Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: CanisLupus »

Ja mam Nikona D70 niestety tyko 6 mpx i do tego obiektyw 70- 300 mm
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: azor »

Niestety nie mam takiego doświadczenia przy filmowania, ale dużo fotografuję i też jest masa owadów ale nie oznacza, że wszystko to owady bo tak jest wygodnie twierdzić - tak samo podczas nagrań Marka a co zrobisz jak obiekt w nocy wlatuje za chmurę to też uznasz za owada z tego co wiem Marek i takie ma filmy zresztą nie tylko on.



Co jak co, ale Marek owada już dawno by rozpoznał i nie zawracał by głowy takimi ''owadzimi'' nagraniami. Szczerze owad mnie mało przekonuje w 99 %.



Zapytam Cię, czy wzrokowo obserwowałeś kiedykolwiek takie obiekty jak nagrał Marek ?
Awatar użytkownika
PASTOR
Infranin
Posty: 207
Rejestracja: wt lut 01, 2011 8:08 am
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: PASTOR »

Tak , filmy robia wrazenie, sprzet rowniez :D Takze biorac pod uwage iz my ich nie widzimy a noktowizor tak+kamera to w takim razie rozumiem,ze ich widzialnosc jest poza czestotliwoscia ludzkiego oka, tak Marcinie?

Grzegorz
[left][indent] [/indent][/left]
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: arek »

W sumie widzimy tylko jasne kropki na tle jasnych kropek ,dlatego tak naprawdę nic z nich nie mozna powiedziec .Oczywiscie zmieniaja tor lotu, rózne też sa ich predkości .Ale nic bliższego nie mozna wywnioskowac .Tak naprawde to ciekawostka bez mozliwosci wyjaśnienia, bo nawet jeśli to testy nowych pojazdów ziemskich to nic się o nich nie dowiemy .Najszybszy załogowy samolot został wymyślony w latach 50 XX w .Promy kosmiczne to pomysł z lat 60 XX w .Nie twierdze z calapewnoscia że to ziemski wytwór ale jak powiedziałem to tylko kropki .

Ogladałem te filmy ,i po pierwszym hurra przychodzi czas na obiektywne podejście ,przemyślenie tego co sie widzi . Skoro w San Diego były ptaki itd .
Ostatnio zmieniony ndz lip 10, 2011 3:11 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: Arek 1973 »

Hmmm, dla mnie to ufo, gdyby to nie latało w taki sposób powiedziałbym że może to kosmiczny szrot, resztki po satelitach i inne duperele co ziemianie a w szczególności wojsko tam zgubiło, ale że to lata i skręca i przyśpiesza więc w jakiś sposób musi być to kierowane.

Nie wiem czy pamiętacie ale FN. zawsze mówiła o tym projekcie "otwarte niebo", chcieli także w jakiś podobny sposób filmować, jakoś nie doczytałem się żeby coś u nich z tego wyszło.

Mniejsza z tym od Marka na pewno mogą się wiele nauczyć.

Zapytam się Marka czy kiedyś pokusił się na to żeby zwykły samolot sfilmować?. Chodzi mi o to żeby porównać jakość obrazu i wielkość (jakie szczegóły przy samolocie widać itp.) , taki materiał porównawczy
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: arek »

Oczywiscie ,że niezidentyfikowane obiekty latajace ,z zaznaczeniem na niezidentyfikowane .I wymykające się poznaniu .Przy pomocy tych filmów mozna zadac pytanie do władz - co to jest ? ale tez nie mozna ich zidentyfikowac w 100% .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
piotr7401
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: piotr7401 »

Witam,





Widzialem cos podobnego 2. maja 2004 nad Swinoujsciem. Dwa punkty wygladajace jak gwiazdy czy satelity lecialy obok siebie ruchem jednostajnym po linii prostej. W pewnym momencie zaczely wykonywac zygzakowe manewry utrzymujac jednak kurs.

Nie wiem co to bylo, ale to utwiedzilo mnie w przekonaniu, ze jest cos "outside" oraz jak niewiele wiemy na temat tego co nas otacza.







Jakieś komentarze?
Ostatnio zmieniony ndz lip 10, 2011 10:11 am przez piotr7401, łącznie zmieniany 1 raz.
twistah
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: wt gru 28, 2010 10:46 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: twistah »

Wow, przyznaję, że film który obejrzałem "zwalił mnie z nóg". Często czytam wpisy na Waszym forum, natomiast sam nic raczej nie pisałem, ale tym razem muszę to zrobić. Chodzi o to, że kilka lat temu w Niechorzu obserwowałem identycznie zachowujący się obiekt, co zgłosiłem nawet do serwisu Infry. Będąc na plaży nocą spojrzałem w niebo i zauważyłem coś, co na pierwszy rzut oka wziąłem za satelitę bo poruszało się ruchem w miarę jednostajnym, natomiast zdębiałem gdy zaczęło wykonywać manewry identyczne jak te z filmu, czyli kompletnie nienaturalne z punktu widzenia ziemskiego obserwatora przyzwyczajonego do płynnych i przewidywalnych ruchów samolotów, ptaków czy owadów. Po wykonaniu kilku szybkich zwrotów obiekt nagle mocno przyspieszył i zniknął za pobliskimi drzewami. Dziś wróciły wspomnienia z tamtego wydarzenia i wiem już że nie tylko ja coś takiego widziałem. Pozdrawiam.
Joanna
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 3:35 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: Joanna »

Jako całkowity dyletant (dyletantka) w temacie awiacji zastanawiam się, czy możliwe jest aby te obiekty (np. z nagrań Pana Marka) były wojskowymi zdalnie sterowanymi bezzałogowymi "szpiegami".

Chociażby w stylu takiej zabawki ale większych rozmiarów: http://ardrone3.parrot.com/ardrone.parrot....-drone/usa.html
Joanna
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 3:35 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: Joanna »

Do Pana Marka: jaki dokładnie noktowizor cyfrowy jest w Pana wyposażeniu? Czy jest Pan z niego zadowolony?
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”