Rosyjska Nessie?

Kraken i wszystko to co kryje się w głębiach oceanów
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Rosyjska Nessie?

Post autor: Rysiek23 »

Potwór z Loch Ness na Syberii? "Pożera ludzi". Rosyjscy rybacy domagają się przeprowadzenia śledztwa, twierdząc, że w syberyjskim jeziorze Czany pływa "potwór z Loch Ness", który pożera okolicznych mieszkańców - podaje serwis newsru.co.il. Mieszkańcy przekonują, że pływająca w ich jeziorze istota ma długą szyję i ogon, gigantyczną płetwę grzbietową, a także inne cechy, które – ich zdaniem – miały charakteryzować zagadkowego potwora rzekomo zamieszkującego szkockie jezioro Loch Ness.



O sprawie napisał dzisiaj brytyjski dziennik "The Daily Mail", który cytuje relację mieszkańca jednej z wiosek nad jeziorem Czany w zachodniej Syberii. Poinformował on, że ostatnią ofiarą syberyjskiego stwora był 59-letni miejscowy rybak. Stał z kolegami ok. 100 metrów od brzegu, kiedy tajemniczy potwór go porwał.



Serwis news.co.il przypomina, że trzy lata temu nad jeziorem Czany zniknął bez śladu żołnierz armii rosyjskiej. Jego 80-letnia babcia, mieszkająca nad jeziorem, opowiadała wówczas, że ze spokojnej wody nagle wyskoczył ogromny zwierz i przewrócił łódkę jej wnuka.



Według oficjalnych danych, przez ostatnie trzy lata w jeziorze Czany przepadło 19 osób, których ciał nie znaleziono. Mieszkańcy uważają, że liczba ofiar "potwora" jest jednak znacznie wyższa.



Przypomnijmy, że w 2003 roku grupa uczonych, prowadząca dla BBC, poszukiwania słynnego potwora z Loch Ness, doszła do wniosku, że on nie istnieje.



* * *



Zwróciłem się w tej sprawie do naszego rosyjskiego korespondenta Pana Wadima Ilina, który odpowiedział lapidarnie: "Chociaż śledzę tego rodzaju doniesienia, to nigdy nie słyszałem o kryptydzie w tym jeziorze." No cóż - "The Daily Mail" to szmatławiec w rodzaju springerowskiego "Faktu", więc jego wiarygodność oscyluje koło zera.



A zatem klapa? - a może raczej kolejna kaczka dziennikarska? No to by wyglądało, wszak sezon ogórkowy w pełni!



Robert K. Leśniakiewicz
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Rosyjska Nessie?

Post autor: Arek 1973 »

Na tym zdjęciu które tam zaprezentowano widziałem tylko ptaka, nic więcej
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „POTWORY MORSKIE”