Dlaczego coraz trudniej napisać horoskop?

Ogólnie o magii
kanluka
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 26, 2010 6:49 pm
Kontakt:

Re: Dlaczego coraz trudniej napisać horoskop?

Post autor: kanluka »

To bardzo ładnie, że Pani Weronika coś tam liznęła astronomii, ja zresztą też ukończyłem takie studia, tyle że dodatkowo zrobiłem sobie intensywny ponad 1000 godzinny kurs astrologii w oparciu przede wszystkim o materiały anglojęzyczne (ponad 90%) i stwierdziłem, że astrologia ma sens. Opiera się głównie na psychologii i tzw. archetypach i paru innych elementach i to, co astronomowie sądzą na ten temat nie ma absolutnie żadnego znaczenia, bo astronomowie zajmują się czym innym, i czym innym astrolodzy. Poza tym, jeśli ktoś poprawnie - korzystając z horoskopu - ustali zdarzenia, które dopiero zaistnieją, to jakie znaczenie ma to, co sądzi na ten temat nauka? Działa, albo nie działa. Jeśli działa, to OK, a partacze są obecni także w astronomii, nie tylko astrologii. Ludzie chcą znać przyszłość w taki, czy inny sposób, w oparciu o astrologię, albo tarota, albo jeszcze coś innego, czy się to naukowcom podoba, czy też nie. Dla mnie osobiście nauka to pewien rodzaj religii, gdzie klapki na oczach muszą być odpowienio mocno dociśnięte.



Drogi Orsonie,astrologia ma kilka tysięcy lat tradycji zajmowali się nią wielcy tego świata i porównania z horoskopami czasopism są tu nie na miejscu.No cóż każda niewiedza jest szkodliwa,ale bywa...Medycyna Akademicka jest tego najlepszym przykładem,niedouczony lekarz więcej krzywdy zrobi niż pożytku...jaka jest moja skromna rada,że lepiej czasami milczeć,niż zabierać głos w sprawie o której niewiele wiemy... ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „DYSKUSJA OGÓLNA”