Jasne "coś" wokół astronautów; dezorientacja w NASA

O kosmosie bliskim i dalekim, odkrycia, zagrożenia i zaskoczenia.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Jasne "coś" wokół astronautów; dezorientacja w NASA

Post autor: Rysiek23 »

Celem dzisiejszego spaceru kosmicznego miała być wymiana kamery wideo oraz położenie nowego okablowania na module Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jednak w głowie każdego entuzjasty kosmosu zaświtało w tym momencie pytanie: "Czym było to coś, co widziałem jak właśnie odpływa w dal?" Podczas sześciogodzinnego spaceru obok dwóch astronautów Michaiła Kornijenko i Fiodora Jurkiczyna dryfowały dwa przedmioty.



Kiedy pierwszy z nich przesunął się w pobliżu, nawet amerykańska agencja kosmiczna NASA była zdezorientowana, nie wiedząc, co przed chwilą zobaczyli.



- W tym czasie na Ziemi w Houston, kontrolerzy lotu przyglądali się przedmiotowi, który odpływał w dal podczas spaceru kosmicznego o godzinie 00.44 czasu środkowego (Central Time) – mówił komentator na żywo komentujący z NASA spacer kosmiczny astronautów. - Wciąż pracują nad tym, by zidentyfikować dokładnie i określić, czym był ten przedmiot, ale byli w stanie już ustalić, że wydaje się on przepływać poniżej stacji kosmicznej i nie powinien stanowić zagrożenia, ani żadnego problemu dla samej stacji - dodano.



Później rzecznik NASA Rob Navias powiedział, że widziany przedmiot mógł być klamrą używaną do mocowania kabli i mógł być pozostawiony na zewnątrz podczas poprzedniego spaceru w kosmosie.



Około godzinę później, w ciemności przestrzeni kosmicznej zniknął inny, mały okrągły przedmiot.



- Tutaj zespół przestawia kamery, by śledzić kolejny przedmiot, który wydaje się odpływać w dal – mówi tym razem głos z NASA. – Mały, okrągły przedmiot, który widzicie tutaj na środku ekranu. … Prawdopodobnie uszczelka, albo coś takiego - dodał.



Navias poinformował, że NASA przeprowadzi fotograficzną analizę, by ustalić, czym dokładnie były wspomniane przedmioty. - Ale – jak dodał – nie jest to wcale tak niezwykłe, że jeden lub dwa przedmioty odpływają w dal podczas trwającej sześć i pół godziny procedury prowadzonej na zewnątrz orbitującej stacji kosmicznej.



Rosyjscy astronauci zamienili kamerę wideo, która będzie monitorować w przyszłości dokowanie tak zwanych Automatycznych Pojazdów Transferowych (ATV - Automated Transfer Vehicles), których zadaniem jest dostarczanie wyposażenia na stację.



Następnie astronauci mieli przyczepić kable łączące resztę stacji z rosyjskim modułem badawczym Rassvet.



onet.pl




A tu film:



<object width="416" height="374" classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" id="ep"><param name="allowfullscreen" value="true" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="movie" value="http://i.cdn.turner.com/cnn/.element/ap ... ation.nasa" /><param name="bgcolor" value="#000000" /><embed src="http://i.cdn.turner.com/cnn/.element/ap ... ation.nasa" type="application/x-shockwave-flash" bgcolor="#000000" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" width="416" wmode="transparent" height="374"></embed></object>
Reaper
Infrańczyk
Posty: 198
Rejestracja: czw lis 08, 2007 11:31 am
Kontakt:

Re: Jasne "coś" wokół astronautów; dezorientacja w NASA

Post autor: Reaper »

Nol, Zol a może LOL ?
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Jasne "coś" wokół astronautów; dezorientacja w NASA

Post autor: ADAX »

torebka z zerwaną rączką, ale nie z pewnością "mały okrągły przedmiot."
hm0
Infranin
Posty: 225
Rejestracja: pn maja 19, 2008 6:30 am
Kontakt:

Re: Jasne "coś" wokół astronautów; dezorientacja w NASA

Post autor: hm0 »

Poczekajmy na analizę dokonaną przez specjalistów z Faktu i SE oraz na wypowiedź Jackowskiego. :)



Sezon ogórkowy trwa!
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Jasne "coś" wokół astronautów; dezorientacja w NASA

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='hm0' post='71751' date='29 lipiec 2010 - 10:37']Sezon ogórkowy trwa![/quote]



Myślę, że niejedno nas jeszcze zaskoczy :)
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: Jasne "coś" wokół astronautów; dezorientacja w NASA

Post autor: spacemaster92 »

Mi to wyglądało na jakiś duży plecak :D Były dwa ramiączka i główna część. Ale skąd się tam wziął i czyj on jest nie wiadomo. Może jakieś dziecko na wagarach zostawiło :D
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
hm0
Infranin
Posty: 225
Rejestracja: pn maja 19, 2008 6:30 am
Kontakt:

Re: Jasne "coś" wokół astronautów; dezorientacja w NASA

Post autor: hm0 »

[quote name='Pantanal' post='71765' date='29 lipiec 2010 - 14:49']hm, jakbyś zgadł. Zajęła się tym już moja ulubiona fundacja. Niestety jest bardzo oszczędna, ale mogą się zwrócić z tym do Jacka. On ma odpowiedź na wszystko. Prawda, prawda nas jeszcze zaskoczy panowie!![/quote]



:D

Nie uwierzyłem w powyższe ale tam zajrzałem, nawet przemknąłem po tekście i oto co wpadło w oko:



"Nie widzieliśmy jeszcze najnowszego filmu, ale już od naszych kolegów z USA wiemy, że mogło to być wszystko, ale na pewno nie „klamra” czy „uszczelka”. Tajemnicze jasne „coś” poruszało się w sposób, który absolutnie wyklucza przypadkowość. Czekamy na pojawienie się tego materiału w sieci"



Nie widzieli ale wiedzą! Czyli miałem rację z Jackowskim (tu dla zmyłki jako "koledzy z USA" )! :)

A jeśli nawet mają kolegów w USA, to skąd ten filmik w wątku (jeśli to ten)? Boję się, że na forum mamy wtyczkę z NASA... ;)



A co do prawdy, to ona jedynie nas zaboli a nie zaskoczy. Mnie już boli mózg od tych idiotyzmów. :)
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: Jasne "coś" wokół astronautów; dezorientacja w NASA

Post autor: Lilith »

Amerykanie nawet w kosmosie syf robią ,dobrze,że to zostało udokumentowane jak przyjdzie do sprzątania będzi wiadomo do kogo się zwrócić ;)
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Jasne "coś" wokół astronautów; dezorientacja w NASA

Post autor: MarcinAdk »

Problem się zacznie wtedy jak ten "syf" w wyniku deorbitacji zacznie spadać niektórym na głowy i nie mam tu na myśli torebek , kabli i bogowie raczą wiedzieć czego jeszcze tylko różnego rodzaju takich sobie przestarzałych latających "coś"które od czasu do czasu ku zdumieniu mieszkańców różnych regionów świata zwyczajnie spadają robiąc przy tym nie małą furorę oczywiście trafiając na pierwsze strony lokalnych gazet. A tak w ogóle to militaryzacja przestrzeni wokół ziemskiej jest faktem i nie zmienią tego żadne traktaty, umowy etc.
Per Ardua Ad Astra
ODPOWIEDZ

Wróć do „UKŁAD SŁONECZNY i WSZECHŚWIAT”