Koniec Rzymu. Proroctwo "sejsmologa"

Proroctwa dotyczące Polski i świata. Nostradamus, Wanga, Edgar Cayce oraz inni profeci.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Koniec Rzymu. Proroctwo "sejsmologa"

Post autor: Newsman »

Dziś będzie po Rzymie - dziwne proroctwa "sejsmologa"



Reuters /Stuff.co.nz



Rzymianie i odwiedzający to miasto turyści, zwykle spokojni, 11 maja 2011 r. (a więc dziś) będą mieli powód do strachu w związku z niszczycielskim trzęsieniem ziemi zapowiedzianym na ten dzień przez dawno nieżyjącego sejsmologa. 



Od miesięcy włoskie blogi, fora, strony internetowe i serwisy społecznościowe poruszają dzieła Raffaela Bendandiego, który twierdził, iż udało mu się przewidzieć wiele trzęsień ziemi, w tym także to, które nawiedzić ma Rzym 11 maja b.r.



Państwowa telewizja RAI wyemitowała nawet programy mające na celu ostudzenie emocji. Obrona cywilna wydała także oświadczenia mówiące, że w opinii nauki, trzęsień ziemi nie da się "przewidzieć". Nie wszyscy mieszkańcy wiecznego miasta jednak chcą słuchać. 



- Zamierzam powiedzieć szefowi, że umówilem się tego dnia na wizytę u lekarza- mówi barman Fabio Mengarelli. Jeśli mam umrzeć, umrę z żoną i dziećmi. Wiele ludzi robi to samo, co ja.   





Tania Cotorbai mówi, że ten dzień spędzi na wsi. 



- Nie wiem czy w to wierzyć, czy nie, ale kiedy czyta się opinie w Internecie, te za i te przeciw, człowiek staje się nerwowy. 





Wszystko to wskutek wspomnień o trzęsieniu ziem, które w 2009 r. nawiedziło L'Aquilę zabijając 300 osób. Było także wyczuwalne w Rzymie.  



Pojawiły się wówczas kontrowersje związane z uczonym Giampaolo Giulianim, który twierdził, iż na kilka dni przed katastrofą starał się ostrzec o niej miejscowych, choć władze twierdziły, iż myli on się co do swych przewidywań.





Bendandi, który zmarł w 1979 r. w wieku 86 lat wierzył, że trzęsienia ziemi wynikają ze skomplikowanego ruchu planet, Księżyc i Słońca i że da się je przewidzieć.



W 1923 r. przewidział on, że w 1925 r. dojdzie do trzęsienia w centralnym rejonie Włoch. Jak pisze "Corriere della Sera", pomylił się on jedynie o 2 dni. 



Sława Bendandiego rosła a w 1927 r. został on uhonorowany tytułem szlacheckim przez Mussoliniego. W czasie jego długiej kariery jego teorie były rozpatrywane przez wielu zagranicznych astronomów. 



Dzisiejsze obawy zdają się wynikać jednak z internetowo wspomaganej paniki, aniżeli słów samego Bendandiego. 



Paola Lagorio - przewodnicząca stowarzyszenia Bendandiego, które przechowuje jego rękopisy i dzieła mówi, że nie ma w nich żadnej wzmianki o trzęsieni ziemi, które ma mieć miejsce 11 maja w Rzymie.  
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Koniec Rzymu. Proroctwo "sejsmologa"

Post autor: Arek 1973 »

Huhhh, no to zobaczymy.......

Podano dokładną datę i miejscowość, gdyby naprawdę coś takiego miało tam dzisiaj miejsce to ten pan zajmuje jedno z czołowych miejsc w rankingu jasnowidzów.

Jednakże statystyka takich przepowiedni napawa optymizmem że tam jednak dzisiaj będzie spokojnie
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Koniec Rzymu. Proroctwo "sejsmologa"

Post autor: Newsman »

Włoska wikipedia mówi nam, że:

- Bendandi nie był naukowcem i nigdy swej teorii nie udowodnił naukowo.

- ... ale trafił ponoć jeśli chodzi o trzęsienie ziemi z 1915 r.,

- W przypadku trzęsienia z 1923 r. pomylił się co do miejsca i daty (o 2 dni),

- Mówił o istnieniu 4 planet leżących poza Neptunem (to dość ciekawe), choć nigdy nie powiedział, jak do tego doszedł,

- Odkrył ponoć planetę przez Merkurym (hipotetycznego Wulkana),

- Wydał ok. 100 prognostyków odnośnie trzęsień, w większości dla Włoch.

- Prognoza na 11 maja 2011 jest niepotwierdzona przez jego notatki.
Awatar użytkownika
PASTOR
Infranin
Posty: 207
Rejestracja: wt lut 01, 2011 8:08 am
Kontakt:

Re: Koniec Rzymu. Proroctwo "sejsmologa"

Post autor: PASTOR »

Ciekawe...no cóż, ja odliczam czas...zobaczymy
[left][indent] [/indent][/left]
piotrz
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:22 pm
Kontakt:

Re: Koniec Rzymu. Proroctwo "sejsmologa"

Post autor: piotrz »

Paola Lagorio - przewodnicząca stowarzyszenia Bendandiego, które przechowuje jego rękopisy i dzieła mówi, że nie ma w nich żadnej wzmianki o trzęsieni ziemi, które ma mieć miejsce 11 maja w Rzymie.


Czyli... nic się nie wydarzy ;)
Awatar użytkownika
RickDangerous
Infrzak
Posty: 78
Rejestracja: czw lis 12, 2009 11:24 am
Kontakt:

Re: Koniec Rzymu. Proroctwo "sejsmologa"

Post autor: RickDangerous »

Szczerze mówiąc, wolałbym aby trzęsienie zniszczyło Watykan.. tam powinno być epicentrum i tylko tam. To byłby koniec największej sekty, pedałów i pedofilów, złodziei i morderców.. poza tym do wiary w Boga kościół jest nie potrzebny to tylko firma która czepie kasę i chyba jedyna bez kas fiskalnych ;)
Ostatnio zmieniony śr maja 11, 2011 10:15 am przez RickDangerous, łącznie zmieniany 1 raz.
kropka
Infranin
Posty: 252
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 5:24 pm
Kontakt:

Re: Koniec Rzymu. Proroctwo "sejsmologa"

Post autor: kropka »

Mam nadzieję,że to przypadek, bo mnie dzisiaj w nocy śniło się właśnie trzęsienie ziemi. Siedziałam w pokoju przed laptopem i wszyscy domownicy byli zajęci swoimi sprawami. Nagle zatrżęsły się ściany... syn krzyknął ,, mamo co to było?"

Odpowiedziałam ,, to chyba trzęsienie ziemi" ale chyba nie u nas do licha. Wstrząs był silny. Wszystko się tak dziwnie zachwiało. Ale mam nadzieję, że nie był to proroczy sen. Może w moich sprawach osobistych będzie takie trzęsionko. Wolałabym aby ani jedno ani drugie nie miało miejsca. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Infinity
Infrzak
Posty: 62
Rejestracja: pn maja 12, 2008 7:34 pm
Kontakt:

Re: Koniec Rzymu. Proroctwo "sejsmologa"

Post autor: Infinity »

W Hiszpanii się zatrzęsło, więc coś się sprawdziło
Korybut
Infrańczyk
Posty: 107
Rejestracja: czw lut 25, 2010 12:43 pm
Kontakt:

Re: Koniec Rzymu. Proroctwo "sejsmologa"

Post autor: Korybut »

taka cisza po dzisiejszym trzęsieniu w Hiszpanii? Co prawda pomylił się, ale jego obliczenia dotyczące dnia trzęsienia się zgadzają. W końcu Rzym i Hiszpania to ta sama płyta tektoniczna.
Dzielmy się wiedzą, bo ona jest kluczem do wszystkiego
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Koniec Rzymu. Proroctwo "sejsmologa"

Post autor: arek »

więc nie przewidział ,gdyby media były adekwatne do czasu powstania proroctwa zdecydowanie nikt by go nie wziął poważnie ,zdarzenie to miejsce i czas ,wiec pudło.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „JASNOWIDZE I PROROCTWA”