Poltergeist z Coventry (plus video)

Duchy, Zjawy, Klątwy
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Poltergeist z Coventry (plus video)

Post autor: Newsman »

POLTERGEIST Z COVENTRY



- link do tekstu w Serwisie INFRA -



Bliscy Lisy Manning od pewnego czasu donosili o dziwnych wydarzeniach rozgrywających się w domu, który wynajęli pół roku temu. Przez ten czas przerażeni lokatorzy kilka razy uciekali z przeklętego domu, nie mogąc poradzić sobie z samoczynnie poruszającymi się przedmiotami i innymi niecodziennymi zdarzeniami. Sam poltergeist z kolei nie stronił od kamery...



Rodzina Lisy Manning z brytyjskiego Coventry ma poważny problem. W wynajętym przez nich domu zagnieździła się bowiem tajemnicza siła powodująca samoczynne poruszanie się przedmiotów i wiele innych zdarzeń typowych dla przypadków tzw. poltergeista, czyli ?hałaśliwego ducha?. Choć w świetle obecnej wiedzy uznaje się, że zjawisko to nie ma wiele wspólnego z życiem pozagrobowym, potrafi ono skutecznie utrudnić życie. 



W przypadku rodziny pani Manning koszmar rozpoczął się od wynajęcia domu w Coventry przez sześcioma miesiącami. Przez ten czas wydarzenia rozgrywające się w domu nastraszyły ich na tyle, że sześciokrotnie z niego uciekali. Według relacji 34-letniej pani domu, manifestacje obejmowały m.in. rzucanie przedmiotami (w tym garnkami i zastawą stołową), samoczynnie podnoszące się i opuszczające rolety, włączające się i wyłączające bez przyczyny światła oraz odsuwające szuflady.



Pani Manning początkowo ze sceptycyzmem odnosiła się do relacji o dziwnych zdarzeniach, o których mówiły jej dzieci, Ellie (11) i Jaydon (6), a także partner Anthony. Jej niepokój wzbudził dopiero dość nietypowy incydent z udziałem jej psa, który okazał się mieć dla niego śmiertelny skutek. Zwierzę znalezione zostało koło schodów i zostało z nich najprawdopodobniej zrzucone. Pies zdechł mimo pomocy weterynarza.



Chcąc zweryfikować relacje o działaniu tajemniczej siły, Lisa Manning zostawiła w domu włączoną kamerę. Na filmie, który nagrała i który udostępniony został w Internecie, widać m.in. krzesło poruszające się bez niczyjej ingerencji po pokoju jej córki. Kobieta przyznała, że czuje się, jak bohaterka horroru na żywo i dodała, że najgorszą rzeczą dla niej jest zaakceptowanie tego, co dzieje się dookoła.



Przerażeni mieszkańcy, uznając dom za nawiedzony, postanowili skorzystać z pomocy duchownych i spirtystów, jednak jak się okazało, niewiele to dało. Sprawa jest dość prosta - trudno walczyć ze zjawiskiem psychokinezy za pomocą modlitwy czy organizowania seansów. Kapłan udzielił rodzinie oryginalnej rady, polecając opuścić dom. Równie niejasnej odpowiedzi udzieliło medium, dla którego dom był ?portalem? dla duchów - rodzajem przejścia między naszym a ich światem, choć inny ?łącznik z duchami? potrafił nawet określić imię człowieka, który jako duch demoluje dom Maninngów.



Co ciekawe, manifestacje dziwnych zjawisk w domu w Coventry na chwile ustały, aby po pewnym czasie powrócić z pełną siłą. W czasie jednego z ataków w domu zgasło światło, a drzwi do pokoju zostały zabarykadowane przez niewidzialną siłę wskutek czego wszyscy musieli uciekać oknem. Sytuacja stała się na tyle poważna, że administracja postanowiła pomóc kobiecie w poradzeniu sobie z tą ?delikatną sprawą? i umożliwić jej wyprowadzkę.



Przypadki tzw. poltergeistów (niem. hałaśliwy duch) należą do najbardziej spektakularnych manifestacji zjawisk nadprzyrodzonych. Mimo swej nazwy, fenomen ten nie ma najprawdopodobniej niewiele wspólnego z zaświatami i w wielu przypadkach jest formą niekontrolowanej psychokinezy - niezwykle rzadkiej zdolności manifestującej się poprzez poruszanie przedmiotów za pomocą siły generowanej przez ludzki umysł. Większość przypadków tzw. poltergeistów jest do siebie podobna i ujawnia się podczas nich destrukcyjny charakter zjawiska. Zwykle zdarzenia te ogniskują się wokół nieświadomego niczego człowieka, najczęściej dojrzewającego dziecka i z czasem mijają.



Mechanizm tworzenia poltergeistów nie jest do końca wyjaśniony, choć może mieć związek ze zmianami zachodzącymi w mózgu dorastających dzieci, które są w jakiś sposób w stanie wygenerować energię zdolną do oddziaływania na otoczenie. Relacje na temat tych wydarzeń odnajdziemy również w relacjach historycznych. Do jednego z najwcześniej odnotowanych przypadków zalicza się historię Bębniarza z Tedworth (1661), kiedy to seria dziwnych incydentów, z bębnieniem niewidocznego instrumentu włącznie, rozegrała się w jednym z angielskich domów. W późniejszym okresie o zjawisku poltergeistów donoszono regularnie, a do najsłynniejszych współczesnych przypadków należały poltergeisty z Rosenheim, Columbus czy Sosnowca (gdzie dochodziło do manifestacji w pobliżu Joasi G.).



<iframe title="YouTube video player" width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/mXmavmy8ZU0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>



Istnieją także spirytystyczne próby wyjaśnienia zjawiska poltergeistów zakładające, iż jest to rodzaj pokutującego złego ducha lub też wynik działań medium nieświadomego swych zdolności. Abstrahując od kwestii wierzeń, nie da się również ukryć, że panujące powszechnie utożsamianie poltergeistów z siłami demonicznymi lub pokutującą duszą jest po części winą dzieł filmowych i literackich.



William Roll - psycholog i parapsycholog, który specjalizuje się w badaniu przypadków poltergeistów napisał we wstępie do swej książki poświęconej temu zjawisku: ?Istnieje jeszcze jeden ciekawy fenomen związany z poltergeistami. Są one bowiem wybitnie towarzyskie. Zwykle nic nie dzieje się, kiedy rodzina, w której domu zagnieździł się taki byt, znajduje się poza domem. Co więcej, poltergeist wydaje się być związany z konkretną osobą i nie pokazuje się, jesli osoby tej nie ma w domu. Jeśli jednak działalność poltergeista zależy od osoby, to najprawdopodobniej ona odpowiada za jego działanie. Nie ma potrzeby, aby włączać w to istoty nadprzyrodzone [...] Z eksperymentów nad psychokinezą wiem, że wiele osób posiada zdolność wpływania na fizyczne obiekty znajdujące się w ich otoczeniu. Być może poltergeisty są zdarzeniami związanymi ze skoncentrowanymi emanacjami psychokinezy osób żywych."
Ostatnio zmieniony pn kwie 04, 2011 8:58 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RickDangerous
Infrzak
Posty: 78
Rejestracja: czw lis 12, 2009 11:24 am
Kontakt:

Re: Poltergeist z Coventry (plus video)

Post autor: RickDangerous »

Nie wiem jak inni ale dla mnie ten film to fake, przez duże "F" :)))

Drzwi mogą być otwierane cienką linką zamocowaną na samym dole drzwi, krzesło jest sterowane ręką lub też za pomocą linek zamocowanych na samym dole nóg, ani dołu drzwi nie widać ani dolnych partii nóg krzesła.



Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony wt kwie 05, 2011 8:22 am przez RickDangerous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Poltergeist z Coventry (plus video)

Post autor: Arek 1973 »

Widać że przypadek ten jest bardzo świeży, może najpierw wpuścić tam jakiegoś zaufanego badacza żeby mógł głupie kawały wykluczyć.?

W inernecie ten film tytułuje się jak "dowód", "prawdziwy przypadek" , "niesamowite". No cóż, tak to już bywa że każdy woła najgłośniej żeby uzyskać jak najwięcej wejść na swoją stronę.

Czas pokaże ile w tym przypadku prawdy
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Poltergeist z Coventry (plus video)

Post autor: danut »

Z moich obserwacji wynika również to:"Z eksperymentów nad psychokinezą wiem, że wiele osób posiada zdolność wpływania na fizyczne obiekty znajdujące się w ich otoczeniu. Być może poltergeisty są zdarzeniami związanymi ze skoncentrowanymi emanacjami psychokinezy osób żywych." Nie ma co przypisywac wszystkich takich wydarzeń innym bytom, czy duchom... Emocje, myśli czasami naprawdę są żywe.. to są bardzo słuszne uwagi...Wychowałam się w środowisku gdzie dużo się mówiło na taki temat, szczególnie gdzie i kogo straszyło. Słuchajcie, gdy tak przemyślałam to łacząc z osobami, którym i co się przydarzyło, zadałam sobie pytanie: Aha.. tylko dlaczego te "duchy" pojawiają się zwykle tam gdzie znajdują się osoby, które swoimi czynami, zachowaniem nie były w porządku i szczególnie wobec znanych im osób zmarłych??Czy to nie są czasem wyrzuty sumienia? Ich własne emocje , zawziętośc, brak przebaczenia, konflikt gdzie nie ma już na kim wyładowac całej swojej złości??Gdy ja opisywałam tu pewnie znacie "swoją betoniarkę"..Zwracałam szczególna uwagę na obraz okoliczności towarzyszące temu i tego co się z nią wtedy wydarzyło, bo tak one wydawały się byc przyczyną.. Te niesamowite emocje tam zaistniałe, zmieszane ze sobą, którym zostały poddane tak naprawdę trzy osoby ze mną a wytworzone przez obnażenie bolesnej prawdy sfałszowanej bestialsko wręcz przez obecną tam jedną..Kto wtedy mógł ucierpiec? Ten kto pierwszy ją odkrył ..Tego złosliwośc, zło nie mogło znieśc. Tak te uczucia, emocje tworzą złe duchy, bo one są tą demoniczna siłą nienawiści..
Ostatnio zmieniony śr kwie 06, 2011 11:43 am przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Poltergeist z Coventry (plus video)

Post autor: Arek 1973 »

Aha.. tylko dlaczego te "duchy" pojawiają się zwykle tam gdzie znajdują się osoby, które swoimi czynami, zachowaniem nie były w porządku i szczególnie wobec znanych im osób zmarłych??Czy to nie są czasem wyrzuty sumienia?
Myślę że to może dotyczyć jakiś wybranych przypadków ale nie ogółu.

Ma to nawet swoją własnę nazwę , ale nie umiem sobie jej przypomnieć :( .

"Duchy", poltergeisty i inne dziwne możny podzielić na dwie grupy, jedna to że duch jest nastawiony na dane miejsce, np. dom w którym ciągle straszy chociaż lokatorzy się tam zmieniają.

Oraz druga grupa przypadków gdzie duch nastawiony jest na daną osobę, wtedy osoba ta nękana jest przez to "coś" i to obojętnie ile razy zmieniała miejsce zamieszkania. Pamiętam jeden przypadek że polergeist wybrał się nawet z nękaną osobą na inny kontynent.



Co do przypadku z Coventry to na razie nic nie wiadomo .
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Poltergeist z Coventry (plus video)

Post autor: Arek 1973 »

To nie poltergeist się wybrał, tylko dana osoba posiadała po prostu zdolności psychokinetyczne i zabierała je z sobą.
Właśnie o to chodzi.

W przypadku z Rosenheimu poltergeist tylko był w kancelarii prawnika dopóki owa pani tam przebywała. Gdy szła po pracy do domu całe "straszenie" zanikało
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
PASTOR
Infranin
Posty: 207
Rejestracja: wt lut 01, 2011 8:08 am
Kontakt:

Re: Poltergeist z Coventry (plus video)

Post autor: PASTOR »

Duch jest formą energii, nasze myśli i emocje są rowniez energia wysylaną, także to jest dla nich "pokarm" do wizualizacji i manifestacji. Dlatego nie wolno bac sie zmarlych ot co :)
[left][indent] [/indent][/left]
ODPOWIEDZ

Wróć do „DUCHY”