Sensacja! Amerykanie odkryli nową cząstkę elementarną

Fizyka, chemia, nauki o Ziemi, wynalazki, eksperymenty.
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Sensacja! Amerykanie odkryli nową cząstkę elementarną

Post autor: robertcb »

http://www.sfora.pl/Sensacja-Amerykanie-od...mentarna-a30924



Trzeba będzie zmienić podręczniki fizyki.



Amerykańscy naukowcy pracujący przy potężnym akceleratorze cząstek Tevatron twierdzą, że odkryli nową cząstkę elementarną. Jeśli ich odkrycie się potwierdzi, trzeba będzie zmieniać podręczniki fizyki - informuje bbc.co.uk.



[indent] Moim zdaniem istnieje jedynie 0,1 proc. prawdopodobieństwa pomyłki w obliczeniach. Mam prawie pewność, że udało się odkryć nową cząstkę elementarną, która kryje tajemnicę nowej piątej siły rządzącej naturą - twierdzi Dan Hooper, fizyk teoretyczny z Fermilab.



[/indent] Naukowcy pracujący przy Tevatronie odkrycia dokonali podczas zderzania protonów z ich odpowiednikami w świecie antymaterii - antyprotonami. Oprócz bozonów W pojawiły się wówczas pary "odrzutowców" - całkiem nowych cząstek.



Gdy [url="http://java%20script:void(0)"]dane[/url] się potwierdzą, trzeba będzie zmienić najważniejszą teorię współczesnej fizyki, czyli [url="http://java%20script:void(0)"]Model[/url] Standardowy. Opisuje on wszystkie cząstki elementarne i rządzące nimi [url="http://"]siły[/url], tzw. oddziaływania podstawowe.



WB


Ostatnio zmieniony pt kwie 08, 2011 1:37 pm przez robertcb, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na moją stronę - poradnik - w całości poświęconą tematyce CB radio.

<a href="http://radioamator.elektroda.eu">CB radio - poradnik</a>
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Sensacja! Amerykanie odkryli nową cząstkę elementarną

Post autor: UFOWORLDNEWS »

A to ci ciekawostka fajnie by było to przełożyć na bardziej zrozumiały język taki dla przeciętnego zjadacza chleba co to zmieni ;)
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Sensacja! Amerykanie odkryli nową cząstkę elementarną

Post autor: robertcb »

Wielki krok dla nauki: superboska cząstka



Przed amerykańskimi naukowcami pojawiła się możliwość odkrycia nowych cząstek elementarnych w akceleratorze cząstek Tevatron, który jest głównym konkurentem Wielkiego Zderzacza Hadronów. Może się okazać, że są to tzw. superboskie cząstki - informuje newsru.com



Może się to przyczynić do największej od lat rewolucji w fizyce. Jeszcze większej, niż odkrycie tak zwanego Bozonu Higgsa (cząstka ta miała istnieć jedynie przez około dziesięć milisekund po Wielkim Wybuchu i dać początek wszelkiej materii - red.). Dzięki temu będzie można udowodnić istnienie sił, które były wcześniej nauce nieznane. Poza czterema już istniejącymi: elektromagnetyzmem, grawitacją oraz silnymi i słabymi oddziaływaniami jądrowymi.



Jeśli odkrycie zostanie potwierdzone, wszystkie podręczniki do fizyki będą musiały zostać zmienione - zasugerował w wywiadzie dla BBC dr Dan Hooper - fizyk z z National Accelerator Laboratory w stanie Illinois (USA), gdzie znajduje się Tevatron.



Naukowcy przyznają, że istnieje niewielkie prawdopodobieństwo (ok. 0,1 proc.), że uzyskane w trakcie trwania eksperymentu dane ulegną zmianie. Jednakże doktor Hooper, który sam nie brał udziału w eksperymencie, uważa, że na podstawie dotychczas otrzymanych danych można mieć sporo nadziei.



- Istnieje prawdopodobieństwo z 0,1-procentowym wynikiem statystycznych różnic - przyznaje. - Ale jeśli nie weźmiemy pod uwagę tego prawdopodobieństwa, to jest to najbardziej zachwycająca nowość w świecie fizyki i w całym moim życiu - mówi.



Dyrektor Centrum Fizyki Władimir Szilcew uważa również, że wynik, który został uzyskany w trakcie eksperymentu na akceleratorze, ma daleko idące konsekwencje. Jego zdaniem, zupełnie nowa cząstka może być pierwszym na świecie prawdziwym dowodem tzw. teorii supersymetrii, która głosi, że "różne rodzaje cząstek są w rzeczywistości przejawem tego samego zjawiska o nazwie supersymetria".



- Jeśli jest to rzeczywiście supersymetria, to jest to początek nowej ery - podsumował naukowiec.



źródło: http://wiadomosci.onet.pl/nauka/wielki-kro...,wiadomosc.html
Zapraszam na moją stronę - poradnik - w całości poświęconą tematyce CB radio.

<a href="http://radioamator.elektroda.eu">CB radio - poradnik</a>
Joz
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 13, 2010 11:34 am
Kontakt:

Re: Sensacja! Amerykanie odkryli nową cząstkę elementarną

Post autor: Joz »

No nareszcie paranormalne stanie się normalne . Ciekawi mnie czy powstanie wówczas super paranormalne. A może to już koniec naszej drogi. Więc czeka nas teraz być może super wielki wybuch, interesujące kto szybciej wyciągnie zawlęczkę czy ci z Tevatron czy ci z Wielkiego Zderzacza . Może mały zakładzik ,czekam na propozycje.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Sensacja! Amerykanie odkryli nową cząstkę elementarną

Post autor: danut »

Pantanal zmieni się na tyle, że rozumiejąc niektóre sprawy, rzeczy i możliwości nikt na tej zasadzie niewiedzy nie będzie nas wprowadzał w błąd.. To jest pewna droga ku prawdzie...Myślę tez, że niektórym da też takie skojarzenia - no niestety światem rządzą pewne prawa i informacje muszą byc zgodne z "duszą" bo kłamstwo nie da rady np. wytworzyc odpowiedniej energii i może byc dla nas zgubą.. I nic tu nie da się okłamac, to twarde prawa i sprawiedliwe..
Ostatnio zmieniony sob kwie 09, 2011 6:40 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Sensacja! Amerykanie odkryli nową cząstkę elementarną

Post autor: danut »

Pewno tak będzie, jednak dla niektórych ludzi w tym dla mnie tak jak juz od jakiegos czasu tu pisze będzie to potwierdzeniem i dowodem na własne pojmowanie, podniesieniem na duchu itp.. :) I jest jeszcze coś aby tylko ci fizycy zaczęli wykorzystywac tą wiedze w dobrych celach i aby znowu nie odwrócono odkrycia i nie zaczęto od złej strony .. Przeciez gdy dobrze na to spojrzec to jest zaprzeczeniem śmierci- odkryciem że tak naprawdę nie istnieje.
Ostatnio zmieniony sob kwie 09, 2011 6:59 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Sensacja! Amerykanie odkryli nową cząstkę elementarną

Post autor: danut »

Pantanal ale poczytaj i to z wiadomości naukowych czym są te cząstki i rządzące nimi siły , a sam wyrobisz sobie zdanie, tu juz wcale nie chodzi o filozofię..
Ostatnio zmieniony sob kwie 09, 2011 8:49 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Sensacja! Amerykanie odkryli nową cząstkę elementarną

Post autor: danut »

Bozon Higgsa "cząstka ta miała istnieć jedynie przez około dziesięć milisekund po Wielkim Wybuchu i dać początek wszelkiej materii - red.). Dzięki temu będzie można udowodnić istnienie sił, które były wcześniej nauce nieznane.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Sensacja! Amerykanie odkryli nową cząstkę elementarną

Post autor: danut »

Pantanal ja nie umiem się posługiwac językiem naukowym a wyszukiwac, wklejac tekstów mi się nie chce, umiem mówic obrazowo i swoim językiem jak to pojmuje i zauwaz że przeciez ja z całą paranormalnością w takim ogólnym pojęciu to akurat mam najmniej wspólnego..Jest cząstka, która według nauki prawdopodobnie odpowiada za tworzenie materii- życia.. ma szereg właściwości i połączeń to odkryta nowa siła- nieznana wcześniej..
Ostatnio zmieniony sob kwie 09, 2011 9:27 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Sensacja! Amerykanie odkryli nową cząstkę elementarną

Post autor: robertcb »

A co powoduje że ta materia jest ożywiona,

a w chwili śmierci sztywnieje w ciągu kilku minut na zawsze ?
Zapraszam na moją stronę - poradnik - w całości poświęconą tematyce CB radio.

<a href="http://radioamator.elektroda.eu">CB radio - poradnik</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „NAUKA i TECHNIKA”