENIONY!
Faktycznie taki komentarz znajdował się pod tekstem na tej stronie: http://www.samosia.pl/pokaz/503487/niech_m...olery_uwierzy/5



Czemu piszę że znajdował się? Otóż wszystkie starsze komentarze zamieszczone tam zostały usunięte, niestety również ten z oryginalnymi słowami napisanymi przez tę dziewczynę (Wraz z datą i godziną jego napisania). Szczerze powiedziawszy czytając oryginał w sobotę byłem z lekka oszołomiony. Bo data jasno wskazywała iż było to pisane kilka miesięcy wcześniej, dziwnym trafem wszystkie posty jak wcześniej pisałem zostały skasowane. Dodam iż co niektórzy czytający ten post z dnia 05 Stycznia 2010, przypomnieli sobie o nim dopiero po tragicznej katastrofie w Smoleńsku. Ta informacja znajduje się tutaj -> http://www.samosia.pl/pokaz/673124/pamieta...zaloba_bedzie/5



Udało mi się uzyskać screen tego komentarza. Zrobiony przez tego kolegę, zamieszczam go poniżej.

[ external image ]



Dodatkowo przeszukałem internet i zauważyłem że temat ten istnieje na kilku forach o różnej tematyce. Niżej kilka linków do odpowiednich tematów. Na zakończenie napiszę tak, nie zajmę w tej kwestii żadnego ostatecznego stanowiska, zostawiam wam ocenę tego przypadku. Sam jestem w tym momencie "Neutralny. Ale w gwoli wyjaśnienia, być może ktoś bawił się kodem strony, być może nie. Pozdrawiam



http://board.counter-strike.pl/viewtopic.p...d32fac4abf05bbb



http://forum.gazeta.pl/forum/w,567,1099051...la_zalobe_.html



http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=10183939&N=1
Ostatnio zmieniony wt kwie 13, 2010 7:27 am przez Kalatos, łącznie zmieniany 1 raz.
"Fanatyzm religijny to największe zło tego świata"
Awatar użytkownika
Infinity
Infrzak
Posty: 62
Rejestracja: pn maja 12, 2008 7:34 pm
Kontakt:

Re: Przewidzieli katastrofę i żałobę narodową?

Post autor: Infinity »

http://2km.viphost.pl/blog/?cat=1 <---- to jest niby jej blog
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Przewidzieli katastrofę i żałobę narodową?

Post autor: Newsman »

Samosia Jackowska.

Kolejna internetowa pseudo-legenda, gdzie udowodnić cokolwiek będzie bardzo trudno.

Proroków, którzy coś "wiedzieli" pojawiło się jednak znacznie więcej. Sam wczoraj słyszałem od znajomego źródła, wysoce wiarygodnego, że znajoma bawiąca się w Majów i ich kalendarz również miała to przewidzieć.



Przypomnijmy, że o tym według kolejnej internetowej legendy miał wiedzieć sam Nostradamus.



"Nostradamus jest najbardziej znanym profetą na świecie. Jego przepowiednie są często bardzo ogólnikowe i luźno osadzone w czasie. Dzięki temu nadają się do luźnej interpretacji i przypisania faktom.



Francuz odczytywał przyszłość z gwiazd i spisywał proroctwa w formie rymowanych czterowierszy grupowanych po sto, zwanych centuriami. W jego pracach doszukano się m.in. kariery Napoleona, obu wojen światowych, zabójstwa JF. Kennedy'ego i śmierci księżnej Diany.



Teraz w sieci pojawił się cytat:



"I wtem wielki ptak metalowy upadnie,

a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego,

a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą,

wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy..."



Oraz jego uzupełnienie: "Metalowe ptaki rozdzielą na zawsze dwóch braci"



Bardzo trudno znaleźć ten cytat w "Wielkich przepowiedniach Nostradamusa" i na stronach internetowych sprzed tragedii w Smoleńsku. Powód jest prosty, cytat został zmyślony, a ludzie szybko go podłapali. Na jego bazie tworzone są już filmiki i dalsze teorie na temat wypadku prezydenckiego samolotu.
" Źródło
Ostatnio zmieniony wt kwie 13, 2010 7:12 am przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Korybut
Infrańczyk
Posty: 107
Rejestracja: czw lut 25, 2010 12:43 pm
Kontakt:

Re: Przewidzieli katastrofę i żałobę narodową?

Post autor: Korybut »

Ja zauważyłem, że ludzie widzą w tej tragedii coś więcej niż wypadek. W sieci szukają mnóstwo informacji o końcu świata, apokalipsie i przepowiedniach. Skąd wiem? Oglądalność mojej strony od 10 kwietnia wzrosła 10-cio krotnie :excl:
Dzielmy się wiedzą, bo ona jest kluczem do wszystkiego
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Przewidzieli katastrofę i żałobę narodową?

Post autor: Newsman »

Wydaje się, że poszukiwanie zapowiedzi tego co ma nadejść u osób rzekomo widzących przyszłość jest skutkiem tego, że katastrofa była nagła i niespodziewana. Jeśli trudno znaleźć odpowiedź na jakieś pytanie, często w grę wkraczają wyjaśnienia natury paranormalnej. Czy rodzi się nam kolejna teoria spiskowa? Chyba tak. Nie wierzę również w słowa tych janowidzów, którzy mieli ją rzekomo przewidzieć. Oni po prostu zapowiadają coś podobnego co roku. Potem trzeba tylko urobić ludzi wokół, aby w to uwierzyli.

Tym, którzy chcą przeszukać Nostradamusa w celu znalezienia wersu, polecam aby poszukiwań dokonać - tutaj - Często jest tak, że autorzy często ubarwiali jego słowa, albo wnosili do interpretacji coś, co odpowiadało ich scenariuszom. Tutaj mamy czysty tekst, bez przypisów. Dodam, że w Centuriach brak śladu nt. "żelaznego ptaka" i dwóch braci. Zresztą, sam wers jest jakiś nienostradamusowy - za bardzo pretensjonalny i płytki, toteż widać, że ktoś chciał zabawić się w proroka.
Korybut
Infrańczyk
Posty: 107
Rejestracja: czw lut 25, 2010 12:43 pm
Kontakt:

Re: Przewidzieli katastrofę i żałobę narodową?

Post autor: Korybut »

Działanie takich pseudo proroków i "jasnowidzów" ma podobną technikę jak mityczna wyrocznia Delficka. Są pewne elementy (niejednoznaczne), oraz zdarzenia który mają miejsce zawsze, albo dosyć często. Odbiorca układa sobie to w głowie po swojemu i nagle znajduje to w niedalekiej przyszłości. Katastrofy samolotów zdarzają się ostatnimi czasy dosyć często. Więc jeśli powiem, że w 2011 czeka nas katastrofa lotnicza, oraz dodam: zaraz po niej będzie silne trzęsienie ziemi; to szanse na tego rodzaju zdarzenie są i tak bardzo duże. Może nawet pół na pół. Niech znajdzie się taki co przewidział ilość osób, dokładną datę albo chociaż miesiąc i rejon w którym to się zdarzyło to wtedy uwierzę.
Dzielmy się wiedzą, bo ona jest kluczem do wszystkiego
Awatar użytkownika
Niekwestionowany96
Infranin
Posty: 276
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:43 pm
Kontakt:

Re: Przewidzieli katastrofę i żałobę narodową?

Post autor: Niekwestionowany96 »

No Korybut prosiłeś o miesiąc no i jest miesiąc podany. Kwiecień :). A co ja o tym wszystkim myślę ? Nasuwa mi się wiele pytań bez odpowiedzi. Może z czasem coś będzie więcej wiadomo na temat tej tragedii. Nie chce się wypowiadać tak szybko bo jedyne co mógł bym napisać to przemyślenia bez podstawionych oczywistych dowodów dowodów.
Ostatnio zmieniony wt kwie 13, 2010 3:48 pm przez Niekwestionowany96, łącznie zmieniany 1 raz.
Zmiany Dla Niekwestionowanych

<div align='center'>[ external image ]
</div>
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Przewidzieli katastrofę i żałobę narodową?

Post autor: Newsman »

Obok wszelkich przepowiedni pojawiają się także autorzy różnego rodzaju równań mających uwidaczniać liczbowe prawdy ukryte w datach, ich sumach, zbieżnościach etc.

W każdym bądź razie historia "Samosi Jackowskiej" wydaje się być prawdziwą forumową sagą. Otóż ów ktoś, choć nie wiadomo do końca kto, bo całkiem dobrze się kryje, według lektury tego dość miernego forum miał dokonać trafnych przepowiedni już wcześniej i nie był to jedyny post.

Jak na ironię, podobne równania, zapowiedzi i odkrycia pojawiają się zawsze po fakcie. Wielu z nas pamięta przecież słynne równanie papieskie czy czcionkowy trik dotyczący ataku na WTC.
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: Przewidzieli katastrofę i żałobę narodową?

Post autor: spacemaster92 »

Korybut właśnie przewidziałeś trzęsienie ziemi po katastrofie lotniczej ale na ten rok w Chinach było 300+ osób zginęło. Dobry jesteś czekam na następne wizje :D
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
Korybut
Infrańczyk
Posty: 107
Rejestracja: czw lut 25, 2010 12:43 pm
Kontakt:

Re: Przewidzieli katastrofę i żałobę narodową?

Post autor: Korybut »

^^ Jestem w lekkim... szoku. Może lepiej abym nie wróżył tutaj jakiś wizji, bo zaraz i mój post zacznie po necie krążyć :P



Co by nie było to trzęsienie ziemi w Chinach potwierdziło tylko moją teorie, że nawet takie rozbieżne zdarzenia można "przewidzieć" jedno po drugim z dużą szansą powodzenia.
Ostatnio zmieniony śr kwie 14, 2010 7:16 am przez Korybut, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzielmy się wiedzą, bo ona jest kluczem do wszystkiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „JASNOWIDZE I PROROCTWA”