Czy przyszłość wpływa na teraźniejszość?

Fizyka, chemia, nauki o Ziemi, wynalazki, eksperymenty.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Czy przyszłość wpływa na teraźniejszość?

Post autor: danut »

Dobrze to przypuścmy tak, że jeśli ta osoba, której już tu nie ma, musiałaby to naprawic i chciałaby przez kogoś tego dokonac, to ten "osobnik", musiałby zrozumiec za nią, gdzie popełniła błąd, chyba, że chodzi o mój upór, że nie chcę podpowiedziec..:).., ale..?.. No i właściwie, gdzie te scenariusze się pisze..?
Ostatnio zmieniony wt paź 19, 2010 8:14 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Czy przyszłość wpływa na teraźniejszość?

Post autor: soudak040771 »

Dobrze to przypuścmy tak, że jeśli ta osoba, której już tu nie ma, musiałaby to naprawic i chciałaby przez kogoś tego dokonac, to ten "osobnik", musiałby zrozumiec za nią, gdzie popełniła błąd, chyba, że chodzi o mój upór, że nie chcę podpowiedziec..(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .., ale..?.. No i właściwie, gdzie te scenariusze się pisze..?


Chodzi dokładnie o ten sam upór, co kiedyś.... Scenariusze pisze się jeszcze przed narodzinami, w rzeczywistości duchowej...
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Czy przyszłość wpływa na teraźniejszość?

Post autor: danut »

Skoro juz istnieje przyszłośc. Jesli potrafimy nawiązywac z nią łącznośc, kontaktowac się z nią. Odchodzic od niej i zmieniac jej tory, to nie może byc jednego scenariusza dla naszej drogi.Jest wiele furtek, z których dopiero zostanie wybrany najlepszy scenariusz..No i wtedy jesli to co było juz jest, to z tgeo mozna wnioskowac, że zarówno zostanie wybrany, jak juz został wybrany...
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Czy przyszłość wpływa na teraźniejszość?

Post autor: soudak040771 »

Skoro juz istnieje przyszłośc. Jesli potrafimy nawiązywac z nią łącznośc, kontaktowac się z nią. Odchodzic od niej i zmieniac jej tory, to nie może byc jednego scenariusza dla naszej drogi.Jest wiele furtek, z których dopiero zostanie wybrany najlepszy scenariusz..No i wtedy jesli to co było juz jest, to z tgeo mozna wnioskowac, że zarówno zostanie wybrany, jak juz został wybrany...


W tym scenariuszu główne wydarzenia już zostały wybrane w przestrzeni duchowej, zostaną dopiero wybrane drogi przez nas, gdy dane główne wydarzenia zaistnieją...
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Czy przyszłość wpływa na teraźniejszość?

Post autor: ADAX »

- Z filozoficznego punktu widzenia to nieco niepokojące – mówi. Wszystkie te eksperymenty zmieniają sposób, w jaki odnosimy się do czasu.



Skłoniło go to nawet do idei, że przyszłość jest już z góry ustalona. Jeśli wszechświat ma swoje przeznaczenie, to jest ono już „spisane”. Czy jest zatem w nim miejsce na wolną wolę? A może wszystkie nasze wybory i czyny są już dawno spisane w wielkiej „bazie danych”, dając nam jedynie iluzoryczną wolność?


Przypomniały mi sie kroniki Akaszy odnośnie tego fragmentu.

Zawsze uważałem, że świat nie posiada czegoś co można nazwać czasem z naszego punktu widzenia a istnienie wszechświata obrazuję, nie jako oś czasu _________

a punkt o jednym wspólnym środku .

Czy można wpływać na przeszłość, jeśli oś czasu wygląda jak pętla to pewnie tak, wtedy przeszłość ma wpływ na przyszłość i odwrotnie, jeśli jest to punkt, wtedy mamy tak samo, jednak różnica jest w tym, że nie trwa, nie płynie, a odbywa sie w jednym "czasie" tu i teraz i nie ma podziałów na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Czy przyszłość wpływa na teraźniejszość?

Post autor: Katarzyna_1 »

Pewnie masz rację Adax. A tu cytuję fajną interpretację tego napisaną przez Danut w innym temacie "Sandra nie daje się odnaleźc, bo właśnie jeden kręci w prawo, a drugi w lewo..(IMG:[url="http://style_emoticons/default/smile.gif"]style_emoticons/default/smile.gif[/url]) i jeśli jeden zobaczy punkt, w którym zostało przekręcone, to drugi ma do niego jeszcze pełen obrót.. dokładnie..(IMG:[url="http://style_emoticons/default/smile.gif"]style_emoticons/default/smile.gif[/url]) :D tak mi się skojarzyło z pętlą-osią czasu
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Czy przyszłość wpływa na teraźniejszość?

Post autor: soudak040771 »

Pewnie masz rację Adax. A tu cytuję fajną interpretację tego napisaną przez Danut w innym temacie "Sandra nie daje się odnaleźc, bo właśnie jeden kręci w prawo, a drugi w lewo..(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) i jeśli jeden zobaczy punkt, w którym zostało przekręcone, to drugi ma do niego jeszcze pełen obrót.. dokładnie..(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) tak mi się skojarzyło z pętlą-osią czasu


Mi to raczej przypomina taniec Break dance... I dlatego Sandrze lubiącej Disco polo , trudno się w tym odnaleźć... :lol:
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Czy przyszłość wpływa na teraźniejszość?

Post autor: danut »

Tak mieszaja w tym czasie, ze trudno się jest połapac i nawet tym którzy chcieliby nawiązac kontakt międzywymiarowy sprawia to trudnośc, jeden się spóxni o rok inny zas przyjdzie za wcześnie..:)
Awatar użytkownika
Sandra
Homo Infranius
Posty: 429
Rejestracja: pt lut 12, 2010 2:05 pm
Kontakt:

Re: Czy przyszłość wpływa na teraźniejszość?

Post autor: Sandra »

Skoro wszystkie czasy istnieją jednocześnie, to co za problem przeskakiwać z jednego do drugiego?.



Widać musimy jeszcze nad tym popracować i trochę się poduczyć :rolleyes:
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Czy przyszłość wpływa na teraźniejszość?

Post autor: soudak040771 »

Skoro wszystkie czasy istnieją jednocześnie, to co za problem przeskakiwać z jednego do drugiego?.


Na razie mamy problem... Ten problem, to nasze ciało, które jest związane z tym czasem, tą rzeczywistością... No chyba że ,,ktoś'' nam w tym pomorze, tak jak pomógł w tym Danucie i wtedy będziemy mogli tam przeskoczyć z naszym ciałem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „NAUKA i TECHNIKA”