Batalion, który znikł

Nowe znaleziska i hipotezy, o których nie zawsze mówi się głośno...
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Batalion, który znikł

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]28 sierpnia 1915 roku V Batalion pułku Norfolk szykował się do szturmu na zajmowane przez Turków wzgórze. Idąc na wroga weszli w tajemniczą mgłę, z której nigdy już nie powrócili. Batalion zaginął rzekomo bez wieści w tajemniczej mgle. Wydarzenie to stało się legendą, często opisywaną jako przykład zbiorowego uprowadzenia przez UFO czy też przejścia do innego wymiaru. Czy tak było jednak w rzeczywistości? Wojna to jedno z wielu miejsc, gdzie realność miesza się z legendą. Co jednak naprawdę stało się z Brytyjczykami?



CAŁOŚĆ
Awatar użytkownika
asiatko31
Full Active
Posty: 511
Rejestracja: pt sie 17, 2007 5:13 pm
Kontakt:

Re: Batalion, który znikł

Post autor: asiatko31 »

Ciekawy artykuł który przeczytałam z przyjemnością. Nie raz słyszałam a raczej czytałam właśnie o tej tajemniczej chmurze która pojawia się przed wojną lub w trakcie wojny. Ciekawi mnie jedno czy ta chmura pojawiła np.5 lat temu zabierając kogoś? Wiadomo coś na ten temat?
Prawda jest pochodnią olbrzymią zbliżamy się do niej tylko na chwilę w obawie, by nie spłonąć.

Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Należy się bać istotki czerpiącego wiedzę z jednej książki

:D :P :D
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Batalion, który znikł

Post autor: Lazy »

Pantanal
Mówisz, ze czytalas a wydaje mi sie, ze jest zupelnie inaczej. Przecież z artykulu jasno wynika, ze zadnej chmury nie bylo
Może przeczytaj raz jeszcze.Asiątko przeczytała i to dokładnie.W arcie stoi jak drut:
Jego bohaterem jest brytyjski oddział wojskowy, który zniknął rzekomo w „tajemniczej chmurze" pośrodku jednego z najgorętszych etapów Bitwy o Gallipoli w 1915 roku.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 13, 2009 6:39 pm przez Lazy, łącznie zmieniany 1 raz.
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
asiatko31
Full Active
Posty: 511
Rejestracja: pt sie 17, 2007 5:13 pm
Kontakt:

Re: Batalion, który znikł

Post autor: asiatko31 »

Dziękuje Lazy.



Pantanal czyli chcesz mi napisać ze źle przeczytałam? bo ja widzę wyraźnie ze pisze „tajemniczej chmurze" Nawet Lazy zacytował.
Prawda jest pochodnią olbrzymią zbliżamy się do niej tylko na chwilę w obawie, by nie spłonąć.

Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać

Należy się bać istotki czerpiącego wiedzę z jednej książki

:D :P :D
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: Batalion, który znikł

Post autor: Lazy »

Dodam jeszcze,ze cztery lata po wojnie z Turcji do Wielkiej Brytanii przywieziono złoty zegarek kieszonkowy należący do "zaginionego"oficera piątego batalionu Franka Becka.Makabryczną przesyłkę odebrała jego córka,Margaretta Beck.Akurat w dzień swego ślubu.
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
revolt
Infrańczyk
Posty: 112
Rejestracja: wt cze 17, 2008 7:00 am
Kontakt:

Re: Batalion, który znikł

Post autor: revolt »

Siemka:) Z tekstu wynika, ze chmury nie bylo.



"Prawdziwe losy batalionu odkryto w 1919 roku, kiedy Komisja ds. Mogił Wojennych rozpoczęła na Gallipoli poszukiwania szczątków żołnierzy (...)"



I zaraz ponizej:

"Wielebny Charles Pierrepoint Edwards zbadał teren, gdzie znaleziono ślad i wkrótce odkrył masowy grób zawierający 180 ciał, z której to liczby 122 należały do członków ?zaginionego batalionu"

"Z 266 zaginionych pozostało jeszcze 144 nieodnalezionych, jednakże znaczna część ludzi zmarła po dostaniu się do osławionych tureckich obozów dla jeńców".



I juz calkiem konkretnie:



"Jest zatem jasne, że jeśli jakikolwiek brytyjski batalion rzeczywiście zaginął, to był to 1/5th, który, jak widzieliśmy, został wybity w czasie ataku na tureckie pozycje 12 sierpnia 1915 roku"



Wniosek: Chmura takowa nie istniala.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 13, 2009 9:19 pm przez revolt, łącznie zmieniany 1 raz.
"Badzcie sceptykami... ale miejcie tez otwarte umysly"



"...nasza Polsko mała - Idź pod prąd !"
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Batalion, który znikł

Post autor: Rysiek23 »

Cały sens artykułu tkwi w tym, że owe cudowne "porwanie przez chmurę" jest mieszanką przeinaczonych faktów i manipulacji. Istnieje wiele "wojennych legend" - artykuł wskazuje na to jak one się tworzą.
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Batalion, który znikł

Post autor: MarcinAdk »

[quote name='RysiekINFRA' post='61295' date='14 wrzesień 2009 - 01:42']Cały sens artykułu tkwi w tym, że owe cudowne "porwanie przez chmurę" jest mieszanką przeinaczonych faktów i manipulacji. Istnieje wiele "wojennych legend" - artykuł wskazuje na to jak one się tworzą.[/quote]

Dokładnie, jak potem ustalono los tych żołnierzy był zupełnie inny niż tego by oczekiwali fanatycy niezwykłych wydarzeń.
Per Ardua Ad Astra
ODPOWIEDZ

Wróć do „ARCHEOLOGIA I ODKRYCIA”