Magiczna noc świętojańska

Medytacje, relaksacje, channnelingi, czakry, trzecie oko itp.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Magiczna noc świętojańska

Post autor: arek »

Tylko ,że w tamtych czasach za wszelka cene starano wykazac ,że dynastia ma pochodzenie boskie.

Dynastie francuskie łaczono z Marowingami i Jezusem a wiec Dawidem ,Abrachamem i Adamem.

Nieco inaczej musiano robic to u nas dlatego ,że nie mielismy nigdy wcześniej królewskiego czy książęcego rodu .A mówienie że król miał korzenie blizej nie znanego rodu Izraela na dodatek opisywana w kosciołach po łacinie ,niezrozumiałej dla gawiedzi, nie miałoby sensu .Nie mielismy potrzeby łaczenia sie w państwo, dopiero zagrożenie od Germanów skłoniło Słowian do tworzenia państwowosci w wydaniu Rzymskim. Przy braku takiego zagrozenia ,tak jak to było w Prusach, państwowośc nie zaisniała .W momencie wyprawy krzyżowej i osiedlania sie zakonu na tych ziemiach, było juz zbyt późno .Naród wyginął całkowicie w konfrontacji z totalitarnie rządzonym państwem.

Wiec bez wzgledu na śmiesznosc oceny historycznej ,Kadłubek musiał sklecic legende Piastów.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Magiczna noc świętojańska

Post autor: Newsman »

Magia opiera się z reguły o prostą zasadę wiary w istnienie niewidocznych połączeń między rzeczami, zjawiskami i przedmiotami, niezależnie od typu magii, o którym mówimy. Tak samo jest w przypadku magii pogańskiej, która potem stała się ludową i magii naturalnej, która dała w renesansie początek "uczonemu" okultyzmowi, który stawiał sobie z kolei za cel wytłumaczenie zjawisk naturalnych przy pomocy magii właśnie. Pojawiły się wówczas cały szereg dziedzin, które dziś pozostają zapomniane, albo forumowym dzieciakom kojarzą się tylko ze złowrogim Crowleyem. Magia jest tak popularna dlatego, że od zawsze była elementem wszelkich wierzeń. Przeplata się to także w katolicyzmie, gdzie np. związki między opłatkiem a ciałem zbawiciela są przykładem myślenia magicznego. Wielu renesansowych filozofów próbowało nawet powiązać filozofię okultystyczną z religią, choć zwkle im się to nie udawało...PS: I proszę o koniec sporów na temat wiarygodności kadłubkowych legend, bo tylko obniża to poziom naszego forum.
Ostatnio zmieniony śr cze 29, 2011 8:16 am przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Magiczna noc świętojańska

Post autor: danut »

O, proszę! Podoba mi się to podsumowanie. Magia jest też popularna, dlatego że wierząc czy nie- działa. Dokładnie zauważyłam to i od dawna pisze- te połączenia istnieją i nie są tylko elementem tradycji, kultury.Tylko fakt- wszystko stało się bardzo uproszczone, ale to pewno przez brak wiedzy i strach zepchnięte w jeden kierunek do złych mocy, do diabłów lub ośmieszane i sprowadzone do zabawy.. Niebezpieczne nawet niekiedy staje się takie przeinaczanie obrzędów, dodawanie lub odejmowanie elementów, bo co jeśli istnieją te połączenia i przez takie zabawy magią zaczyna się je zrywać, burzyć lub naruszać??
Ostatnio zmieniony śr cze 29, 2011 10:19 am przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „EZOTERYKA”