Pomozcie! Czy slyszeliscie o takim UFO?

Raporty, zdjęcia i nagrania UFO ze świata.
Ulisses78
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 25, 2010 3:46 pm
Kontakt:

Pomozcie! Czy slyszeliscie o takim UFO?

Post autor: Ulisses78 »

Witam! Chcialbym Was prosic o pomoc. Jestem bowiem pewien. ze widzialem Niezidentyfikowany Obiekt Latajacy. Chodzi mi o to czy ktos widzial, badz slyszal o podobnym obiekcie. Moze ktos mnie naprowadzi na jakies zdjecia lub materialy video. Od dluzszego czasu wierzylem w niezidentyfikowane obiekty, teraz jestem pewien. Do rzeczy: mieszkam w zachodniej Irlandii, w miasteczku Sligo. Z tego co wiem, to w tym rejonie czesto wystepuja obserwacje NOLi, szczegolnie w okolicy gory Knocknarea (tu link do znalezionego opisu z lipca tego roku http://translate.googleusercontent.com/tra...yIWQp8Ju9eLnB5A ).

Miasteczko jest male, lezy nad brzegiem zatoki. Brak przemyslu i nasycenia ludzi powoduje, ze niebo w tych rejonach jest bardzo wdziecznym obiektem obserwacji. Jesli tylko jest czyste to widac na nim wszystko: gwiazdozbiory, "spadajace" gwiazdy, zmieniajace polozenie satelity. Wychodze w nocy do ogrodka bardzo czesto, poniewaz jestem palaczem ale nie pale w domu. W okresie, ktory opisze wychodzilem na papierosa co godzina, dokladnie o tych samych porach. Pasjonowalem sie wowczas pokerem-online, gralem na jednym z portali turnieje, w ktorych przerwy zaczynaja sie zawsze o tej samej porze: na 5 minut przed pelna godzina i trwaja do pelnej godziny. Informacje ta podaje, aby dowiesc w jaki sposob jestem w stanie ustalic tak dokladny czas obserwacji. Tak wiec zdarzylo sie to 3 maja br, miedzy godzina 23:55 a 0:00 czasu Greenwich (czyli miedzy polnoca a 1 w nocy czasu polskiego). Zwyczajowo wyszedlem na papierosa, i zaczalem obserwowac niebo. Po chwili zaobserwowalem nadlatujacy z kierunku polnocnego dziwny obiekt. Lecial dosc wolno, i jednostajnie; absolutnie nie zmienial predkosci. Nie byl to jednak obiekt, jaki na ogol widuje sie w relacjach o UFO. To nie byla kropka, kula, cygaro, latajacy talerze etc, etc. Obiekt zewnetrznie wygladal w ksztalcie pionowego rombu. W srodku mial jakby wiekszy punkt (kropka, kula) z ktorego odbiegaly cztery ramiona do katow rombu. Czyli krzyz z duzym centralnym punktem, z obudowa w ksztalcie rombu. Co ciekawe: dolna czesc rombu miala srebrny poblask i tworzyla cos jakby "burty". Nie bardzo wiem jak to wytlumaczyc, abyscie zrozumieli. Jesli kojarzycie zderzaki w starych parowozach to bylo to cos takiego, tylko ustawione pionowo szpicem do dolu i nie zamkniete. Przepraszam za tak dziwny opis, ale trudno to opisac nie uzywajac rysunku. Nie wiem na jakiej wysokosci znajdowal sie obiekt, nie bylo to jednak zbyt wysoko. Obiekt przylatywal ze strony gory Benbulben, ktora ma jakies 530 m n.p.m. Wydaje mi sie, ze obiekt lecial niewiele powyzej tej wysokosci choc wiem jak to moze zabrzmiec. Co do odleglosci to rowniez oceniam ja na niedalsza niz 15 km od miejsca, w ktorym sie znajdowalem (rowniez na podstawie polozenia gory Ben Bulben). Obserwowalem wiec przelot tego obiektu, dopoki moglem, czyli dopoki nie skryl sie za dachem mojego domu. A teraz najfajniejsze: bylem zszokowany i (co tu ukrywac) przestraszony. Gdy obiekt zniknal mi z oczu, spojrzalem w miejsce z ktorego przylecial a tam... lecial kolejny dokladnie taki sam obiekt. Czerwone swiatlo, romb z krzyzem, srebrne "burty". Lecial dokladnie takim samym torem lotu, z taka sama predkoscia. I w taki sam sposob obserwowalem go, az do momentu schowania sie za dachem domu. Kolejnych obiektow nie bylo. Obiekty nie wydawaly slyszalnych przeze mnie dzwiekow (miasteczko jest dosc ciche, wiec jesli wydawalyby jakies glosniejsze dzwieki to raczejbym uslyszal), nie pozostawily tez zadnych sladow, smug na niebie. Jestem przekonany, ze to byly obiekty ... innej cywilizacji a nie po prostu NOLe (do ktorych czasem mozna zaliczyc obiekty zbudowane przez czlowieka). Wykluczam calkowicie mozliwosc, aby byly do samoloty. Miejscowe lotnisko obsluguje tylko dwa loty lokalne ( przed poludniem i pod wieczor), nad Sligo przelatuja bodajze 3 samoloty dalekiego zasiego - w innych godzinach, w innym kierunku, na innym pulapie. Armia Irlandzka nie posiada wlasnego lotnictwa, a umowa z GB nie obejmuje lotow patrolowych w czasie pokoju. Wykluczam innego rodzaju obiekty (typu balony meteo). Nie mogly to byc satelity. Mozliwosc obserwacji satelit mam na codzien, czasem zdarza sie zaobserwowac zmiane pozycji jednej z nich, tak wiec z cala stanowczoscia wiem ze to nie byly satelity. Co o tym sadzicie? I przede wszystkim: czy ktos widzial, slyszal, czytal o obiektach, o ksztaltach ktore opisalem? Jesli tak to prosze o jakies informacje. Nie posiadam zadnych zdjec tych obiektow: nie bylem "przygotowany" na to zdarzenie, i szczerze mowiac to strach mnie tak sparalizowal ze nawet nie myslalem, zeby wyjac chocby telefon i probowac cos zrobic. Jesli wiec komus po samym moim opisie przyjdzie cos do glowy, to prosze o informacje, za ktore bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow. Dziekuje za uwage. p.s.: czy Wy tez tak macie? Teraz ZAWSZE gdy wychodze na papierosa dokladnie obserwuje niebo. Czasem mowie do nieba (...:-| ): "No prosze, pokazcie sie...". Wiem ze to nie choroba, ale bedzie mi razniej jesli ktos sie przyzna ze tez mowi "do nieba". : Jeszcze raz pozdrawiam.
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Pomozcie! Czy slyszeliscie o takim UFO?

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Dzięki za ciekawą relację napisz zgłoszenie o obserwacji do INFR-y
Ostatnio zmieniony śr sie 25, 2010 5:58 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
revolt
Infrańczyk
Posty: 112
Rejestracja: wt cze 17, 2008 7:00 am
Kontakt:

Re: Pomozcie! Czy slyszeliscie o takim UFO?

Post autor: revolt »

[quote name='Ulisses78' post='72528' date='25 sierpień 2010 - 18:47']Obiekt zewnetrznie wygladal w ksztalcie pionowego rombu. W srodku mial jakby wiekszy punkt (kropka, kula) z ktorego odbiegaly cztery ramiona do katow rombu. Czyli krzyz z duzym centralnym punktem, z obudowa w ksztalcie rombu. Co ciekawe: dolna czesc rombu miala srebrny poblask i tworzyla cos jakby "burty". Nie bardzo wiem jak to wytlumaczyc, abyscie zrozumieli.[/quote]



Najlepiej wykonać prosty szkic;)
"Badzcie sceptykami... ale miejcie tez otwarte umysly"



"...nasza Polsko mała - Idź pod prąd !"
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Pomozcie! Czy slyszeliscie o takim UFO?

Post autor: Andrzej 58 »

Witaj Ulissesie.Mogę mówić jedynie za siebie,ale wiem ,że wszyscy ,którzy spotkali się z doświadczeniem NOL zachowują się podobnie do ciebie(ja też).Po pewnym czasie emocje opadną - zostaną pytania i poszukiwanie odpowiedzi.Ubawisz się po same pachy gdy ci ,których to doświadczenie ominęło zaczną cię przekonywać do tzw racjonalnych rozwiązań.Sam pewnie zauważyłeś ,jak jedno osobiste doświadczenie zawiodło ciebie na na forum o charakterze para .Porównaj siebie przed i po zdarzeniu a zrozumiesz na czym polega trudność w przekonaniu innych do realności tego zjawiska.Życzę sukcesów w tej i nie tylko sprawie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE ZE ŚWIATA”