Earthship-ekologiczy, samowystarczalny dom

Biologia, klimat, medycyna, eksperymenty, przyroda.
Awatar użytkownika
Erumara
Infrzak
Posty: 55
Rejestracja: wt paź 11, 2011 5:40 pm
Kontakt:

Earthship-ekologiczy, samowystarczalny dom

Post autor: Erumara »

Dzisiaj przegladając youtube wpadła mi w oczy nazwa earthship. Od razu wyobraziłam sobie wielki statek dryfujący przez bezmiar kosmosu. Pomyślałam sobie "ki diabeł? o co chodzi i z czym to sie je?



Okazało się, że chodzi o ekologiczne, samowystarczalne domy, nie w kosmosie ale tu, na naszej rodzimej Ziemi.

Sama idea tego domu przemawia do mnie. Może dlatego, ze od dziecka czuję się bardziej związana ze światem przyrody niż z ludźmi. Zawsze chciałam mieszkać w środku lasu w leśniczówce.

Earthship jest to dom pasywny, zbudowany z materiałów miejscowych a w zasadzie z ziemi i odpadów (opony, butelki, puszki itp.). Jest to dom całkowicie niezależny od zewnętrznych sieci kanalizacyjnych i energetycznych itp. Jakby przyszedł jakiś kataklizm to byłoby jak znalazł.

Ciekawa jestem jakby się taki dom sprawdził w naszym klimacie. Największa przeszkoda byłoby pozwolenie na budowę.



Strona po polsku www.earthship.pl

Po angielsku http://earthship.com/

Filmik na youtube http://www.youtube.com/watch?v=A52nmH5huYE...e60FAAAAAAAADAA
Ostatnio zmieniony śr mar 28, 2012 9:40 am przez Erumara, łącznie zmieniany 1 raz.
<div> </div>
<div>"I'm just a traveler upon the sea of time, of life, of Fate's Wide Wheel. </div>
<div>Just a traveler in this mystery. The me I am is all thats real to me"</div>
<div> </div>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Earthship-ekologiczy, samowystarczalny dom

Post autor: arek »

Widziałem gdzieś w TV taki właśnie dom ,imponuje minimalne zuzycie energii ,odzyskiwanie ciepła nawet z używanej bieżącej wody .trochę dziwne jest brak spłuczek w muszli klozetowej ,ale podobno to kwestia przyzwyczajenia .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Earthship-ekologiczy, samowystarczalny dom

Post autor: Katarzyna_1 »

No i znowu Arek o wodzie gada :D
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Earthship-ekologiczy, samowystarczalny dom

Post autor: Arek 1973 »

Kiedyś na czacie o tym gadaliśmy. Powiem tak że surowce są w zasięgu ręki, leżą po rowach, mamy je w domu. Jestem jak najbardziej za....ale, ale....kto zrobi reklamę?. Jeżeli nikt nie zrobi reklamy bo nikt na tym nie zarobi to projekt upadnie. Tak samo można budować z gliny i słomy , niby wszyscy o tym wiedzą ale jakoś nikt tak nie chce budować.

Niestety "moda" bierze górę.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Erumara
Infrzak
Posty: 55
Rejestracja: wt paź 11, 2011 5:40 pm
Kontakt:

Re: Earthship-ekologiczy, samowystarczalny dom

Post autor: Erumara »

Może trzeba by tym projektem zainteresować jakąś grupę "nawiedzonych" ekologów. Może z ich pomocą udało by się zrobić sporo medialnego szumu. Zaapelować do wciąż jeszcze modnej ekologii, rzucić hasłem - PIERWSZY EARTHSHIP W POLSCE i może chętni by się znaleźli. Największym problemem byłoby pewnie uzyskanie pozwolenia na budowę.



Z tego co wyczytałam w internecie to trzy lata temu dwie grupy przymierzały się do budowy earthshipa w Polsce. I sprawa ucichła.

Ogólnie rzecz biorąć potrzebna jest osoba lub grupa osób, która będzie walczyć o polskiego earthshipa.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 01, 2012 9:03 am przez Erumara, łącznie zmieniany 1 raz.
<div> </div>
<div>"I'm just a traveler upon the sea of time, of life, of Fate's Wide Wheel. </div>
<div>Just a traveler in this mystery. The me I am is all thats real to me"</div>
<div> </div>
magegi
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 26, 2012 4:23 pm
Kontakt:

Re: Earthship-ekologiczy, samowystarczalny dom

Post autor: magegi »

ODPOWIEDZ

Wróć do „CZŁOWIEK i NATURA”