Nautilki czy Infrautilki?

Dziwactwa, cuda, ciekawostki. Czasem straszne, czasem śmieszne...
stawros
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 06, 2012 7:15 pm
Kontakt:

Nautilki czy Infrautilki?

Post autor: stawros »

Witam! Jestem tu nowy, ale od lat czytam Infrę i uważam, że to jeden z najbardziej profesjonalnych portali zajmujących się tą tematyką w polskim necie. Nie ukrywam, że trafiłem tu trochę poprzez Nautilusa, ale było to dawno i nieprawda J Do dzisiejszej wypowiedzi zmusił mnie nieco odgrzewany kotlecik, bo filmik zamieszczony na Youtubie z datą 19 listopada zeszłego roku a będący zapisem programu TVN Warszawa który był wyemitowany z niewiadomą mi datą. Oto link do tego cuda wiarygodności:



http://www.youtube.com/watch?v=NgInDBRRWhE



Otóż, jestem związany z Płochocinem od blisko 50 lat i doskonale znam miejsce o którym mówi ten filmik! Nie tylko, że nie dochodzi tam do żadnych zjawisk paranormalnych, to jeszcze, jest to jedno z najsympatyczniejszych miejsc w tych okolicach!! Program, który jest wierutną bzdurą i zwykłym szukaniem sensacji tam, gdzie jej nie ma, zawiera również mnóstwo błędów merytorycznych, najzwyklejszych niedociągnięć wynikających z pobieżnego podchodzenia do tematu, który nie powinien dziwić jeżeli chodzi o TVN, ale jeżeli bierze się za to Nautilus z jego niby naukowym podejściem…? A to ,że bierze w tym cyrku udział dwóch współpracowników INFRy, czyli panowie Kuśnierz i Wierzbicki nie przynosi chyba portalowi chwały?



Miejsce w którym ma niby dochodzić do tych wszystkich, nie nazwanych i nie opisanych epizodów to Rezerwat Wolica http://www.ket.ozarow.maz.pl/cuda4.html znany wszystkim okolicznym mieszkańcom jako Olszyna, rezerwat ma za zadanie zachowanie lasów łęgowych i fragmentu grądu niskiego w dolinie Utraty. Jedynymi jego mieszkańcami są lisy, sarny, kuny, podobno widziano borsuka i mnóstwo ptactwa. Glinianki o których wspominają „naukowcy” w filmie, to nie żadne glinianki tylko sztuczne stawy z końca XIX w służące pobliskiej cukrowni „Józefów” do spuszczania i częściowego filtrowania wody po płukaniu buraków cukrowych.



Od blisko 50 lat jestem związany z Płochocinem, tu urodził się mój pradziadek, dziadek i ojciec, tu wychowała się moja córka i przez pewien czas ja, jedno z najpiękniejszych wspomnień dzieciństwa to spacery z moim dziadkiem do „olszyny” zawsze pełnej fiołków ,całego tego leśnego kwiecia i zapachu wiosny lub lata. Potem było to miejsce harcerskich biwaków i niestety, też się tak zdarzało, uczniowskich wagarów. Tam, ojciec uczył mnie jeździć na łyżwach, na stawie „Motorek”. Potem jeszcze, było to miejsce cotygodniowych spacerów z moją córką i naszymi psami. Zapewniam Was, że to miejsce nie ma nic strasznego i paranormalnego w sobie!! Tak! To miejsce czarowne, bo to resztka Puszczy Mazowieckiej, ale żadnych paranormalii!!



Interesuję się historią tych okolic, pamiętam wspomnienia mojej babci, która całe życie tu spędziła, rozmawiam z najstarszymi mieszkańcami, ale nigdy nie spotkałem się z niesamowitymi historiami dotyczącymi „Olszyny”. Nigdy też nie słyszałem o jakiś egzekucjach mafii czy też o odkrytych ciałach. Gdyby twórcy i uczestnicy programu mieli trochę wiedzy i wyobraźni to może wspomnieliby o blisko tysiącu poległych w bitwie z października 1914 roku która miała miejsce prawie tutaj.



Złe miejsca emanują jakąś złą energię, atmosferę, niepokój wreszcie, to miejsce emanuje tylko lasem, wiosną i spokojem, zapewniam, bo bywam tam częstoJ



Nie zajmowałbym miejsca na forum tak pierdołowatym tematem jak jakiś program na TVN, gdyby nie uczestnictwo w nim współpracowników INFRy i moja znajomość tematu.



Pozdrawiam. Sławek Stawicki
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Nautilki czy Infrautilki?

Post autor: Rysiek23 »

Witam Panie Sławku,



Nawet się cieszę, że Pan wspomniał o tym temacie nieco zapomnianym, a któremu poświęciliśmy już sporo miejsca na forum, proszę się zapoznać:



http://www.paranormalne.eu/forum/index.php?showtopic=6131



Od czasu emisji tego programu zakończyliśmy współpracę ze stacją TVN - ze względów wymienionych w temacie, do którego link znajdzie Pan powyżej. Niestety nie miałem szansy wycofać się z programu ze względu na "cyrograf" jaki podpisałem przed nagraniem. Mój błąd. Jak widać, montaż TVN czyni cuda - niestety nie sposob ingerować w powstały program, mimo nawet najszczerszych protestów.

Nie była to jedyna próba zezszwindlowania sprawy lub dodania "nowych faktów" do prezentowanych przez nas materiałów - z czyms podobnym, w przypadku TVN-u i innych prywatnych mediów spotkaliśmy się m.in. w sprawie UFO nad Śląskiem i nawiedzonej szkoły.



Pozdrawiam,

Michał Kuśnierz (RysiekINFRA)
Ostatnio zmieniony wt mar 06, 2012 10:27 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
stawros
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 06, 2012 7:15 pm
Kontakt:

Re: Nautilki czy Infrautilki?

Post autor: stawros »

Cóż za błyskawiczna odpowiedź! Widzę,że muszę przeprosić za zbyt pobieżne przeszukanie forum,nie trafiłem na ten wątek, przepraszam! Super,że chociaż w ten sposób "moja" INFRA odcina się od tego rodzaju niusów. Zawsze ceniłem Was za rzetelność i mam nadzieję,że tak zostanie!

Serdecznie pozdrawiam!









[quote name='RysiekINFRA' post='95228' date='07 marzec 2012 - 00:23']Witam Panie Sławku,



Nawet się cieszę, że Pan wspomniał o tym temacie nieco zapomnianym, a któremu poświęciliśmy już sporo miejsca na forum, proszę się zapoznać:



http://www.paranormalne.eu/forum/index.php?showtopic=6131



Od czasu emisji tego programu zakończyliśmy współpracę ze stacją TVN - ze względów wymienionych w temacie, do którego link znajdzie Pan powyżej. Niestety nie miałem szansy wycofać się z programu ze względu na "cyrograf" jaki podpisałem przed nagraniem. Mój błąd. Jak widać, montaż TVN czyni cuda - niestety nie sposob ingerować w powstały program, mimo nawet najszczerszych protestów.

Nie była to jedyna próba zezszwindlowania sprawy lub dodania "nowych faktów" do prezentowanych przez nas materiałów - z czyms podobnym, w przypadku TVN-u i innych prywatnych mediów spotkaliśmy się m.in. w sprawie UFO nad Śląskiem i nawiedzonej szkoły.



Pozdrawiam,

Michał Kuśnierz (RysiekINFRA)[/quote]
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Nautilki czy Infrautilki?

Post autor: arek »

Na filmie dalej jest "kula energii" ,a w zasadzie pająk który im po pewnym czasie z kadru uciekł ,ale na próżno szukać sprostowania ,poszło w świat , tylko ,że jak sie przyjrzeć to widać, że ta "kula" nie porusza sie płynnie tylko pląsająco .Ale eksperci Nautilusa wiedzą lepiej xD .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Nautilki czy Infrautilki?

Post autor: Arek 1973 »

Niestety, w programie nie chodziło o wyrażenie swoich przekonań ale o scenariusz jaki miał być nagrany i chociaż Rysiu wiele więcej mówił zostały wzięte tylko te kwestie które pasowały do teorii "złego miejsca".

Resztę zapchano materiałem o legendach i działaniem FN. Decyzja w jakim świetle zostanie pokazane to miejsce zapadła zanim doszło do spotkania na planie.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Nautilki czy Infrautilki?

Post autor: arek »

Jak sie wsłuchać w to co mówia świadkowie ,to raz ktoś sie powiesił w czasie wojny, jedno ciało odnaleziono ,(NN) . A Rysiek opowiada co na ten temat mówia miejscowi ,to narrator mówi o licznych morderstwach trupach .Reszty dopełnia Scenografia miejsca światło muzyka.

Już bardziej niesamowitym miejscem jest górka u sąsiada w lesie gdzie widac pokopane transzeje i gdzie mozna natknąć się na zdziczałe psy. :D

Natomiast bardzo profi wyszła załoga N ]:-> kamery ,reflektory i duch się przestraszył ,ale za to nad piramidka u siebie w ogródku nakręcili prawdziwą kulę światła :D xD :Cry:
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „GABINET NIEZWYKŁOŚCI”