Szympans-napastnik z Bielawy

Dziwactwa, cuda, ciekawostki. Czasem straszne, czasem śmieszne...
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Szympans-napastnik z Bielawy

Post autor: UFOWORLDNEWS »

- Jak upadłem, byłem skończony. Zakrwawiony tu leżałem - tak Kamil Nowak z Bielawy opowiada o swoim spotkaniu z człekokształtnym zwierzęciem, które - jak twierdzi - pobiło go podczas wieczornego spaceru. Uratowało go dwóch kolegów. Opis ich dramatycznej przygody obiegł całą Polskę i na ustach wielu wywołał uśmiech. Teraz młodzi mężczyźni dokładnie opowiadają, co się stało i zapewniają, że nikomu nie byłoby do śmiechu po takim pobiciu.

Kamil utrzymuje, że został napadnięty przez małpę, prawdopodobnie szympansa, gdy 30 marca z dwójką swoich kolegów wracał ze spaceru po Bielawie. Jak mówią mężczyźni, zwierzę najprawdopodobniej wybiegło z jednej z okolicznych posesji. Było duże, ciężkie i bardzo silne. - Ciężkie to było. Było to słychać po samych uderzeniach w ziemię, jak to biegnie. Głuche uderzenia po ziemi - opowiada Kamil i dodaje: - Podobne do człowieka to było.



Pojedynek na ścieżce

Zwierzę dopadło go na ścieżce i próbowało wciągnąć na teren pobliskiej posesji. Z początku mu się wyrywał, dopiero po kilkunastu metrach małpa podcięła go łapiąc za golenie. - Jak upadłem, byłem skończony. Zakrwawiony tu leżałem - opowiada.

Na szczęście - podkreśla - zareagowali koledzy. Zaalarmował ich krzyk, który - jak opisują - brzmiał, "jakby Kamil wychodził z siebie".

Zaczęła się walka. Damian i Dawid ciągnęli Kamila w jedną stronę, zwierzę w drugą. Małpa była silna, nie chciał go puścić. Nie pomagały uderzenia, ani kopniaki. Użyty w chwili desperacji gaz łzawiący tylko rozwścieczył zwierzę. - Zaczęło nim rzucać. No ale jakoś żeśmy dali radę. Popuściło to trochę, wyrwaliśmy go i zaczęliśmy uciekać - opowiada Damian.

- Gdyby nie chłopaki, to po mnie by było - dodaje Kamil.

To nie żarty

Ich historia wywołała duże poruszenie. Ludzie śmieją się, że zaatakowała ich małpa. Mało kto chce im wierzyć. Pojawiają się głosy, że byli pod wpływem narkotyków, przeciwko czemu oni stanowczo protestują. Na dowód pokazują opinie lekarzy, którzy potwierdzają ślady po pobiciu. Żaden z nich - jak podkreślają - nie zauważył odurzenia.

- Niektórzy się śmieją, ale jakby to przeżyli na własnej skórze, to nie wydawałoby im się to takie śmieszne. Jak takie zwierzę rzuca człowiekiem, to jest nie do pojęcia - mówi Kamil.

Straż na straży

Sprawę poważnie potraktowała też lokalna straż miejska. - Ja byłem pierwszy, który z nimi tutaj przyjechał i oni opowiadali to z takim przekonaniem - myślę, że to jest możliwe, że coś takiego się tutaj zdarzyło - przyznaje st. insp. Roman Hubisz.

- Oni byli bardzo roztrzęsieni. Przede wszystkim Kamil był mocno posiniaczony, opuchnięty, a chłopaki - przerażeni wręcz - dodaje strażnik.

Patrole straży miejskiej pojawiają się w tym miejscu dwa razy dziennie, bo - jak podkreśla Hubisz - Bielawa to nieduże miasto. Strażnicy rozmawiali też z mieszkańcami z okolicy. Na trop szympansa nie udało się trafić.



Źródło:TVN24
Ostatnio zmieniony śr kwie 06, 2011 9:49 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Szympans-napastnik z Bielawy

Post autor: Rysiek23 »

Czy to faktycznie szympans? Być może, na to wskazują opisy świadków. A co jeżeli wyjaśniania tej zagadki należy doszukiwać się zupełnie gdzie indziej? Nie wykluczone jest przecież, że człekopodobne stworzenie, które zaatakowało Kamila Nowaka może być czymś w rodzaju „polskiego Sasquatcha” lub też stworem „nie z tego świata”. Wiemy, że brzmi to co najmniej egzotycznie, ale… już niejednokrotnie przekonywaliśmy się, że nie należy odrzucać żadnej, nawet – z pozoru – najbardziej absurdalnej hipotezy.


Cytat z pewnego niepopularnego portalu. Sezon ogórkowy zaczyna się wyjątkowo wcześnie.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Szympans-napastnik z Bielawy

Post autor: Katarzyna_1 »

To jest cudne :) Miejmy nadzieję, że to nie była małpa w czerwonym ;)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Szympans-napastnik z Bielawy

Post autor: Newsman »

Dzięki Animal Planet, Polacy coraz więcej wiedzą o świecie zwierząt! Bo skąd młody mieszkaniec Bielawy mógłby wiedzieć, że to, co go zaatakowało to szympans, a nie na przykład... MAŁPOLUD. Czekam tylko na sugestie mówiące, że mamy do czynienia z polskim agresywnym Bigfootem.

Swoją drogą, jakiś czas temu w telewizji pojaiwła się bliźniacza relacja z Podlasia na temat terroryzowania przez małpę mieszkańców jednej z wsi. Niestety, bardzo trudno mi to teraz zlokalizować na YouTube.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Szympans-napastnik z Bielawy

Post autor: Arek 1973 »

Yessssssssss

Czupakabra is back!
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „GABINET NIEZWYKŁOŚCI”