80 pytań, które zrobią z ciebie ateistę

Inne tematy z zakresu religii, wierzeń, cudów
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: 80 pytań, które zrobią z ciebie ateistę

Post autor: niedzwiec »

[quote name='jozef_62@nieznanyswiat.pl' post='83686' date='12 kwiecień 2011 - 15:20']Życie to gra i wieczne zadawanie pytań ???.Nie znam na wszystkie odpowiedzi .To dobrze. Nie musze.To nie ja ,stworzyłem ten świat i zasady tej gry. Co warta jest gra , kiedy znam każdy krok w tej grze???Choć wielu znaczonymi kartami gra , staram sie nie łamać zasad tej gry .Kto znaczonymi kartami gra ,nie pozna zasad tej gry.....Ani ja.[/quote]



Nie mam zielonego pojęcia o czym mówisz, ale cokolwiek brałeś - chcę dwie sztuki.



Religia jest dla głupich i ślepych.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: 80 pytań, które zrobią z ciebie ateistę

Post autor: Katarzyna_1 »

Niedźwieciu,

w tym poście J-62 nie ma ani słowa na temat religii.

Gdyby religia była dla głupich i ślepych to nie było na uniwersytetach i to tych z dużą renomą np. UJ takich dzien nauki jak religioznawstwo czy teologia. Wiedza ta niezbędna jest dla studentów filozofii, psychologii i nie ma znaczenia, czy są to osoby wierzące wyznające jakąś religię. Muszą sie zapoznać z podstawowymi systemami religijnymi bo bez ich znajomości studiowanie w/w kierunków staje się bez sensu. :)

(w trzecim wierszu winno być dziedzin nauki)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: 80 pytań, które zrobią z ciebie ateistę

Post autor: ADAX »

Religia jest dla głupich i ślepych.


Źle sprecyzowane, ja bym raczej napisał, że największe.


Gdyby religia była dla głupich i ślepych to nie było na uniwersytetach i to tych z dużą renomą np. UJ takich dzien nauki jak religioznawstwo czy teologia.


Bo tam się ją bada, a nie w nią wierzy i wyznaje.


Wiedza ta niezbędna jest dla studentów filozofii, psychologii i nie ma znaczenia, czy są to osoby wierzące wyznające jakąś religię. Muszą sie zapoznać z podstawowymi systemami religijnymi bo bez ich znajomości studiowanie w/w kierunków staje się bez sensu.


Proste. Trzeba poznać zachodzące procesy społeczne, oraz wpływ człowieka i jego kształtowanie za pomocą religii i wiary. Jeśli chce sie zostać księdzem, to nauka w tym kierunku jest niezbędna, w końcu to pasterz ma sprawować pieczę nad "owieczkami" a nie owieczki nad pasterzem...
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: 80 pytań, które zrobią z ciebie ateistę

Post autor: niedzwiec »

[quote name='"ADAX"']Źle sprecyzowane, ja bym raczej napisał, że największe.[/quote]



Moim zdaniem każda. Bo każda religia ma gotowe odpowiedzi (pomijam ich wartość) na każde pytanie, ale nie zadaje pytań.



Dla mnie religia=polityka. Nie szanuję ani religii, ani polityki - żadnej. Wszyscy politycy i przywódcy religijni to banda wszawych oszustów, bandytów i złodziei z małymi fiutami i parciem na władzę. Każdy pogląd religijny, czy polityczny w XXI jest dziurawy, jak sito, albo ma drugie dno. Najwyższy czas, żeby ustąpić miejsca nowoczesnej nauce, która nie boi się nowego. Ale to nadejdzie. Kwestia czasu.
Ostatnio zmieniony wt kwie 12, 2011 6:08 pm przez niedzwiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: 80 pytań, które zrobią z ciebie ateistę

Post autor: Katarzyna_1 »

Lubię jak jest choć trochę wesoło. A to parcie na władzę to głównie przez tych, co szczycili się kiedys małymi fiatami na talony zresztą. Bo ci drudzy, to już wtedy mieli lepsze i wieksze niż F-126p :rolleyes:



A the end bo nie na temat.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: 80 pytań, które zrobią z ciebie ateistę

Post autor: Katarzyna_1 »

Pantanalu,

o co mnie posądzasz?

niemalże od dziecka wiem, że katechezę od religioznawstwa należy odróżniać. Tak byłam nauczona przez mojego ojca, niby komunitę, ale takiego, który do mszy służył jako ministrant w czasie okupacji.

Do trąb na 100% nie należę, chyba, że jako artefakt jako jeryhońska trąba. ;)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: 80 pytań, które zrobią z ciebie ateistę

Post autor: Katarzyna_1 »

To nie średniowiecze wali sie drzwiami i oknami, tylko najbardziej opinitwórcze portale infromacyjne pochają się przez okna komputerów do naszch domów ze zmanipulowanymi, fałszywymi informacjami. "A co tam..? głupie ludziska.., chcecie to macie swoje cacka.., a nawet gwóźdź do trumny.., cieszta się jak chceta.." :)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Fanar
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 10, 2016 12:12 am

Re: 80 pytań, które zrobią z ciebie ateistę

Post autor: Fanar »

1) Bóg nie powierzył nikomu swojej misji! A "my" nie jesteśmy dziećmi lecz doskonałymi i równymi aniołom duchami! (z amnezją :)
2) Jahve to demon :)
3) W "piekle" jest tylko Bestia 666 :) Szatan jest na Ziemi!
4) Szatan recenzował Biblię :)
5) Teiści mają i mieli wolną wolę i tak wybrali kiedyś a teraz zbierają żniwa :)
6) nikt tego nie pamięta :)
7) Bo ciało to kreacja i wola ducha - jak duch zechce to ciało bez skrzydeł pofrunie!
8) nikt nie rozmawiał z Nim więc gdybanie o gdybanie równa się również gdybanie (a my mamy obecnie amnezję!).
9) kto powiedział, że jest niezmienny? Imię Nazwisko proszę!
 
już mi się odechciało - jestem w stanie obalić każdego przedszkolaka!
ODPOWIEDZ

Wróć do „POZOSTAŁE”