Projekt Globalnej Świadomości: Mózg ludzkości?

Siła naszego umysłu, czyli telekineza, lewitacja etc.
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Projekt Globalnej Świadomości: Mózg ludzkości?

Post autor: robertcb »

Ryśku, ale nauka akademicka cały czas się rozwija,

i prędzej czy później pojawi się w niej termin "duch".



Roger Penrose jest jednym z najwybitniejszych

fizyków-teoretyków i matematyków w naszych czasach.

Wspólnie ze Stuartem Hameroffem opracowali kwantową teorię świadomości Orch-OR.



Teorię tą opracowali dlatego, że Hameroff na codzień obserwował obserwował fakty,

które przeczą obecnej teorii świadomości.

Nie wyssali jej z palca, ale ujęli w sposób naukowy doświadczenia NDE.



To właśnie ta teoria wprowadzi do nauki pojęcie ducha,

gdyż jest on w niej zawarty.



Istnienie ducha jest faktem, a niezbitym dowodem są doświadczenia śmierci klinicznej,

kiedy pacjent opisuje szczegółowo co się działo wokół niego, kiedy jego mózg nie funkcjonował.

Takich przypadków było i jest wiele, i te fakty potwierdziło wielu chirurgów, lekarzy, anestezjologów. Jednym z nich jest właśnie Stuart Hameroff.



To że w czasie kiedy Maxwell tworzył równania, unifikował fale elektromagnetyczne, a w nauce nie było terminu "fale radiowe" to nie znaczy że one nie istniały.

Wkrótce potwierdzono słuszność teorii.



To że establishment naukowy głosił że Ziemia jest płaska, położona w centrum wszechświata,

a wszystko jej podlegało i krążyło wokół niej - nie oznaczało że tak było.



Galileusz też się opierał na obserwacji faktów.

To co obserwował, w sposób oczywisty przeczyło przyjętej teorii.

O mało nie spłonął za to na stosie.

Ale to on miał rację, a nie reszta.
Ostatnio zmieniony czw sty 27, 2011 3:23 pm przez robertcb, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na moją stronę - poradnik - w całości poświęconą tematyce CB radio.

<a href="http://radioamator.elektroda.eu">CB radio - poradnik</a>
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Projekt Globalnej Świadomości: Mózg ludzkości?

Post autor: Katarzyna_1 »

Stary ale bardzo ciekawy artykuł. Globalna świadomość? Moim zdaniem na pewno istnieje. Myślę, że nawet nie potrzebne są udawadniające jej istnienie eksperymenty. Wystarczy siegnąc wstecz do historii np. XX wieku. Co sie działo na świecie, kiedy słońce było najaktywniejsze w swioch 11 letnich cyklach? dla przykładu: rok 1956, 1968, 1980, 1989/90, 2001 i ciekawe co teraz bo wchodzimy w ten cykl, a juz się duzo na świecie dzieje. Zaintersował mnie ten fragment artykułu "

- Istnieje wiele dowodów na to, że czas może biec w tył. Jeśli dopuszcza to fizyka, może dziać się to także w naszych głowach.



Prof. Bierman dodaje także, że przewidywanie przyszłości jest nie tylko możliwe, ale możemy dokonywać tego rutynowo, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Projekt Globalnej Świadomości: Mózg ludzkości?

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='robertcb' post='80394' date='27 styczeń 2011 - 16:09']Istnienie ducha jest faktem, a niezbitym dowodem są doświadczenia śmierci klinicznej,

kiedy pacjent opisuje szczegółowo co się działo wokół niego, kiedy jego mózg nie funkcjonował.[/quote]



Wiem Robercie, że takich relacji jest wiele i staramy się je opisywać, jednak nie mów, że zjawisko to jest dowodem na coś bo tego jeszcze nikt nie potwierdził.



Interesuje się nieco fizyką kwantowa aczkolwiek przyznaję, że czasem niewiele z tego rozumiem ale nie spotkałem się z opracowaniem mówiącym o istnieniu "duszy" "ducha" no chyba, że w przenośni.



Prawdę mówiąc jest to taka abstrakcja dla nas, choć teoretycznie udowodniona, że możemy pod badania nad kwantami przypisywać wszystko, nawet urojenia paranoidalne. Apeluję o nie mieszanie pojęć.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Projekt Globalnej Świadomości: Mózg ludzkości?

Post autor: Katarzyna_1 »

a zaintersesował mnie w związku z wczesniejszą dyskusją, gdzie wypowiadałam się, ze nie ma mozliwości przewidywania przyszłości na "zawołanie", twierdziłam, że przyszłość mozna przewidzieć tylko bezwiednie i przypadko, kiedy nie wiadomu czemu coś wypowiemy.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Projekt Globalnej Świadomości: Mózg ludzkości?

Post autor: danut »

Miesza się te pojęcia tez jestem "za"..Dotarcie do prawdziwej istoty Ducha jest niezmiernie trudnym, a tymczasem zwykłą ludzką świadomośc próbuje się temu podporządkowac, widzę co dzieje się w internecie, aż trzeszczy od głoszenia jak to myśl tworzy rzeczywistośc- nie prawda!!!...Nawoływanie do wspólnych medytacji.. no proszę, przykład Diany z artykułu- kochana, uwielbiana, bardzo medialna.. a co się stało?? Czy według kierowanych ku niej myśli..?Ta globalna świadomośc istnieje a że jest tak niedoskonała to objawia się w tych wszystkich katastrofach, zjawiskach jakie obserwujemy...
Ostatnio zmieniony czw sty 27, 2011 4:24 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Projekt Globalnej Świadomości: Mózg ludzkości?

Post autor: Zbyszek »

Co jeden to lepszy tekst. ciekawe skąd wiecie to wszystko.
Ostatnio zmieniony czw sty 27, 2011 10:40 pm przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Projekt Globalnej Świadomości: Mózg ludzkości?

Post autor: Katarzyna_1 »

Z wykopalisk wiemy, tak zwyczajnie z wykopalisk :lol:
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Projekt Globalnej Świadomości: Mózg ludzkości?

Post autor: Newsman »

GLOBALNY MÓZG

Czy możliwe jest, że ludzkość łączy niewidzialna zależność - swoista „globalna świadomość” aktywująca się w przypadku zbiorowego emocjonalnego lub intelektualnego zaangażowania lub przeżywania jakiegoś zdarzenia? Twórcy tzw. Projektu Globalnej Świadomości postanowili odpowiedzieć na te pytania, tworząc siatkę urządzeń mających rejestrować zmianę odczytów generatorów liczb losowych w czasie ważnych z punktu widzenia ludzkości wydarzeń. Czy rzeczywiście skumulowane myśli i emocje mogą w jakiś sposób dawać o sobie znać?



więcej
ODPOWIEDZ

Wróć do „POTĘGA UMYSŁU”