Wielkia Księga Czarów i Zaklęć

Magia i kulty magiczne
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Wielkia Księga Czarów i Zaklęć

Post autor: Przemek »

Z tarocistkami, jasnowidzami jest tak, że tak naprawdę bardzo mały % ludzi korzysta z tego rodzaju usług. Przeprowadz sonde wsród znajomych, bądz też wśród obcych ludzi to zobaczysz ile osób korzystało z tarota czy wizji jasnowidza. Nie można mówić w tym przypadku, że takie są tendencje społeczenstwa. Bo wielu ludzi z tego sie śmieje. Ja natomiast chcialbym przedstawic ciekawy przykład, kiedy to moja koleżanka skorzystała na ulicy za 2 zł z tego co miała jej do powiedzenia cyganka. Przynajmniej koleżanka tak twierdziła, że to była cyganka. Otóż kobieta powiedziała jej jak ma na imię jej chłopak i powiedziała, że to bedzie jej przyszły mąż. Dziś koleżanka jest po ślubie z tymże chłopakiem. Oczywiście ktoś powie, że kobiecina dowiadywała się takich rzeczy, tylko że to było zupełnie przypadkowe spotkanie na ulicy. Nie umówiony seans. Mówisz, że tacy nie przymierają głodem. Tylko ilu jest takich jasnowidzów co mają tak zwane "wzięcie" garstka. Reszta napewno oprócz tego musi pracować gdyż są słabi i należą do grupy szarlatanów. Nawiązując jeszcze do społeczeństwa to można mu zarzucić, że jest naiwne nie skłonne do samodzielnego myślenia. Gdyż to co co podaje się w TV jest prawdą dla wielu ludzi. A jak wiadomo większosć nie zawsze oznacza racje. Stado jest stadem. Jednak obserwując społeczeństwo nie zauważam, aby tarocistki czy jasnowidze byli popularni w takim stopniu by to była jakaś plaga.
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Wielkia Księga Czarów i Zaklęć

Post autor: Przemek »

A nie pomyślałeś, że jest pewna grupa ludzi tak zwanych stałych klientów tych wróżek? tak jak wspomniałem nie widze, żeby ludzie masowo korzystali z takich usług. A kanały gdzie kładzie się tarota, to ludzie z czystej ciekawości dzwonią czy to działa i z lenistwa. Bo jakby przyszło im się wybrać do takiej tarocistki osobiscie to by nawet pewnie o tym nie pomyśleli. Co do cyganki za 2 zł. Wiesz ja myslałem, że ludzie żenią się z miłosci czasem z rozsądku, a tu popatrz jednak też pod wpływem sugestii osoby trzeciej. Jaki ten świat dziwny i porąbany. To co to są za ludzie? mam nadzieje, że ich jest bardzo mało. No i ta siła wiary to chyba cecha tej cyganki skoro palneła jego imię i trafiła.
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Wielkia Księga Czarów i Zaklęć

Post autor: Przemek »

Dobrze wiesz, że nie jesteś wstanie podważyć zdolności Jackowskiego, bo z faktami ciężko dyskutować, więc może odpuscisz sobie ten temat, bo poza niechęcią do niego nie masz żadnych argumentów. Mówiłem, już że to jest stała klientela w większości.
Ostatnio zmieniony pn wrz 21, 2009 4:09 pm przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.
adam123
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 10:01 pm
Kontakt:

Re: Wielkia Księga Czarów i Zaklęć

Post autor: adam123 »

racja:) zależy kto w co wierzy czy czary działają według mnie tak chociaż nie zawsze ale dla innych to forma manipulacyjna wszystko zależy w kto co wierzy:)
Awatar użytkownika
Lifelover
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 28, 2009 3:16 pm
Kontakt:

Re: Wielkia Księga Czarów i Zaklęć

Post autor: Lifelover »

"Czar pomagający znaleść miejsce parkingowe"



:niewiem

Wybaczcie, ale jeżeli magia ma mi być potrzebna, do takich rzeczy... Wielka księga czarów i zaklęć...

Zdawało mi się, że magia służy do trochę "wyższych" celów. To klimatem mi przypomina reklamę wróżek na komórki w telewizji..
Ostatnio zmieniony śr paź 28, 2009 4:15 pm przez Lifelover, łącznie zmieniany 1 raz.
Dr.Master
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: pn sie 23, 2010 9:13 pm
Kontakt:

Re: Wielkia Księga Czarów i Zaklęć

Post autor: Dr.Master »

Już kiedys to czytałem to jest fake i nie interesujcie sie nawet ta Wielkią Księgą .......
ODPOWIEDZ

Wróć do „MAGIA”