Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: kosmitek »

Dino_24 - Pierwszy argument to taki, że lecą te "obiekty" w klasycznym kluczu (jak gęsi czy kaczki), jesteś geniuszem w temacie ptaków widzę :). Myślisz, że tylko sowy i nietoperze latają nocami, think again!



Drugi argument - nie ma tu żadnego odpowiednika między moimi ujęciami a tym filmikiem poza nocą. "Obiekty" lecą powoli nie robiąc niezwykłych manewrów (jedynie zbliżają się do siebie i oddalają).



Trzeci argument - dino nie jesteś obserwatorem, nie masz żadnego doświadczenia bo nie wiesz, że ptaki tak duże jak gęsi często są widoczne nad oświetlonym miastem gdy przelatują nisko (bo są w łunie świateł miejskich).



Czwarty argument - "obiekty" charakterystycznie minimalnie regularnie migoczą, jest to efekt machania skrzydłami przez ptaki, filmowałem taki efekt moimi czułymi kamerami szerokokątnymi od meteorów i bolidów.



Piąty argument - ludzie którzy regularnie filmują nocne niebo za pomocą noktowizorów odrzucają takie ujęcia bo za bardzo przypominają właśnie ptaki. Tak samo jak i ujęcia które pokazują lecące sobie spokojnie kule światła bo pewnie to były satelity.



W tego rodzaju obserwacjach trzeba stanowczo i ostro traktować rejestracje bo niewiele widać. Więc jeśli coś przypomina klasyczne stado ptaków to bez wahania przyjmuje się że to ptaki bo nic nie mówi o tym, że to było coś innego. Jeśli obserwacja ma elementy naprawdę niezwykłe jak nagłe zatrzymanie się obiektu i masakryczne przyspieszenie, skręty o 90 stopni, nawracanie praktycznie w miejscu to wtedy taka obserwacja-rejestracja jest ciekawa i warta dalszej analizie.



Dino już Ci mówiłem (sprawa zdjęć z Wawy) abyś się odzywał z kulturą a nie bezczelnością bo nic nie wiesz i wieeeele jeszcze czasu minie zanim zaczniesz w sposób wartościowy się wypowiadać na tematy UFO.
Ostatnio zmieniony pt lip 08, 2011 4:29 pm przez kosmitek, łącznie zmieniany 1 raz.
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: kosmitek »

Zobaczcie niezwykłe ujęcia, jakby nie patrzeć to te są podobne do moich. Polecam ujęcie z 2:30 sekundy gdy obiekt zwalnia tak samo jak "mój obiekt" i zawraca (mój skręcił o 90 stopni). http://www.youtube.com/watch?v=gnFJ0ZPfS5A
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: kosmitek »

Dino_24 znowu udaje speca jak w przypadku zdjęć z Wawy używając naukowych zwrotów typu odbijające się fotony - czysta nauka :D Aha, Dino do twojej wiadomości - wszystko odbija fotony poza Ciałem Doskonale Czarnym i Czarnymi Dziurami, gdyby rzeczy nie odbijały fotonów to nic byśmy nie widzieli.
Ostatnio zmieniony pt lip 08, 2011 4:27 pm przez kosmitek, łącznie zmieniany 1 raz.
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: kosmitek »

Arku, moją opinię na temat twojego zdjęcia oparłem na swoim doświadczeniu które mi mówi, że te "obiekty" za bardzo przypominają pyłki oświetlone przez Słońce, nic więcej. Mogę się mylić, oczywiście. Jednak gdy coś przypomina mi coś innego znanego w nawet niewielkim stopniu to to od razu odrzucam jako "ziemski obiekt".



W tego rodzaju badaniach opierając się na zdjęciach i ujęciach trzeba masakrycznie przesiewać materiał (sito ma baaardzo małe dziurki). Powinniśmy badać tylko takie sprawy które w rzaden sposób nie mogą być porównane do czegoś znanego. Oczywiście ten który trzyma sito musi mieć duże doświadczenie w tej materii (czyli fotografii i filmowaniu).
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: CanisLupus »

Rowniesz moim zdaniem to ptaki-momentami widac nawet wypustki na wzor skrzydeł. Dino naucz sie wreszcie normalnie pisac nie znasz normalnej czcionki czy co?
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: azor »

Marku nie twierdzę, że te obiekty to od razu UFO, ale jak wiesz i UFO potrafią poruszać się ''kluczem'' nie tylko ptaki zresztą ja tam klucza nie zauważyłem klasycznego ;) Myśle że ten autor nagrania nie jest ''początkującym'' zobacz jego inne nagrania ;)



Marku no ja też swoje oparłem na swoim doświadczeniu ;) pokaż mi pyłki w kolorze jeśli tak to przyznam Ci rację. W Słońcu w 99 % zawsze wychodzą niezwykle jaskrawe w dodatku barwy są rozłożone dość zastanawiająco jak na ''pyłki'' póki co nadal te dwa zdjęcia bardzoooo mnie zastanawiają.



Przyznam Ci jednak w jednym racje te nagranie ''smug'' to na 100 % wina elektroniki na matrycy aparatu w czasie wyładowań dzis to w końcu potwierdziłem na 100 %. Nad Ropczycami przeszła potworna burza z gradobiciem znów auto mi ściachało ale nie tak dużo :Angry:



Tak zdjecie i filmy należy cholernie odfiltrowywać i tak naprawdę za cztery lata ''pstrykania'' i ponad 80 tysięcy zdjęć mam w sumie 4-5 zdjęć nie dających się sensownie wyjaśnić ! A zatem wart oto robić ?Czy nie ? Osobiście uważam ze tak to niezła przygoda poznawcza :D
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: CanisLupus »

Azor jakim sprzętem pstrykasz jeśli mogę zapytać?
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: azor »

W sumie przetestowałem cztery aparaty od 2008 teraz od wiosny mam Nikona D 5000 z obiektywem 18:105 mm i nie narzekam.
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: kosmitek »

Aaaaa jednak Azor :) miałem rację :), pamiętasz jak się spierałeś? Czuję ,że z tymi ostatnimi zdjęciami może wyjśc tak samo ale to już pewnie w przyszłym roku bo topola przestała pylić i już nie unoszą się w powietrzu takie białe puchate pyłki.



Kolor takich elementów nie jest argumentem bo może być równy w zależności od rodzaju obiektywu, matrycy, itd. Jedne pyłki wychodzą białe inne mają niebieskawe otoczki, jeszcze inne są całe niebieskawe. Nie ma problemu aby wyszły takie pomarańczowe.
Ostatnio zmieniony pt lip 08, 2011 7:12 pm przez kosmitek, łącznie zmieniany 1 raz.
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: azor »

Nie spierałem, ale faktycznie jak np. dzis wyładowanie były zza blokiem wzrokowo nie zauważyłem acz, ale elektronika złapała a oko nie heeee niemniej jednak zdjęcie to inna sprawa. Ale ta sprawa jest wyjaśniona zresztą opisze to na blogu !



Jak Ci pisałem na wcześniejszych 25 zdjęciach seryjnych nie ma grama pyłku z topoli (sprawdzałem dokładnie bliki, flary jedynie) zresztą wówczas nie zauważyłem aby się pyliły tydzień potem owszem i mam nieco tego draństwa nawet pod Słońce no ale w 99 % to nie to ! Acz podeśle ci bardzo dziwaczną fotkę na maila.



Zatem czekam na porównawcze fotki z takimi kolorkami w dodatku w formie pierścienia :NotDoneCare:
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”