Magia i praktyki magiczne- słów kilka o tym, czym jest, o tym czy jest.

Magia i kulty magiczne
może tak może nie
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:17 am
Kontakt:

Re: Magia i praktyki magiczne- słów kilka o tym, czym jest, o tym czy jest.

Post autor: może tak może nie »

[quote name='Orson' post='69845' date='26 maj 2010 - 00:51']Ano właśnie. Tako rzekłem:P[/quote] Oczywiście w Sevres pod Paryżem nie uświadczymy uniwersalnej definicji magii i religii, jednak jak mawiają światli ludzie "bytów nie tworzyć...", nawet jeśli tym dodatkowym bytem miałyby być kolejne definicje. Dla mnie możliwość korelacji między tym co wisi na ścianie (jeśli nie są to odkaszlnięte gruźlicze wypluciny) byłby zabawny od samego początku, równie dobrze można by przesuwać z miejsca na miejsce i inne przedmioty, a nuż widelec któryś blokował przepływ energii :) Strasznie masz tą rodzinę zabobonną, tudzież to mi się tak trafiło, żyć w domu poniżej statystycznego progu guseł i czarodziejstwa. Zapewne nader optymistycznie zakładając, w XXI wieku dyskusji o "prawdziwej magii", tej o której pisał strwag, nie ma już racji bytu, można jednak pogdybać sobie nad zagadnieniami okołomagicznymi które jednak mają miejsce. Np. stałej obecności magicznej rubryki w kobiecych czasopismach. Jeszcze nie widziałem aby w portalach stargetowanych na mężczyzn, widniały gdzieś banerki z telefonami do wróżek, tymczasem w babskich czytadłach bez horoskopu ani rusz. Chyba nie łatwo to wyjaśnić. nie obrażając przy tym płci pięknej. Jeszcze większym gdybaniem byłyby spekulacje na temat magicznych wizerunków i tego co rzeczywiście za nimi stało. Dla przykładu, eksperymentalnie odtworzono ze starych receptur maści którymi czarownice smarować miały swoje latające miotły i okazało się, iż mają silne własności halucynogenne. Jako że czarownice na sabat lecieć miały nago, siadając na miotle okrakiem, maść łatwo wnikała przez błony śluzowe dając efekt "lotu". Naciągane, acz dyskusja tak tłumaczące rożnego rodzaju atrybuty magiczne byłaby intelektualnie stymulujące, przynajmniej dla mnie.
atis
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 17, 2011 3:10 pm
Kontakt:

Re: Magia i praktyki magiczne- słów kilka o tym, czym jest, o tym czy jest.

Post autor: atis »

Magia możę byc uznana za filozofie życia, za sposób postepowania. Jedni żyja wg praw kościoła, inni wg praw moralnych czy etycznych, jeszcze inni wg buddyzmu,itp itd...tak samo jest z magią. Nie mówie tu o bajkach typu Harry Potter, ale o pewnych kierunkach w postrzeganiu świata, w interpretowaniu zjawisk magicznych- natury i życia.

Magią zajmuję sie kupe lat. Nie jestem wiccanką ani szamanką. jednak magia niesie ze soba wiele radości, a cała filozofia zycia polega na harmonii, zgodzie wewnętrznej i z otoczeniem.

Oczywiście, jest tez kwestia czarów, zaklęć, rytuałów, czy uroków. Tylko wieloletnie zdobywanie wiedzy na dany temat pozwala w pełni czerpać z filozofii magicznej i życ wg sobie postawionych, jasnych praw, czy to w stosunku do ludzi, zwierząt, czy całego świata i życia.

Takie księgi jak Goecja Crowleya można uznać za zalążek zaledwie tego, czym Magia jest, a czym nie jest. Prawdziwi adepci wiedzą, o czym mówie.

Można by o tym duzo opowiadać. Sa po prostu pewne zasady, których należy przestrzegac, by w pełni czerpać z magii i byc do tego człowiekiem szczęśliwym i zadowolonym.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Magia i praktyki magiczne- słów kilka o tym, czym jest, o tym czy jest.

Post autor: arek »

Kod: Zaznacz cały

Prawdziwi adepci wiedzą, o czym mówie.
Pewnie ci co wiedzą milczą ,a krzykliwi są tylko ci co zaledwie lizneli trochę tematu.

Magia to tak naprawdę olbrzymia siła twórcza ,jednoznaczna jak matematyka ,może byc straszna w skutkach jesli adept nie wie z czym igra . Coś nie powstaje z niczego . Dlatego przestrzegam przed paraniem sie magią .Na podstawie literatury przeczytanej :NotDoneCare: uważam ,że brak kontaktu nauczyciel mistrz ,oparcie działania w obrębie magii ,na literaturze , moze byc bardzo groźne i nieprzewidywalne w skutkach .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Konstantina
Infrzak
Posty: 87
Rejestracja: czw gru 22, 2011 8:33 pm
Kontakt:

Re: Magia i praktyki magiczne- słów kilka o tym, czym jest, o tym czy jest.

Post autor: Konstantina »

Witajcie. To mój pierwszy post na tym forum. Chciała zabrać głos w temacie magii. Masz rację Arku. Coś takiego jak "prawdziwy wtajemniczeni" owiane jest wielką tajemnicą. Poza tym wtajemniczeni zdają sobie sprawę nie tylko z mocy, ale i niemocy magii i tego do czego ona służy. Tak naprawdę jest dziś bardzo mało osób, które uprawiają np. nekromancję, choć nie jest to wcale wskrzeszanie zmarłych, jak uważa wiele osób. Nekromantów zastąpiły media spirytystyczne. Z działów, które kiedyś kojarzone były z magią, trzyma się dobrze jedynie astrologia i chiromancja. Nie należy lekceważyć tych dziedzin.

Tu jakiś Orson u góry napisał bardzo zwinny elaboracik, który jest jednak typowym przykładem niewiedzy. Magia to nie bajeczki - to rodzaj filozofii, filozofii harmonii i przyrody, kontemplacji kosmosu i wszystkich technik mogących służyć oddziaływaniu między jedną jej sferą a drugą. Jeśli ktoś rozumie "magię" jak Orson, to naczytał się za dużo dzieł fantasy, a nie tknął np. Kieswettera czy nawet podstaw, jak Ficcino. Takich pseudointeligentów stawiam na równi z dziećmi, którzy kupują sobie tabliczkę Ouija i myślą, że to magia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „MAGIA”