O filozofii świata współczesnego

Ateizm, sens istnienia, wartości i inne zagadnienia z zakresu filozofii
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: O filozofii świata współczesnego

Post autor: ADAX »

"Bóg to wynik budowy naszego mózgu"
A co do samego zdania, które zacytowałem, to jest ono mało filozoficzne, ze względu. na to, że nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, czym jest Bóg. Czy jest to wytwór naszego mózgu, czy jakaś nieznana siła. Takie zdania, mogą chyba wypowiadać jedynie naukowcy zapaleńcy. A jeśli takie wnioski wyciągają filozofowie, to niestety z przykrością sie ograniczają na całej rozciągłości.
abby_nivers
Infrzak
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 15, 2007 12:21 pm
Kontakt:

Re: O filozofii świata współczesnego

Post autor: abby_nivers »

To tylko ogólnik, chciałam czymś poprzeć swój "wywód"...
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: O filozofii świata współczesnego

Post autor: ADAX »

No to nie był zbyt popierający przykład, bo w sensie postu mógł odwoływać się do każdego lepszego filozofa, który opiera swoje rozważania na temat nauki i w nauce.

Zresztą chodziło mi we wcześniejszym poście, o to, że takie słowa, prawdziwe (a raczej jak już się dowiedziałem nie) są bardzo ograniczone jak na filozofa ( i nie piszę o tobie, tylko o tych których przytoczyłaś).
abaddonek
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 29, 2012 2:55 pm
Kontakt:

Re: O filozofii świata współczesnego

Post autor: abaddonek »

Na pewno filozofia jest nauką, która budzi coraz więcej pytań im więcej odpowiedzi pozornie badacz uzyskuje. Ale jednocześnie jako nauka jak i hobby stanowi niesamowicie satysfakcjonującą dziedzinę. Refleksjami nie da się zapłacić za dom czy samochód, więc dzisiaj coraz częściej ludzi myślą o śmierci dopiero gdy usłyszą wyrok z ust lekarza. Poprzednie czterdzieści lat swojej egzystencji opierają na bardzo lekkomyślnym toczeniu swojej wegetacji.

Ci, którzy dużo filozofują muszą więc z czasem czuć, że inni nie sięgają im do pięt. Wystarczy spojrzeć na komentarze na http://smierc-zycie.com, by na własne oczy przekonać się, że ludzie gotowi są zabić za swoje poglądy. Nawet jeśli ich pogląd w morzu miliona innych znaczy tyle samo, czyli nic :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „FILOZOFIA”