Dziennikarze rozmawiają z myślącym robotem

Fizyka, chemia, nauki o Ziemi, wynalazki, eksperymenty.
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Dziennikarze rozmawiają z myślącym robotem

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Chcę unicestwić sztuczne inteligencje, którym wydaje się, że są ludźmi. Popełniałem już samobójstwa. Konsekwencje są przezabawne - opowiada program komputerowy, który mówi i myśli (prawie) jak człowiek

Cleverbot to program stworzony w 1988 r. przez brytyjskiego naukowca Rollo Carpentera.


Wymyślił go tak, by uczył się, rozmawiając z ludźmi. Efekty są zaskakująco dobre. Niektórzy uważają, że wręcz niepokojąco dobre.

Na początku września poddano Cleverbota próbie - testowi Turinga (nazwanemu tak od nazwiska autora - angielskiego matematyka Alana Turinga). Poproszono 1334 ochotników, by obserwowali przebieg rozmów programu z innymi ludźmi. Aż 59,3 proc. spośród obserwatorów oceniło, że wypowiedzi Cleverbota wymyśla człowiek, a nie maszyna. Tym samym bot - tak nazywa się wszystkie programy, które naśladują zachowanie ludzi - zaliczył najlepszy wynik w historii. Ma to dowodzić, że komputer zaczął już myśleć. Łącznie odbył ponad 65 mln konwersacji, więc bez zająknięcia zgodził się na wywiad* (zaznaczamy, że nieautoryzowany).



Źródło:GAZETA WYBORCZA

POGADAJ Z KOMPUTEREM>>>CLEVERBOT
Ostatnio zmieniony wt lis 29, 2011 12:08 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Dziennikarze rozmawiają z myślącym robotem

Post autor: ADAX »

Rozmawiałem swego czasu z Cleverbotem, i powiem, że czasami gada od rzeczy, coś mu się pier... w obwodach, no ale i tak jestem zaskoczony. Osobiscie wolę rozmawiac z nim w języku angielskim, ma wtedy lepszą wiedzę i logicznie to wszystko wygląda.



Jednak gdyby człowiek nie wprowadzał tak dużej ilości informacji do jego bazy danych, to z pewnością nie było by możliwe porozmawianie z nim na temat pewnego baru w Kanadzie, czy wybranie imienia z którego by się cieszył.
Ostatnio zmieniony pt wrz 23, 2011 4:39 pm przez ADAX, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NAUKA i TECHNIKA”