Siły uśpionego umysłu

Siła naszego umysłu, czyli telekineza, lewitacja etc.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Siły uśpionego umysłu

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Czy człowiek zawiera w sobie niezależny ukryty byt, który nazwać możemy alternatywną , uśpioną świadomością, odpowiadającą za wszelkie rodzaje zjawisk anomalnych od daru bycia medium, po pismo automatyczne? Niektórzy z badaczy (a wśród nich Stan Gooch) twierdzą, że ów niezależny byt jest niczym druga natura człowieka, która wychodzi na światło dzienne jedynie w szczególnych okolicznościach, wykazując zdolności, które powszechnie uznawane są za nadnaturalne.



CAŁOŚĆ W SERWISIE INFRA
jasny punkt
Infrańczyk
Posty: 165
Rejestracja: pt lis 19, 2010 8:58 pm
Kontakt:

Re: Siły uśpionego umysłu

Post autor: jasny punkt »

[quote name='RysiekINFRA' post='49006' date='10 luty 2009 - 18:39'][ external image ]Czy człowiek zawiera w sobie niezależny ukryty byt, który nazwać możemy alternatywną , uśpioną świadomością, odpowiadającą za wszelkie rodzaje zjawisk anomalnych od daru bycia medium, po pismo automatyczne? Niektórzy z badaczy (a wśród nich Stan Gooch) twierdzą, że ów niezależny byt jest niczym druga natura człowieka, która wychodzi na światło dzienne jedynie w szczególnych okolicznościach, wykazując zdolności, które powszechnie uznawane są za nadnaturalne.



CAŁOŚĆ W SERWISIE INFRA[/quote]



Mnostwo niewylumaczalnych zjawisk,ktore ogolnie nazywa sie anomaliami lub jak kto woli parapsychologicznymi,wystepuja w szczegolnych okolicznosciach.Bardzo czesto zwracalam uwage na tzw szosty zmysl o ktorym nikt nie pamieta ale wydaje mi sie ze kazdy w mniejszym lub wiekszym stopniu go posiada.Mysle ze w przypadku jakiejs konkretnej sytuacji zyciowej np.choroba lub ciezki szok wyzwalaja ten zmysl,za pomoca ktorego widzimy,slyszymy i czujemy wiecej niz normalnie.Czesto zdarza sie tez ze na skutek jakiejs sytuacji zyciowej jak np w.w,czesto traci sie ktorys z 5 zmyslow,moze byc to czucie,pamiec,sluch,wzrok,smak ..to rownie mozliwe ze w niektorych przypadkach zamiast starcic mozna zyskac.

Zwroccie uwage na niewidomych lub gluchoniemych,u tych osob zamiast wzroku lub sluchu-mowy,bardziej rozwiniete sa inne zmysly..sa bardziej wrazliwi
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Siły uśpionego umysłu

Post autor: Katarzyna_1 »

Czy faktycznie istnieją "siły uspionego umysłu"? Być może tak jest. Interesujacym wydaje się być tzw. pismo automatyczne. Osobą, która być może posiada taki "dar" jest Vassula Ryden.O ile dobrze pamiętam; Greczynka mieszkająca w Szwajcarii, żona dyplomaty, była modelka, tenisistka., piękna starsza kobieta - widziałam ja na żywo. w kościele św. Bonifacego w latach 90-tych. Miała tam swój wykład. Ciekawe co teraz robi, czy dalej dalej pisze? Muszę sprawdzić. Ciekawi mnie, czy to dar czy taka jej fizjonomia umysłu? :)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Siły uśpionego umysłu

Post autor: soudak040771 »

Ciekawi mnie, czy to dar czy taka jej fizjonomia umysłu?


Raczej to otwarcie się na drugą stronę, dzięki wewnętrznemu rozwojowi duchowemu...
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Siły uśpionego umysłu

Post autor: danut »

Kasiu znalazłam taki wpis dotyczący wspomnianej przez Ciebie osoby, że cała natura objawień wydaje się byc osobistymi przemyśleniami niż objawieniem bożym- ha. ha widzicie, bo ja też zwróciłam na cos podobnego uwagę...Wassula Ryden wyjaśniła to w ten sposób w swoim dialogu z Kongregacją..
jasny punkt
Infrańczyk
Posty: 165
Rejestracja: pt lis 19, 2010 8:58 pm
Kontakt:

Re: Siły uśpionego umysłu

Post autor: jasny punkt »

[quote name='soudak' post='80568' date='30 styczeń 2011 - 22:48']Raczej to otwarcie się na drugą stronę, dzięki wewnętrznemu rozwojowi duchowemu...[/quote]



ja tez tak mysle,bo przeciez nasze wnetrze zawiera w sobie sily nieznane nikomu,bardzo indywidualne chociaz nalezace do kazdego.Wrazliwosc na ich odbieranie zalezna jest od stopnia wrazliwosci nas samych.

Ksienko,ja gdzies czytalam na temat tej pani ale tez obilo mi sie o uszy inne nazwiasko,teraz nie bardzo pamietam ale postaram sie wygrzebac...
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Siły uśpionego umysłu

Post autor: soudak040771 »

.Wrazliwosc na ich odbieranie zalezna jest od stopnia wrazliwosci nas samych.


Tak, a to z kolei bezpośrednio tłumaczy, dlaczego np. wiele dzieci więcej widzi niż osoby dorosłe. Niestety w naszym społeczeństwie wrażliwość odbierana jest dosyć często jako wada, a jest to ewidentna zaleta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „POTĘGA UMYSŁU”