Gdybyśmy byli dwa razy inteligentniejsi...

Biologia, klimat, medycyna, eksperymenty, przyroda.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Gdybyśmy byli dwa razy inteligentniejsi...

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Gdyby średnia IQ u ludzi wzrosła do 200, jak wyglądałby nasz świat? Neurolodzy twierdzą, że w przyszłości możliwe staną się manipulacje inteligencją, łącznie z jej podwyższaniem. Do czego to doprowadzi?



WIĘCEJ NA PORTALU INFRA
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Gdybyśmy byli dwa razy inteligentniejsi...

Post autor: danut »

Gdzieś czytałam, że neurolodzy niedawno odkryli też, że inteligencja jest dziedziczna i jest za nią odpowiedzialny gen odpowiedzialny za budowę aksonu- elementu neuronu odpowiedzialnego za przesyłanie informacji pomiędzy nimi.. coś tam ma zależeć od budowy osłonki włókien nerwowych, czy jakoś tak.. Zatem bardzo prawdopodobna jest medyczna ingerencja w inteligencję i wymyślenie sposobów jej podwyższania.. a wszystko w oparciu o genetyczne manipulacje na organizmach..Jedno jest pewne, inteligencja, jak wspomniane w artykule, nie idzie w parze z osobowością, to dwa odmienne pojęcia.. Jak wyglądać będzie świat, gdy się o tym zapomni i zacznie wartościować ludzi w zależności od ich stopnia IQ..??
Ostatnio zmieniony pn sty 16, 2012 4:55 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Gdybyśmy byli dwa razy inteligentniejsi...

Post autor: Katarzyna_1 »

Gdybym była dwa razy grubsza niż jestem, była bym nieszczęśliwa, gdy dwa razy chudsza niż jestem tym bardziej nieszczęśliwa.

Przy zdwojonej inteligencji to już była by u mnie rozpacz i nieszczęście.

Ale gdybym była dwa razy głupsza, a posiadała jakiś dobry fach w ręku to sadzę, ze żyło by mi się szczęśliwiej.

Nie ma co sztucznie podwyższać swojego IQ - pycha? :(
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
zimnyy
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 27, 2011 10:16 pm
Kontakt:

Re: Gdybyśmy byli dwa razy inteligentniejsi...

Post autor: zimnyy »

Może przynajmniej przemyslelibysmy swoje zachowania i lepiej zastanowili sie nad tym co robimy tutaj na ziemi.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Gdybyśmy byli dwa razy inteligentniejsi...

Post autor: danut »

No tak, każde odkrycie może być wykorzystywane w dwóch kierunkach, albo moralnie dobrym, albo złym.. Stąd ta uwaga, o konieczności pierwszeństwa w zwracaniu uwagi na osobowość człowieka.. i nad tym "studia".. Niestety poglądy większości, zdają się iść w tym kierunku co napisał Pantanal.. i jest to niepokojące. A można by było.. np. Kasiu.. wiek i choroba obniżają sprawność intelektualną człowieka..możliwość wykorzystania takiego odkrycia ku utrzymaniu jej była by, raczej pozytywnym wykorzystaniem, jak myślisz?? Bo ja czuję się, nie raz "dwa razy głupsza" jak kiedyś..? :)... chociaż z drugiej strony wszystko ma swoje miejsce i swój urok.... :)
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Gdybyśmy byli dwa razy inteligentniejsi...

Post autor: danut »

A pewnie, że tak mogłoby być.. przeważnie geniusze osiągają najwyższy stopień inteligencji poprzez jedną dziedzinę i takie odbicie może się zdarzyć w rzeczywistosci, że na inną im jej zabraknie.. Do przetrwania w trudnych warunkach potrzebna jest też umiejętność przewidywania, logicznego myślenie i szybkich skojarzeń, bez tego też nie da rady..pomijam już spryt i siłę fizyczną...
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Gdybyśmy byli dwa razy inteligentniejsi...

Post autor: Katarzyna_1 »

[quote name='danut' post='93444' date='17 styczeń 2012 - 16:21']No tak, każde odkrycie może być wykorzystywane w dwóch kierunkach, albo moralnie dobrym, albo złym.. Stąd ta uwaga, o konieczności pierwszeństwa w zwracaniu uwagi na osobowość człowieka.. i nad tym "studia".. Niestety poglądy większości, zdają się iść w tym kierunku co napisał Pantanal.. i jest to niepokojące. A można by było.. np. Kasiu.. wiek i choroba obniżają sprawność intelektualną człowieka..możliwość wykorzystania takiego odkrycia ku utrzymaniu jej była by, raczej pozytywnym wykorzystaniem, jak myślisz?? Bo ja czuję się, nie raz "dwa razy głupsza" jak kiedyś..? :) ... chociaż z drugiej strony wszystko ma swoje miejsce i swój urok.... :)[/quote]

To co podkreśliłam to właśnie obserwuję we własnym domu. Nie daj Boże dać większą inteligencję niektórym starym ludziom. Podkreślam niektórym. Zgodnie z naturą niech się wszystko toczy. Inaczej doszłoby do tragedii. Przez ostanie dwa lata wiele przerobiłam w tym zakresie, łącznie z "czarami marami"...itp.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Gdybyśmy byli dwa razy inteligentniejsi...

Post autor: danut »

Tak to jest prawda, bo inteligencja nie idzie w parze z charakterem człowieka, niestety i ...? Ja pomyślałam tylko o tym, że zauważam takie spowolnienie, dłużej muszę pomyśleć nad jakimś problemem, itp..
Ostatnio zmieniony wt sty 17, 2012 10:04 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CZŁOWIEK i NATURA”