1961: UFO wisi nad Warszawą

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: 1961: UFO wisi nad Warszawą

Post autor: arek »

Zdecydowanie ,niczego nie można wykluczyć. I w zasadzie nie można niczego wyjaśnić do końca .I całość sprowadza się do oceny tego co napisano na ten temat.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: 1961: UFO wisi nad Warszawą

Post autor: dino_24 »

[quote name='Arek 1973' post='98896' date='11 lipiec 2012 - 08:47']Jeden człowiek 4 razy mówi że to coś płynęło.[/quote]



''Płynęło'' ... aż 8 godzin ... Tak ?



Czy ''balon'' to szybowiec , który korzysta z wirów wstępujących i

zstępujących ... co pozwalało by mu bezkarnie krążyć nad W-szawą ?



[quote name='observator' post='98903' date='11 lipiec 2012 - 09:19']Gdyby przyjąc że obiekt przemieszczał się na wysokości np. 20 km. to w końcowej fazie widoczności nisko nad horyzontem musiał by przelecieć dystans 200-300 km. poza Warszawę.[/quote]



Oj ... joj ... joj , grubo przesadziłeś .

PKiN ma raptem 230 m [z iglicą] ... jego taras widokowy to 114 m , z tej płaszczyzny widać

horyzont w granicach 45-50 km ... więc gdzie umieścić twoje 200-300 km ??







Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: 1961: UFO wisi nad Warszawą

Post autor: observator »

Poszukaj sobie witrynę DALEKIE OBSERWACJE, tam znajdziesz nieco faktów i informacji w tym temacie. Z okien samolotu lecącego na wysokości 10 km. widać horyzont odległy na 280km. Oczywistym jest że tenże samolot też będzie obserwowalny z poziomu ziemi, choć nie gołym okiem, ale średniej mocy lornetka wystarczy. Z wysokości 20 km. odległość horyzontu wzrośnie do ponad 300 km. i odpowiednio duży obiekt znajdujący się tak wysoko bez problemu może być obserwowany, przy założeniu dobrych warunków pogodowych i przejrzystości powietrza. Nie raz widziałem odległe samoloty przelatujące nad Warszawą z odległego o 160km. Lublina. Wielokrotnie widywałem samoloty na pułapie przelotowym w rejonie Płońska. rzecz w tym by wiedzieć jak najkorzystniej je obserwować i przekroczenie 200- 300 km. nie jest rekordowym wyczynem. Nawet stosunkowo nieduże wzniesienia jak Góry Świętokrzyskie(Łysica) widziałem z odległości 93km. ze skarpy we wsi Parchatka pod Kazimierzem nad Wisłą.
Ostatnio zmieniony śr lip 11, 2012 6:52 pm przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: 1961: UFO wisi nad Warszawą

Post autor: Arek 1973 »

''Płynęło'' ... aż 8 godzin ... Tak ?
Mnie nie pytaj bo mnie tam nie było xD . Cytuję tylko wypowiedzi świadków, temu z lornetką się wydawało że obiekt jest w miejscu ale przez lornetkę widział że się posuwa.......zastanawiam się czy to nie było złudzenie ponieważ widział tylko obiekt i niebo, chmury mogły się przesuwać co robiło wrażenie lotu. Dokładnie tak: widział tylko obiekt i chmury, może to chmury sobie płynęły a nie obiekt.

Co do drugiego świadka, ten miał budynki jako stałe obiekty a mówi że osiedlowy blok zasłonił widoczność i poszli za niego by dalej obserwować a potem znów pałac KiM znów zasłonim im widok. Więc że budynki się nie przemieszczają , musiał obiekt się przemieścić.

Być może raz się przemieszczał (świadek 2 ) a potem się zatrzymał albo bazdo spowolniał (świadek 1). To wszystko zawarte jest w art. Azora.

Ciekawe jest co pisze pan Piechota?, jak jego świadkowie opisują zachowanie obiektu?.

Może się dowiemy nawet z gazety coś?, niestety to co jest do przeczytania nie zawiera takich wskazówek, ale istnieje jeszcze dokończenie art. na innej stronie gazety, może tam by pisało czy się przemieszczał czy też nie?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: 1961: UFO wisi nad Warszawą

Post autor: arek »

<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: 1961: UFO wisi nad Warszawą

Post autor: Arek 1973 »

Super Arku....., nie ma problemu z odczytaniem.

Więc poprawiam poprzedniego posta: podczas obsewacji pana z lornetką nie było chmur na niebie.

A co z tym wojskiem?, myślicie że te poszukiwania były związane z obiektem na niebie?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: 1961: UFO wisi nad Warszawą

Post autor: observator »

Piechota pisze wraźnie: "30 czerwca nad Polską miała miejsce wielce osobliwa manifestacja obiektu, który przez pół dnia oglądano na ZNACZNYM OBSZARZE KRAJU". A więc nie był to przywilej Warszawy tylko. Muszą być jakieś ślady w gazetach zachodniej Polski z tego okresu.



[quote name='Arek 1973' post='98944' date='12 lipiec 2012 - 10:55']Super Arku....., nie ma problemu z odczytaniem.

Więc poprawiam poprzedniego posta: podczas obsewacji pana z lornetką nie było chmur na niebie.

A co z tym wojskiem?, myślicie że te poszukiwania były związane z obiektem na niebie?[/quote]

Ten świadek obserwował z lasku, miał więc punkt odniesienia w postaci drzew. Może z obiektu coś odpadło, a to przekonuje mnie że wojsko cały czas miało obiekt na podglądzie.
Ostatnio zmieniony czw lip 12, 2012 7:04 am przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”