Eutanazja na ekranie

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Eutanazja na ekranie

Post autor: Newsman »

Film wyemitowany przez BBC wstrząsnął wieloma osobami. Na oczach widzów umiera śmiertelnie chory milioner P.Smedley. Do końca towarzyszy mu kamera. Wzbudza to po raz kolejny uniwersalne pytania na temat eutanazji. Tego czy jest usprawiedliwiona, powinna być dopuszczona i tego, czy widok śmierci w ogóle dziś kogoś dziwi. Zachęcamy do dyskusji, a osoby o silniejszych nerwach, do obejrzenia finałowego fragmentu programu.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Eutanazja na ekranie

Post autor: arek »

to że jest dozwolona to nie znaczy ,że nalezy z niej korzystac. Ja zetknelem sie z czyms takim ,w Holandii jest eutanazja dozwolona. Dziadek właścicieli sklepu w którym pracowalem ,ciężko zachorował ,rak kości ,w przeciagu 3 lat ze żwawego staruszka który szklane stoły nosił pozostał cień, wynajeli opiekunke która musiała zamieszkac ze staruszkami ,podawac morfinę i pełna obsługe chorego,ale nikt z rodziny nawet nie zaproponował eutanazji.Wiec legalizacja jest daniem mozliwosci a nie koniecznoscia wykonywania eutanazji na smiertelnie chorych czy chcacych zejśc.

Film jak film ,tylko film.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Eutanazja na ekranie

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Fakt dobrze piszesz każdy powinien mieć taką możliwość.Parzcież są choroby gdzie człowiek cierpi prawdziwe katusze dla niektórych to może być nie do zniesienia i wybierają ,,lekką " śmierć.Wszyscy powinni decydować o swoim życiu tak jak to robią na co dzień.Co innego kiedy polityka idzie w parze z kościołem który uważa to za samobójstwo.Dlaczego akurat w tym przypadku m.in Polska przypomina dom wariatów gdzie ubezwłasnowolnieni są wszyscy jeśli chodzi o kwestie eutanazji.Powinno się ją stosować w skrajnych przypadkach na życzenie ciężko chorego który już i tak ma niewiele do stracenia .
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Eutanazja na ekranie

Post autor: arek »

To fakt ,nie znam rodziców którzy cieszą sie jak ich dziecko cierpi ,więc skoro jesteśmy dziecmi dobrego Boga ,w doktrynie chrześcijańskiej(i nie tylko) , to chyba ktoś tu kogoś robi w .... :Devil:
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
valdemar99
Infranin
Posty: 288
Rejestracja: wt mar 08, 2011 6:58 pm
Kontakt:

Re: Eutanazja na ekranie

Post autor: valdemar99 »

Mamy wolną wolę i mamy prawo decydować o swoim istnieniu bądż jego skróceniu.......ale czy zauważyliście że na temat eutanazji najbardziej lubimy się wypowiadać my zdrowi w miarę jeszcze młodzi...czy ktoś robił solidne badanie w grupach ludzi dotkniętych bólem ...cierpieniem...starością ...

Masz racje Pantanalu że chorowanie zależy od kasy że u nas świat medyczny nie nauczył się skutecznie zwalczać trwale bólów nowotworowych bo możliwe że to nie jest dochodowe ....a przecież trwałe blokowanie czuciowych szlaków nerwowych pozwala nawet zaawansowanym rakowcom w miare "szczęśliwie" dobijać do końca podróży.

Ile ośrodków to robi ? znikoma ilość...a opieka paliatywna to też smętny temat w Polsce

Jestem zwolennikiem "wstydliwej " eutanazji gdzie osoba która pomaga innej odejść wstydzi się tego ,gdzie drży ręka wykonawcy.....taka eutanazja była stosowana od wieków i wiem że to hipokryzja....ale też wiem że zdrowy ma bardzo szybką rękę do takiej pomocy biorąc swój zdrowy punkt widzenia za prawdę objawioną...

Jestem przeciwnikiem państwowej eutanazji gdzie za ileś tam lat jakiś urzędas będzie wypełniał rubryczki i wkurzał się że w danym województwie nie wypełniono przydzielonego limitu.................
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Eutanazja na ekranie

Post autor: danut »

Waldemar99- gorzką prawdę przedstawiłeś, nic dodać nic ując. Temat eutanazji jest bardzo trudny, ale zdanie sobie sprawy z wagi każdej minuty życia tym trudniejsze. Decyzja!!....???
Ostatnio zmieniony sob cze 18, 2011 4:03 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Eutanazja na ekranie

Post autor: niedzwiec »

Jeśli ktoś, w pełni sił umysłowych, ma świadomość, że jest brzemieniem dla swej rodziny, nie ma szans na wyzdrowienie, jest przykuty do łóżka itp. - dlaczego mu nie pomóc odejść godnie? Nie rozumiem robienia z tego problemu. Jeśli jeszcze są chętni do takiej pomocy, to już w ogóle dla mnie nie ma sprawy.



Zadajcie sobie pytanie - wolelibyście np. sparaliżowani od szyi w dół, być przez 20 lat ciężarem dla żony, dzieci, rodziców, czy usunąć się i dać im szansę na nowe, normalne życie? Ja bym się chwili nie wahał, ale niestety - nie wolno mi o tym zadecydować, bo... no właśnie - bo co?
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”