Neutrina szybsze niż światło?

Fizyka, chemia, nauki o Ziemi, wynalazki, eksperymenty.
2012
Infrzak
Posty: 56
Rejestracja: pt lis 11, 2011 11:14 am
Kontakt:

Re: Neutrina szybsze niż światło?

Post autor: 2012 »

A widzisz czyli jednak dopuszczasz możliwość dokonania takiego czynu jeno poza granicami galaktyki czyli tam jak rozumiem gdzie wszelkie oddziaływania elektromagnetyczne nie spowalniają potencjalnie żadnych cząstek w tym i fotonów światła?
Ostatnio zmieniony czw lis 24, 2011 5:04 pm przez 2012, łącznie zmieniany 1 raz.
Jendrek
Infrzak
Posty: 81
Rejestracja: pt lip 16, 2010 10:03 am
Kontakt:

Re: Neutrina szybsze niż światło?

Post autor: Jendrek »

A widzisz czyli jednak dopuszczasz możliwość dokonania takiego czynu jeno poza granicami galaktyki czyli tam jak rozumiem gdzie wszelkie oddziaływania elektromagnetyczne nie spowalniają potencjalnie żadnych cząstek w tym i fotonów światła?


Ty myślisz o energii światła, ona ma swoja prędkość (302555.92 km/s) i jest w tym 3-cim wymiarze nie podważalna. Natomiast będzie odkryty inny rodzaj energii, który wielokrotnie przewyższy prędkość światła, ale jak zaznaczyłem, użyć pełną moc, można będzie tylko poza galaktykami.
2012
Infrzak
Posty: 56
Rejestracja: pt lis 11, 2011 11:14 am
Kontakt:

Re: Neutrina szybsze niż światło?

Post autor: 2012 »

[quote name='Siwy' post='91877' date='24 listopad 2011 - 20:19']Ty myślisz o energii światła, ona ma swoja prędkość (302555.92 km/s) i jest w tym 3-cim wymiarze nie podważalna. Natomiast będzie odkryty inny rodzaj energii, który wielokrotnie przewyższy prędkość światła, ale jak zaznaczyłem, użyć pełną moc, można będzie tylko poza galaktykami.[/quote]

O jakim 3cim wymiarze mowisz?

Jaki rodzaj energii będzie odkryty?

Jaką moc masz na myśli czego?
Jendrek
Infrzak
Posty: 81
Rejestracja: pt lip 16, 2010 10:03 am
Kontakt:

Re: Neutrina szybsze niż światło?

Post autor: Jendrek »

O jakim 3cim wymiarze mowisz?

Jaki rodzaj energii będzie odkryty?

Jaką moc masz na myśli czego?


Przecież żyjemy w trzecim wymiarze. Tutaj są prawa kosmiczne i fizyczne, które regulują wszystkie procesy zachodzące na tej Ziemi. I weź sobie do świadomości, ze nie można czegoś odkryć, czego nie ma i nie istnieje. Z związku z powyższym, to co jeszcze jest nieświadome dla nauki i poznania, tez się kieruje swoimi prawami.

Ja wiem o jaka energie chodzi, ale w obecnym czasie to nie istotne.

Kazda energia ma swoja moc i sile, jeżeli się "zaprzęgnie" do odpowiednich urządzeń, można ja przemieniać zamieniać itd.
Jendrek
Infrzak
Posty: 81
Rejestracja: pt lip 16, 2010 10:03 am
Kontakt:

Re: Neutrina szybsze niż światło?

Post autor: Jendrek »

Przyszła mi do głowy pewna myśl. ""Przecież nie ma możliwości zmierzenia prędkości światła, czy neutrino w tym wypadku. Bo żeby stwierdzić szybkość neutrino jakiś czynnik informacji musiałby być szybszy od neutrino, żeby ten fakt zarejestrować ""!!

Moze ktoś jednak posiada wiedzę jak było to mierzone.?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NAUKA i TECHNIKA”