Ewangelia Życia Doskonałego

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
abby_nivers
Infrzak
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 15, 2007 12:21 pm
Kontakt:

Ewangelia Życia Doskonałego

Post autor: abby_nivers »

Pochodzenie

Inaczej: Ewangelia Życia Doskonałego, V Ewangelia, Ewangelia Świętych Dwunastu.

Kościół Katolicki zdecydowanie sprzeciwia się autentyczności V Ewangelii twierdząc, że jest to jedno wielkie oszustwo G.R. Ouseley’a, mające na celu rozpowszechnienie wegetarianizmu i reinkarnacji, którą rzekomo popierał Jezus. Na poparcie swojej tezy, autor artykułu przywołuje fakt, że sam Ouseley zmieniał zdanie co do pochodzenia tekstu, raz miał być znaleziony w Tybecie, później zaś spisany podczas seansu spirytystycznego.

Jak napisał Gedeon Richard Ouseley(1835-1906): „Ta Praewangelia jest przechowywana w jednym z buddyjskich klasztorów w Tybecie, gdzie została ukryta przez jednego ze społeczności esseńczyków, aby zachować w bezpieczeństwie przed rękami fałszerzy.[…]. Tekst Ewangelii Życia Doskonałego można uznać za miarodajny i wolny od przeróbek, jakie czyniono po soborze nicejskim w 325 r.”.

Odnaleziona około 1881 przez Ouseley’a, niedługo przed mającą nastać Epoką Wodnika, w którą Ziemia wkroczyła w 1950 roku. Obliczył to już w średniowieczu opat Camillus Leonhardus Trithemius. Epoka Wodnika oznaczała wzrost nowych idei, rozwój nauki, techniki, ogólny postęp itp.. Odnalezienie jej mogło być więc być znamieniem czasu, jak pojawienie się UFO, co w latach 1895/96 miało zainspirować braci Wright do budowy maszyny latającej.

W 1894 roku amerykańskie ekspedycje zostały wysłane do Indii, Tybetu i Chin, by badać ich osiągnięcia, które uważano za oszustwa. Działania te miały na celu przygotowanie zbliżającej się Epoki Wodnika.

Nauki mistrzów jednak miały pozostać w tajemnicy, do czasu gdy inż. Górniczemu Bairdowi T. Spalding pozwolono ujawnić niektóre nauki Mistrzów. Okazało się że są one zgodne z naukami Jezusa, Budda był dla nich „drogą do światłości”, Jezusa określali jako „Samą Światłość”(stan, który wszyscy powinni osiągnąć).

Amerykańscy uczeni ponoć mieli możliwość fizycznego kontaktu z Jezusem, rozmawiali z nim i słuchali go, zapisywali jego słowa, robili mu zdjęcia.

Wtedy gdy powiedziałem: „Ja jestem Droga, Prawda i Życie” nie miałem zamiaru podsuwać ludzkości myśli, że tylko ja byłem jedynym światłem… Ci, którzy są świadomi Ducha Bożego – są Synami Bożymi. Kiedy powiedziałem: „Ja jestem rzeczywiście jednorodnym Synem Boga, którego Ojciec sobie upodobał” – chciałem dać do zrozumienia całej ludzkości, że jedno z Dzieci Bożych ujrzało, zrozumiało i ogłosiło swoją boskość! Zobaczyło, że żyje, porusza się i przebywa w Bogu – tej Wielkiej Ojco-Macierzyńskiej Zasadzie wszystkich rzeczy.

Jezus wypowiedział te słowa doskonałą angielszczyzna, co zdumiało uczestników ekspedycji.





Epoka Wodnika

Zbliżająca się nowa Epoka, której żywiołem było powietrze miała przynieść nowe spojrzenie na dotychczasowe problemy. Już po II wojnie światowej na niebie coraz częściej pojawiało się UFO, z zamiarem niesienia pomocy, by „nam służyć bezinteresowną, braterską pomocą i radą, w tym tak trudnym dla Ziemi okresie”.

Piloci statków kosmicznych pojawiają się nadal, tak jak robili to od tysięcy lat. Być może to ich określano jako „Synów Nieba” lub „bogów”. Są to istoty znacznie lepiej rozwinięte niż ludzie, udowodniły(w trakcie kontaktów osobistych), że doskonale znane są im Prawa Kosmiczne w myśl zasady Nauki Chrystusa. Nawet więcej! Znają Jezusa, szanują go, cenią i kochają.



Cechy charakterystyczne V Ewangelii:

a) umiłowanie zwierząt przez Jezusa – zakaz zabijania i spożywania ich mięsa;

b) Małżeństwo Jezusa: ożenił się w wieku 18 lat z Miriam, która po 7 latach zmarła, wezwana do Boga, by Jezus mógł kontynuować swoje nauki;

c) Początkowo Jezus był grzesznikiem jak wszyscy, jednak zmienił się, gdy zstąpił na niego Chrystus;

d) Akceptacja reinkarnacji(warto zaznaczyć, iż do 504 roku reinkarnacja była oficjalnym poglądem Kościoła, jednak podczas soboru nicejskiego uznano, że jedno życie i sąd nad nim, będzie skuteczniejszą „bronią” manipulacyjną.



Niektóre poprzednie wcielenia Jezusa

• Adam – ukryte imię Mesjasza, 4 litery oznaczały 4 reinkarnacje Mesjasza: Adam, Dawid, Aaron(brat Mojżesza) i Melchizedech – wszyscy byli przywódcami swojego duchowego ludu;

• Według starożytnych Jezus reinkarnował wiele razy(dr Doreal)

a) Chiny, 5.800 lat temu, żył 85 lat, nie umarł, lecz udał się do samotni w okresie wielkiego upadku Chin;

b) Ameryka północna, około 5.200 lat temu, na imię miał Ea-Wah-Tach, przez Indian uważany za Wielkiego Wybawiciela, to on przyniósł im wiedzę o Gitche Manitou, Wielkim Duchu, uczył o Bogu jako Chrystusowym Duchu;

c) Indie, 3.400 lat temu, mędrzec Capilya, przywódca braminów;

d) Chiny, jako Chino, XI wiek przed Chrystusem, Chiny osiągnęły wysoki poziom rozwoju duchowego dzięki jego naukom;

e) Chiny, w 604 r. przed Chr., Jako Lao-Tse, miał żyć 150 lat po czym znikł;

f) Już jako Jezus z Nazaretu.



Wniebowstąpienie

Obłok w interpretacji kościelnej, to wydarzenie „cudowne”, podkreślającym jego wyjątkowość.

W rzeczywistości ten obłok to jonizujące światło UFO. Jak jednak Jezus wzniósł się ponad uczniów ku owemu „obłokowi”? To bardzo proste, pole elektromagnetyczne wytworzone przez statek kosmiczny „oddzieliło” Jezusa od uczniów, którzy zostali jakby odsunięci. Bardzo podobne zdarzenia mają miejsce dziś i są opisywane w sposób podobny do Wniebowstąpienia.

Reinhold O. Schmidt, uczciwy i szczery amerykański kupiec zbożowy, także miał kontakt z UFO, co więcej, tych „spotkań” było więcej! Miał nawet możliwość latania ich statkami!

Niestety, nie potraktowano go poważnie, władze ścigały go, by w końcu umieścić w ośrodku dla umysłowo chorych. Lekarze jednak nie odkryli u niego zaburzeń więc po pewnym czasie wyszedł i opowiadał o swoich przeżyciach.

Podczas jednej, ważnej podróży, opisanej w broszurce Moja podróż do Arktyki, UFO wylądowało obok Piramidy Cheopsa, kazano mu wysiąść, a gdy statek zbliżył się do jednej ze ścian piramidy, ukazał się tam nieznany wcześniej otwór wejściowy. Wewnątrz było wiele komnat, Obcy powiedzieli że podziemie jest jeszcze bardziej imponujące(znajdują się tam pamiątki i dokumenty z dawnych dziejów ludzkości) i że znajdują się tam urządzenia stabilizujące równowagę Ziemi. Pamiątki znajdujące się w komnatach to rzeczy Jezusa: korona cierniowa, płaszcz, sandały oraz klejnoty, przywiezione przez Mędrców ze Wschodu. Pokazano mu również statek, którym Jezus odbył kiedyś podróż na planetę Wenus, gdzie odbył „urlop”.

Pilot, który woził Jezusa żyje, ma ponad dwa tysiące lat, ale jak mówią Obcy: ma się całkiem nieźle.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Ewangelia Życia Doskonałego

Post autor: ADAX »

Trochę fantastyczna wizja Jezusa no i to UFO i te daty oraz reinkarnacje, nie kupuję tego.
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: Ewangelia Życia Doskonałego

Post autor: CanisLupus »

Dla mnie trz to sie nie trzyma kupy...chociaz kto wie
Gaya
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 09, 2009 8:46 am
Kontakt:

Re: Ewangelia Życia Doskonałego

Post autor: Gaya »

Witajcie. Bardzo podoba mi się postać tego pozytywnego bohatera jakim był Jezus. Fikcyjny czy rzeczywisty.

I tak sobie myślę, że gdyby go nie wymyślono (lub gdyby nie istniał) to trzeba by było go wymyślić.

I jeśli to wszystko mity- to kto był na tyle mądry aby to zrobić. I to jest majstersztyk- uważam.

Podoba mi się chłopak i jego idee. Zakładam oczywiście, że to wielka ściema, ale jakże pozytywna :-)

Cieszyło by mnie to, aby okazał się prawdziwą postacią historyczną. A Was?
abby_nivers
Infrzak
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 15, 2007 12:21 pm
Kontakt:

Re: Ewangelia Życia Doskonałego

Post autor: abby_nivers »

Rzeczywiście, historia "odnalezienia" V Ewangelii jest dość... niezwykła(?). Najpierw facet miał ją znaleźć w tybecie, innym razem miał zstąpić na niego Duch i podyktować mu całą zawartą tam treść... i kilka innych rzeczy. Czytając ją miałam wrażenie jakbym miaała w rękach poradnik dla godziwych wegetarian... Nie zmienia to jednak faktu że było to ciekawe doznanie. Polecam każdemu :)
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Ewangelia Życia Doskonałego

Post autor: ADAX »

Ale co do samego Jezusa, to myślę że mógł mieć kontakty z buddyzmem, jego droga i mentalność bardzo pasuje do tej religii. Oczywiście jak już wspominano wcześniej, nie koniecznie Jezus musiał być "świętym" od narodzin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”