Obcy dzwonili?

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Obcy dzwonili?

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Kiedy pod koniec lat 60-tych odkryto pulsary, które uznano za potencjalne źródło pozaziemskich sygnałów, większość uczonych wahała się czy informacje te przekazać opinii publicznej. Przez kilkadziesiąt lat trwania SETI pojawiło się kilka innych transmisji mogących pochodzić od obcej inteligencji. Dziwne postępowanie uczonych zajmujących się poszukiwaniem wiadomości od innoplanetan sprawiło, że wokół SETI narosło wiele mitów. Przyglądając się tej zagmatwanej historii można dojść do wniosku, że ET mogli starać się z nami skontaktować, a ludzkość tego nie zauważyła.



WIĘCEJ NA PORTALU INFRA
Awatar użytkownika
sxxs
Infrzak
Posty: 47
Rejestracja: śr sty 18, 2012 11:57 am
Kontakt:

Re: Obcy dzwonili?

Post autor: sxxs »

To chyba taka już mentalność ludzka, że widzi się to co się chce, albo to co jest wygodne dla nas
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Obcy dzwonili?

Post autor: robertcb »

Sporo czytałem o SETI, Franka Drake'a, Carla Sagana i innych.



Jedyny do tej pory sygnał który może być kandydatem na E.T. to właśnie "Wow!".

W rzeczywistości trudno byłoby nawiązać taki kontakt, sami nie nadajemy (poza paroma kilkuminutowymi wyjątkami sprzed dziesięcioleci) sygnałów radiowych ani świetlnych specjalnie adresowanych do innych cywilizacji.

Sygnały radarowe, rozkazy do satelitów i sond kosmicznych, nadajniki radiofonii i telewizji - są zbyt słabe by można było je odebrać nawet z odległości kilku lat świetlnych za pomocą radioteleskopów jakimi my dysponujemy.
Zapraszam na moją stronę - poradnik - w całości poświęconą tematyce CB radio.

<a href="http://radioamator.elektroda.eu">CB radio - poradnik</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Obcy dzwonili?

Post autor: Arek 1973 »

Za mało rozumiemy wszechświat żeby jakieś porządne poszukiwania prowadzić, nie tak dawno jeszcze uważano że Ziemia jest pępkiem wszechświata i to nawet słońce kręci się wokół nas.....a oprzyrządowanie z lat 70-tych bardziej służyło jako ochrona przed deszczem niż szukaniu życia w kosmosie
Ostatnio zmieniony czw lut 02, 2012 5:00 am przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Obcy dzwonili?

Post autor: Arek 1973 »

Czasami słuchając wypowiedzi różnego rodzaju przedstawicieli SETI odnoszę wrażenie, że oni mają nadzieję znaleźć po drugiej stronie także ludzi...
To na pewno xD

Te słodkie gadki itp. to tylko próba zarażenia ludzi i polityków ICH wirusem.

Wirusem ich wizji.

A to po to żeby zdobyć kasę na ich wizję. Wiadomo że żaden z nich tego nie finansuje , zdani są na pieniążki podatników które politycy zatwierdzą, dlatego te "sztuczne suszenie zębów".

Nie chcę krytykować, bo bez Seti wiedzielibyśmy jeszcze mniej niż dzisiaj, różni pisarze sci-fi wmawiali by nam że "tam czekają na nas miliony ras i tylko trzeba ustawić porządną antenę żeby ich usłyszeć".

Dzisiaj, przynajmniej tyle dowiedzieliśmy się z projektu seti że nad naszymi głowami nie lata setki informacji o częstotliwości radiowej....

przynajmniej coś już wiemy xD
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”