Krzyż pod pałacem prezydenckim

Wiadomości z kraju i ze świata
pppi
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 04, 2010 6:57 pm
Kontakt:

Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim

Post autor: pppi »

Czym jest wg Ciebie wojna o krzyż pod pałacem prezydenckim / obrona krzyża to:



* wojna religijna

* atak na symbol tragedii smoleńskiej

* fiksacja ultrakatolików

* atak na chrześcijaństwo

* bunt polskiego ciemnogrodu

* obrona symbolu narodowego

* głos nurtu patriotycznego

* polski kompleks

* brak jedności narodowej

* nie rusza mnie



Oddaj swój głos tutaj: CIACH



4. Użytkownik może reklamować inne strony/serwisy/fora tylko za zgodą administracji.
Ostatnio zmieniony śr sie 04, 2010 8:29 pm przez pppi, łącznie zmieniany 1 raz.
4. Użytkownik może reklamować inne strony/serwisy/fora tylko za zgodą administracji.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim

Post autor: ADAX »

Mnie dziwi fakt, że przez 3 miesiące nie dało się potawić tam tablicy upamiętniającej katastrofe bądz jakiegoś innego symbolu w postaci skromnego pomnika.


Trzeba jeszcze takich pomników postawić w każdym mieście, w każdym lesie i w każdym domu.


Miesiące upływały i było jasne, że to miejsce stanie się kultem, symbolem gdzie bedą pielgrzymować ludzie. A, że mieli Krzyż to sie przy nim modlili, palili znicze. W Polsce są różne grupy wyznaniowe. I nie można nikogo dyskryminować, nawet tych fanatyków -obrońców Krzyża.


Było jasne, bo tylko w Polsce są takie oszołomy. I ci "obrońcy" krzyża (jak za czasów krucjat :D ) nie są żadną grupą wyznaniową, co najwyżej jakąś chorą sektą.


Przecież oni byli nie szkodliwi
to po co w takim razie Policja !?


Szkoda, że nie zaciągneli Policji i straży miejskiej z paru wojewódz może wtedy dali by sobie rade. Paranoja. Dzisiaj Policja to smiech na sali.


Szkoda, że nie przyjechali z armatkami wodnymi, bez wody, za to z szambem, wszyscy by uciekli i przez miesiąc nie było by problemu.


2) Dlaczego do tej pory nie padła jasna deklaracja ze strony Kancelarii prezydenta, kiedy i co powstanie przy pałacu prezydenckim. Bo jasne jest dla mnie, że symbol jakiś tam powinien być.


A dlaczego niby mieli by taki symbol robić ? Już lepszym rozwiązaniem była by jakaś tabliczka przed sejmem. Już nie długo wszędzie będzie tabliczka, pomniczek...PARANOJA !


3) Wiedząc, że Polska jest krajem katolickim, przynajmniej w większości mozna było przewidzieć, że opieszałość i zwłoka tylko sprawi, że pałac prezydencki stanie sie symbolem kultu i spotkań ludzi, którzy bedą chcieli się tam modlić.
Polska nie jest krajem katolickim, jest krajem świeckim ! Stał się symbolem kultu, ale za cicha sprawą PiS



Ten krzyż i cała sprawa, przynajmniej pokazały, jak nasze Państwo funkcjonuje. Z jednej strony ludzie narzekali na komunę, ale z drugiej, przydało by się trochę jej w pewnych momentach.
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim

Post autor: Przemek »

[quote name='Pantanal']Ha ha. Przemku - ty jesteś heretykiem.[/quote]



Widzisz tak się składa, że do heretyka mi daleko. Ale widze, że z łatwością operujesz mocnymi słowami. Więc może pora zrzucić już maske? a jesli jej nie masz to moze pora wybrać sie do specjalisty. Bo z tym heretykiem to trafiłeś jak kulą w płot :)



[quote name='Pantanal']pisowszczyzny[/quote]



Oświec nas wszystkich co to za słowo? wynalazłeś w swojej głowie taki wyraz? czemu go jeszcze nie ma w słowniku? zastanawiam sie kto ma większy problem grupka obronców Krzyża, która de facto poza krzykactwem jest nieszkodliwa czy może twoje zapędy na tym forum.



[quote name='Pantanal']A co ci do moich poglądów? Ja widzę, co dzieje się w kościele.[/quote]



Jak można widzieć coś w czym się nie uczestniczy? Wytłumacz mi to z łaski swojej. Nie chodzisz do Koscioła, nie masz kontaktu z Księżami to co mozesz powiedziec? nic co byłoby warte uwagi. Najlepiej się krytykuje i krzyczy o tym, o czym nie ma się zielonego pojęcia. Zresztą w każdym temacie zostawiasz sporo takich "kwiatków" do czego wszyscy stali bywalcy forum już się przyzwyczaili. Skup się na tematach, o których masz pojęcie. Wtedy zaoszczędzisz innym wkur.. się niepotrzebnego. Bo wsadzanie kija wszędzie byle tylko nabijac licznik postowy nie podnosi rangi tego forum.



[quote name='Pantanal']Wydaje mi się, że ten ruch wewnątrz kościoła jest właściwie czymś w rodzaju sekty, z którą nie mogą sobie poradzić hierarchowie.[/quote]



To tylko Ci się wydaje. Jaki ruch? przecież gdyby nie ten krzyż to byś nawet nie słyszał o tej grupce ludzi. Oni na codzien chodza po 3 razy dziennie do Koscioła i żyją sobie własnym torem. Nikt nie zaczepia Cie z tej grupy i nie nawołuje do wstąpienia w ich szeregi. Wiec o co Ci chodzi? No ale najlepiej powiedziec sekta. To chyba nie wiesz jak funkcjonują sekty i czym wogóle są.



[quote name='Adax']Trzeba jeszcze takich pomników postawić w każdym mieście, w każdym lesie i w każdym domu.[/quote]



Gdzie tak napisałem? pewnie można nic nie zrobić. Najlepiej zapomnieć i gitara. Gratuluje podejscia do tematu.



[quote name='Adax']Było jasne, bo tylko w Polsce są takie oszołomy[/quote]



A co Polska to jakiś trzeci świat? wszędzie na świecie są różne grupy o różnym poziomie oszołomstwa. Nie widze tutaj niczego nadzwyczajnego. I nie rozumie po co całe to podniecanie się tą grupką.



[quote name='Adax']to po co w takim razie Policja !?[/quote]



Własnie dobre pytanie. Chyba po to by prowokować. Ludzie nie od dzis nerwowo reagują jak stoi przed nimi kilkaset policjantów. Może mają złe skojarzenia. Nie wnikam. Ale dzisiaj policjant już nie jest grożnym panem. Dla mnie bezsensem było organizowanie tej ceremoni.Ci co to organizowali rozmawiali pewnie między sobą. Słuchaj stary zobaczysz ile przyjdzie emerytów. A o 13 sie zacznie show. Trzeba było przenieść Krzyż w nocy. I zaprosic tą grupkę do tego Koscioła. Niech sobie tam koczują, niech ksiądz ich nakarmi i pozwoli im tam spać.



[quote name='Adax']Ten krzyż i cała sprawa, przynajmniej pokazały, jak nasze Państwo funkcjonuje. Z jednej strony ludzie narzekali na komunę, ale z drugiej, przydało by się trochę jej w pewnych momentach.[/quote]



Widzisz po częsci się zgadzam. W socjalizmie było dobre to, że Policja była prawdziwą Policją. Teraz byle 12 latek pluje w twarz Policjantowi i sie smieje. Pare rzeczy z socjalizmu teraz brakuje. A dziecinstwo w latach 80 tych zawsze bedę miło wspominał.
Ostatnio zmieniony śr sie 04, 2010 10:20 pm przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim

Post autor: Przemek »

Orsonie, a może to Ty powinieneś się wstydzić? zastanów się. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Ja też jestem za tym, aby też Krzyż tam został do momentu, kiedy nie powstanie np. tablica upamiętniająca tą kastastrofę. Ale jakoś nie używam słów obelżywych do kogokolwiek. Nie stercze pod pałacem itp. Pokazujesz skrajności. Niestety ale nie wszyscy obrońcy Krzyża mają tak wąskie pole widzenia. I jako młody człowiek powinieneś mieć to na uwadze. A tymczasem wyczuwam wielką pychę i arogancję. Szkoda. Komu przeszkadza ten Krzyż? Niech sobie tam jeszcze jest po co mieszac w to polityke? Podobno ten symbol łączy, teraz wszysyc siedzą na mszy w Kosciele gdzie też jest Krzyż, modlą się przy nim. W raz z tymi co chcą go przenosić juz teraz na siłe.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim

Post autor: ADAX »

Wiesz co Przemku ? Wydaje mi się , że żyjesz w innym świecie. Jasne, że mi też było by wstyd, w ogóle przyprowadzać jakiegokolwiek znajomego z zagranicy do Polski, a co dopiero pod ten "bastion krzyżowców" . I tu już nie chodzi o jakieś tam punkty odniesienia względem danego człowieka. Postawiono krzyż bez niczyjej zgody, odprawia sie tam modły, pali znicze, nie długo wybuduje sie tam kaplice. Gdyby ktoś postawił tam posąg gołej "baby" to ciekawe jakie były by reakcje ze strony "katolików" których jedynym krajem w którym mogą żyć i robić takie rzeczy jest Polska a nie może to jest Wolska ? Druga sprawa, jest taka, że proponowano, godne miejsce dla tego krzyża, ale niestety grupa małpich oszołomów, sie nie zgadzała. Dlaczego ? Bo chcą jakiegoś pomnika, pod którym mogli by pielgrzymować i sie modlić.

Upamiętniający katastrofę ? Jaką katastrofę ? Męczeńską ? Czy oni zginęli niosąc pomoc ? Zginęli przez głupotę i lenistwo. Żadne krzyże, żadne pomniki w takim miejscu nie są odpowiednie. Jak już byli tacy cwani i mądrzy ci budowniczy sarkofagu, to mogli na nim wyryć wszystkie imiona i nazwiska lub upamiętnić na nim tę "katastrofę". Postawmy jeszcze pomnik na Wawelu, W Gdańsku, W siedzibie Solidarności, i na księżycu. Jedynym kompromisem i dla świętego spokoju, jest chyba tabliczka w sejmie, która będzie przypominać, nie tylko o katastrofie w Smoleńsku, ale także o katastrofie społecznej, oraz rządowej.
Reaper
Infrańczyk
Posty: 198
Rejestracja: czw lis 08, 2007 11:31 am
Kontakt:

Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim

Post autor: Reaper »

W sumie co tu jest mniejszym złem ?



http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zni...,wiadomosc.html



Pytanie zasadnicze, czy to ma związek ?



Krzyż virtuti to krzyż co prawda innego rodzaju, ale skojarzenia nasuwają się same, dlaczego ? Obrońcy krzyża opowiadają się za szacunkiem, bo krzyż to dla nich wyraz szacunku i tylko dlatego go bronią. Dla tych ludzi ten krzyż który tam jest stał się symbolem już, dlatego też boją się potraktowania typu "buldożer i kilof". Zgadzam się z naszym prezydentem Komorowskim że to delikatna sprawa i eskalacja napięcia doprowadzi do podobnych ekscesów, co widzimy już teraz w przypadku typowej nieodpowiedzialnej rozróby i wandalizmu. Obydwa krzyże są jednak symbolem i obydwa są dla nas (no może nie dla wszystkich ale dla mnie na pewno) symbolem szacunku. Tak też nie oskarżam nikogo o rozpętywanie czegokolwiek, tylko wskazuję do czego to prowadzi.



Czemu są winne krzyże ? Czy jest sens się o to kłócić ? Jak dla mnie uważam że nie ma to większego znaczenia, może dla innych tak jak się okazuje w mediach. Jednak jak już ktoś niszczy Krzyż Virtuti militari symbol waleczności naszych przodków to po prostu już wiem jakie idee reprezentuje ta grupa "ludności". "Rozumiesz jakąś logikę tych czynów ? Nie ma litości dla ..." i to jednak prawda co mówił Piłsudzki o naszym narodzie. Nie ma "lepszej" strony politycznej, jest to jedno wielkie ...



W zasadzie w takich chwilach lubię te chwile spędzać w towarzystwie obcokrajowców z afryki czy skądinąd, bo ci ludzie wiedzą że są tu gośćmi i że takie ekscesy jak z krzyżem virtuti militari już by im nie przeszły po prostu wylecieli by z tego kraju, więc oni chociaż mają jakiś szacunek do naszego kraju i do ludzi którzy w nim mieszkają, tak że warto zadać sobie pytanie, z obu stron, zwłaszcza "przeciwników tylko dla bycia przeciwnikiem" jakiejś aktywności- czy w obliczu tego newsa takie zażarte działanie ma sens i czy jesteśmy pewni do czego tak naprawdę to prowadzi ?



Ja zadałem sobie to pytanie i moim zdaniem to totalny bezsens kłócić się o krzyż, jeśli dla jednych to ważny symbol, to niech sobie będzie oni też mieszkają w naszym kraju nieraz od pokoleń i możliwe że mają po stokroć większą reputację ode mnie, tak że opinie opiniami ale ja nie widzę sensu utrudniania tym ludziom życia, no bo co mi z tego czy krzyż będzie stał tu czy tam ? Dlaczego nie można tym ludziom dać spokoju ? No bo jak wiemy krzyże i tak znikną kiedyś, chodzi tylko o to że spore wydarzenie to było i jeszcze wszyscy o nim pamiętają heh co jest z deczka czarnym humorem, jednak pełnym prawdy.





Jeśli miałbym być "wrednym katolem" (do którego mi daleko bo wcale nie uznaję się za ucznia JPII w przeciwieństwie do ogromnej większości Polaków którzy jak na ironię mają go za swój autorytet) to spytałbym się czy Jan Paweł II pozwoliłby na taką eskalację bezsensownej agresji wobec tych kilkuset osób co tam koczują ? Czy robią komuś taką krzywdę ? Sporo z nich to stare dziadki które ledwie chodzą a wielu już by tam chciało jakieś nowe zomo nasłać. Skoro są tacy źli i w ogóle, to dlaczego nie nasłać od czołgów od razu ? Albo rzucić kilka granatów, nikt nie fiknie, przecież dawni obrońcy z powstania warszawskiego (bo możliwe że tacy też tam są) nie widzieli akcji od ponad pół wieku, teraz to w sumie nawet można skrzyknąć jakichś 14 letnich dresów z podwórka, za kilka złotych rozniosą to towarzystwo. No, skoro tak wam dokuczają to dlaczego nie weźmiecie wideł i pochodni i nie rozgonicie nierobów ? Może jak odwagi brakuje to zatrudnić tych co zdewastowali krzyż na westerplatte, przydałyby się do specjalnej milicji od krzyży.



Bez oceny, do namysłu.
Ostatnio zmieniony pt sie 06, 2010 6:41 pm przez Reaper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Staszewski
Infrzak
Posty: 72
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 12:38 am
Kontakt:

Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim

Post autor: Staszewski »

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ulUxQCkz7Ms&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ulUxQCkz7Ms&hl=pl_PL&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
O tempora! O mores!
Awatar użytkownika
Manfredo90
Infrańczyk
Posty: 132
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 9:46 am
Kontakt:

Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim

Post autor: Manfredo90 »

Niech usypią jakiś kopiec zaraz przy Pałacu i postawią na jego szczycie ten krzyż....hehe
Awatar użytkownika
Kalatos
Infranin
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:53 am
Kontakt:

Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim

Post autor: Kalatos »

Hmm to co się tam dzieje określę jednym słowem.. "Żenada". Ta cała sytuacja powinna być jak najszybciej zakończona, jeżeli nie w sposób spokojny to w bardziej siłowy. Tak jestem za tym by wszystkich tych "Fanatyków" rozproszyła policja, i to bez przysłowiowego cackania się z nimi. Nie może być tak że pewna grupka osób dyktuje warunki większości..Przecież do diaska pałac prezydencki to nie miejsce na krzyż, bo jeżeli okaże się że jednak to miejsce dla niego to może zaczniemy je stawiać w autobusach i innych mniej ciekawych miejscach?. Wstyd mi za takich ludzi, to oni min swoimi działaniami kreują negatywny wizerunek Polaków na świecie. A więc kończcie waść mościowie i wstydu oszczędźcie..
Ostatnio zmieniony ndz sie 08, 2010 8:45 pm przez Kalatos, łącznie zmieniany 1 raz.
"Fanatyzm religijny to największe zło tego świata"
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”