Orang-pendek - dziki człowiek z Sumatry

- czyli Ałmas, Śnieżny Człowiek, Bigfoot, Yeti, Sasquatch i jak tylko się go nazywa...
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Orang-pendek - dziki człowiek z Sumatry

Post autor: Newsman »

Podczas gdy od wielu dziesięcioleci trwają poszukiwania śladów reliktowych hominidów, takich jak Yeti, Bigfoot czy Ałmas, na Sumatrze tropi się podobne stworzenie będące niemal na wyciągniecie ręki badaczy. Hominid zwany przez miejscowych „orang-pendek” charakteryzuje się na tle swoich kuzynów niewielkim wzrostem, rudym ubarwieniem i tym, że dość często wchodzi w drogę człowiekowi, pozostawiając po sobie szereg śladów, za których weryfikację bierze się współczesna nauka…



więcej...
AnnoNim
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 19, 2011 4:40 am
Kontakt:

Re: Orang-pendek - dziki człowiek z Sumatry

Post autor: AnnoNim »

Mam znajomego z Indonezjii i z ciekawosci zapytalem go o orang pendeka. Troche zdziwiony ze w ogole znam ta nazwe wyznal mi, ze sam osobiscie go nie widzial, ale jest w 100% pewien ze zyja, tak jak prawie kazdy z tych stron. Dodal rowniez, ze wystepuje jeszcze duza wersja, podal tez nazwe, ale nie pamietam.

Ciekawe, ze ludzie tam nie traktuja tego jako mit, lecz fakt; ze male (i duze:), owlosione lesne ludziki zyja sobie w buszu. Ludzie powinni badania wlasnie tam skierowac, a nie szukac jakiegos yeti, ktorego cholera wie gdzie wywialo.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Orang-pendek - dziki człowiek z Sumatry

Post autor: Arek 1973 »

Ekspedycja która wróciła niedawno z poszukiwań zaprezentowała pierwsze wyniki.

Odciski z gipsu ręki zakwalifikowano jako do goryla lecz troszkę bardziej okrągłe.

Przejrzenie setek zdjęć które samodzielnie zrobiły aparaty fotograficzne zastawione w lesie nie przyniosły pożądanych dowodów.

Włosy wysłano do analizy, pierwsze wyniki za kilka tygodni

Kto chce szczegółowo poczytać , tutaj więcej się dowie



http://www.extreme-expeditions.com/
Ostatnio zmieniony śr paź 12, 2011 5:22 am przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELIKTOWE HOMINIDY”