Ziemi nie będzie

O kosmosie bliskim i dalekim, odkrycia, zagrożenia i zaskoczenia.
Awatar użytkownika
navajo88
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 15, 2010 5:32 pm
Kontakt:

Re: Ziemi nie będzie

Post autor: navajo88 »

[quote name='asiatko31' post='22654' date='19 marzec 2008 - 19:55']Wszyscy wiemy ze naukowcy najbardziej martwią się co będzie z ziemią. Ze parę lat, sami ją zniszczymy. Ze katastrofa Ziemi jest nieunikniona. Czytałam kilka razy to co ty Aylinn na pisałaśi jakoś nie za bardzo w to wierze. Już mówię dlaczego.

1. " jeśli Ziemia uniknie pochłonięcia, zostałaby wypalona, a życie na niej uległoby zagładzie "

Słońce mieści się w centrum Układu, 9 planet, które krążą wokół Słońca Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton. Jeśli Ziemia uniknie pochłonięcia, zostałaby wypalona to uważam ze cały układ słoneczny powinien być pochłonięty lub wypalony. Prędzej uwierzę ze kometa uderzy w ziemię.



2." Sam Smith nazwa nową prognozę ”nieco przygnębiającą”. Dodaje jednak, że patrząc z innej strony, stanowi to motywację do szukania sposobów na opuszczenie naszej planety i skolonizowanie innych obszarów galaktyki. "

To dobrze ze szukamy życia na innych planetach i myślimy powoli aby opuścić naszą ziemię i skolonizować ...

Jeśli opuścimy naszą ziemię i przeprowadzimy się np. na Pluton to przeprowadzka nam nie pomoże bo przecież Słońce będzie się stopniowo stawać coraz większe i jaśniejsze.



Wiemy ze " Science" donosi ze mamy drugi układ słoneczny. Jak dobrze zrozumiałam to w układzie słonecznym na bis mamy dwie planety podobne do naszego Jowisza i Saturna. że w w tym układzie jest dużo miejsca dla mniejszych planet, być może podobnych do Ziemi. Na razie ich nie zaobserwowali ,bo po prostu nie mają czułych teleskopów. Gdyby okazało się ze w tym układzie słonecznym jest planeta podobna do ziemi to tylko tam powinniśmy się przeprowadzić.



Jeśli się mylę lub źle zrozumiałam to mnie poprawcie :)[/quote]





Asiatko żadna przeprowadzka nie w chodzi w rachubę ,owszem i ja także słyszałem o tym układzie ,ale on znajduje się kilkaset lat świetlnych od ziemi i nie wiem jakie statki kosmiczne miały by zabrać prawie całą ludzkośc i ile tych statków miało by być to jest nie realne :rolleyes:
Reaper
Infrańczyk
Posty: 198
Rejestracja: czw lis 08, 2007 11:31 am
Kontakt:

Re: Ziemi nie będzie

Post autor: Reaper »

za tyle lat ludzie mogą równie dobrze wyewoluować w jakieś kreatury żywiące się niewiadomo czym tak że spox. Swoją drogą to że życie słońca prognozuje się jeszcze na około 6 miliardów lat ale równie dobrze supernova może się zacząć w każdej chwili jak głosi astronomia. Druga rzecz to to że wtedy już będziemy na zyliardowym poziomie gęstości że będziemy grać w karty z panem bogiem pomiędzy meczami futbolu amerykańskiego hahah a już napewno ludzie przeniosą się na inne planety jeśli jeszcze będą istnieć.



To co ludziom naprawdę grozi to problemy degeneracji genetycznej albo chwiejnej ekonomii która funkcjonuje tylko dzięki surowcom.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 25, 2010 5:22 pm przez Reaper, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UKŁAD SŁONECZNY i WSZECHŚWIAT”