Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: Arek 1973 »

To na pewno nie świetliki, tak się owe nie zachowują, nie są takie szybkie.

Jeżeli te obiekty nie wysyłają światła to na 100% nocą nie będziemy ich widzieć ( no chyba że będzie sobie latał na tle tarczy księżyca), nawet samoloty pasażerskie gdyby nie miały włączonych świateł nie można by było zauważyć.

Pytanie do pana kosmitka

Jak to jest możliwe że ten noktowizor wyłapuje te obiekty które są taaaaak daleko?. Przynajmniej mnie się wydaje oglądając ten film że są daleko. Znam parę nagrań z noktowizorem tradycyjnych robionych z helikoptera w kierunku ziemi i działanie aparatury kapuję, ale tu patrzymy w niebo w nieskończoną czarność.

Czy światła gwiazd są na tyle silne że umożliwiają rejestrację tych obiektów?, Czy przy zachmurzonym niebie można także coś zarejestrować?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: arek »

Faktycznie , zainwestowałes "troche" w to hobby ,kosmitek.Więc twoje filmy to nie fake ,bo nie po to kupuje sie taki sprzet by tworzyc jakieś gó... Inne filmy fajnie zmontowane ,pozycja satelitów w tym czasie ,naprawdę wszystko robi duże wrażenie !! Wow !
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: kosmitek »

Ad. pytanie Arka1973, te obiekty są z pewnością bardzo daleko tak jak pisałem są prawdopodobnie na niskiej orbicie tzn jakieś 50-100km i więcej ale nie wykluczone że wiele z nich lata na wysokościach przelotowych samolotów, trudno to orzec.



Światło gwiazd nie ma tu nic wspólnego. Noktowizor nie ma takiego zasięgu aby tak oddalone obiekty oświetlić (te UFO) swoim iluminatorem IR (nawet jakbym chciał i go włączył), więc te obiekty w zasadzie na 100% same świecą ale bardzo ciemno, noktowizor ma bardzo czuły układ CCD, który wzmacnia te znikome ilości światła, dlatego mogę rejestrować te obiekty.



Zrobiłem parę rejestracji przy lekko zachmurzonym niebie, obiekty przelatując przez obszary zachmurzone stawały się ciemniejsze, co świadczy dodatkowo, że były zdecydowanie nad chmurami.





Ad. pytanie Pantanala - o wzorcu trudno mi mówić, wiem jednak, że te obiekty praktycznie cały czas w nocy latają. Miałem takie nocki, że wychodziłem na 2 godziny i filmowałem obiekt co 10-15 minut (i to z pewnością, że to nie satelita), czasem są takie obiekty które są podejrzane ale nic ciekawego nie robią podczas lotu- lecą jak zwykłe satelity. Także jest ich dużo i po prostu sobie latają. Jednak z satelitami jest podobnie, jednej nocy widać ich pełno, jedna za drugą, a następnej dosłownie nic. Ah, przypomniałem sobie coś odnośnie wzorca- były takie ze dwie albo trzy noce, że te obiekty (nie wszystkie ale większość) latały w podobnym kierunku geograficznym (na E lub SE). Dla mnie wyglądało jakby były czymś zainteresowane lecąc w tą stronę.



Czy można nagrać je wszędzie? - na 100% tak na całym świecie je filmują. Niestety miałem okazję tylko dwa razy robić obserwację poza Zieloną Górą (w odległości 100km na północ i 75 km na południe) ale miałem pecha. W obu przypadkach nie miałem swobody czasowej i dobrego miejsca na dłuższą obserwację.



Jeśli chodzi o pytanie Claviusa22 (to odnośnie widoczności) to odpowiedziałem na to pytanie wcześniej (dwa posty wcześniej).



Jeśli chodzi o obserwację dzienne to jest taka możliwość bo da się tym sprzętem patrzeć także za dnia. Podjąłem nawet próby ale nic nie nagrałem. Wiem jednak, że inni (w innych miejscach świata) nagrali takie świecące kule także za dnia tym noktowizorem.
Ostatnio zmieniony czw lip 07, 2011 7:53 am przez kosmitek, łącznie zmieniany 1 raz.
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: kosmitek »

Jeszcze jeśli chodzi o widoczność w dzień - te obiekty są bardzo ciemne w nocy więc w dzień nie ma szans aby je obserwować. Nawet najjaśniejsze gwiazdy czy planety w dzień są rzadko widoczne. Ale tak jak pisałem czasem jeśli obiekt jest wystarczająco jasny (albo jak jest blisko) to ludzie filmują je tymi noktowizorami.
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: CanisLupus »

To ja mam pytanko bardziej natury filozofocznej. Czym wg Ciebie Marku mogą być te obiekty. Czy mogą to być np jakieś nieznane dotąd organizmy?
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: kosmitek »

Calvus22 - bardziej jestem za pozaziemskimi statkami czy sondami (mogą być bardziej materialne albo jako kule energii). Obie opcje są dla mnie jak najbardziej możliwe. Wiem, że niektórzy myślą o tych obiektach, że mogą być jakimiś nieznanymi organizmami latającymi na niskich orbitach i to wcale niepozaziemskimi. Wg. mnie takie prawdopodobieństwo też istnieje. Jednak skłaniam się zdecydowanie do pojazdów, obiektów pozaziemskich. Niezwykle trudno coś osądzić.
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: azor »

Zastanawia mnie tylko jeden fakt ? Tych obiektów jest bardzo duzo acz byli tacy geniusze, którzy sugerowali że to tajne technologie robiące ''fale ufo'' na świecie :D



Mnie też interesuje na jakiej te obiekty poruszają się wysokościach ale raczej to jest cieżkie do sprawdzenia ?



Marku pokaz nam inne filmy a wiem, że masz znacznie lepsze ;)
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: CanisLupus »

Pytałem o te organizmy bo po prostu zakładając że są to pojazdy pozaziemskie (co oczywiście jest bardziej prawdopodobne) to jaki cel ma tak chaotyczny nieokreślony lot? Bardziej przypomina to lot żywej istoty niż pojazdu prowadzonego w ten czy inny sposób.
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: kosmitek »

Na dniach dodam kolejne, zwolnili mnie z pracy więc mam trochę więcej czasu :). Lecz mimo to rozkręcam swój interes i dość tym jestem pochłonięty. Ale do końca tygodnia postaram się wstawić jeszcze dwa filmy.
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: Niezwykłe nagranie z Zielonej Góry (09.04.11)

Post autor: CanisLupus »

Ojej przykre to :( Moze to marne pocieszenie ale ja tez jestem bez pracy. Czekam wobec tego z niecierpliwością. A powiedz jeszcze jedną rzecz. Czy gołym okiem da się czasami coś wypatrzeć na niebie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”