Dlaczego UFO świeci?

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Dlaczego UFO świeci?

Post autor: arek »

Oj chyba jest odwrotnie. para wodna-wilgoć- skrapla się w otoczeniu gdy zwiększa się ciśnienie wokół obiektu. Można to zauważyć gdy na przykład samolot odrzutowy leci 30 metrów nad ziemią z prędkością kilkuset km/h i nagle zrobi manewr wznoszenia się pionowo do góry. Wtedy nad skrzydłami wytwarza się jakby znikąd masa wody o wadze wielu ton!
niestety ale jesteś w błędzie, samolot do góry unosi siła nośna czyli podciśnienie jakie wytwarza sie na górnej części płata skrzydła . Zgodnie z prawem Bernouliego,które tłumaczy powstawanie podciśnienia + przemiany jakie zachodzą w gazach w zależności od zmiany ciśnienia i temperatury opisane chyba przez Rossa, dlatego mgiełka którą widziałeś była nad górna częścia płatowca .

Inaczej to wyglada gdy samolot przekracza prędkośc dźwięku ,ta sama zasada też podciśnienie, tyle tylko że za falą dźwiękową .

przy obiekcie o kształcie spodka dochodzi jeszcze efekt Connandy ,który skutkuje wytworzeniem podciśnienia dookoła spodka ,a w zasadzie bezposrednio przy nim.

Gdyby to były w jakis sposób zepchniete tony wody ,to po odlocie samolotu wszystko by opadło na ziemię a tak sie nie dzieje.
Ostatnio zmieniony czw maja 24, 2012 4:00 pm przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
2012
Infrzak
Posty: 56
Rejestracja: pt lis 11, 2011 11:14 am
Kontakt:

Re: Dlaczego UFO świeci?

Post autor: 2012 »

[quote name='arek' post='97455' date='24 maj 2012 - 19:57']niestety ale jesteś w błędzie, samolot do góry unosi siła nośna czyli podciśnienie jakie wytwarza sie na górnej części płata skrzydła .[/quote]



Nie do końca.

Podciśnienie nie powoduje skraplania się wody. To zwiększone ciśnienie względem otaczającego ciśnienia atmosferycznego powoduje nagłe skraplanie się wody na granicy równicy tych ciśnień. Podciśnienie występuje na górze skrzydła samolotu, a ciśnienie tworzy się na dole tego skrzydła. W miejscu ich schodzenia się czyli na krawędzi skrzydła samolotu występuje owa różnica ciśnień i to powoduje skraplanie się wody. Łatwo to zrozumieć gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że wszelkie butle ciśnieniowe na przykład dla nurków mają tendencję do rdzewienia dla tego przed wtłaczaniem do nich gazów osusza się je by ciśnienie nie spowodowało kumulacji cząsteczek wody w nich zawartych czyli skraplania się jej.

To samo zjawisko skraplania się wody występuje w większości wysokoprężnych pomp gdzie woda się skrapla pod właśnie ciśnieniem.

Natomiast gdy w danej przestrzeni wystąpi podciśnienie woda ma tendencję do równomiernego rozpraszania się czyli równomiernie wypełnia tę przestrzeń w, której wystąpi owo podciśnienie. Wtedy molekuły wody nie maja tendencji do zbijania się.

A więc to nie podciśnienie odpowiada za skraplanie się pary wodnej wokół skrzydeł samolotu nagle wznoszącego się tylko ciśnienie.



PS

:P :Cool:
Ostatnio zmieniony czw maja 24, 2012 5:47 pm przez 2012, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Dlaczego UFO świeci?

Post autor: azor »

Arku dlatego takich szczegółów należy szukać m.in na zdjęciach UFO. Andrzej i Waldek zauważyli zmianę ciśnień' na mojej fotce teraz mam wrecz kuriozalne zdjęcie UFO z Ustrobnej k/Krosna gdzie w zimie 2011 roku 7 letni wówczas chłopiec myśląc że fotografuje Księżyc sfotografował klasyczny świetlny ''spodek'' i co ciekawe wokół poświaty również rozmieszczone są bardzo charakterystyczne ciemne i jasne punkty. Tą sprawę dość szczegółowo opiszę za kilka dni, tym bardziej, że nie jest to żadne fake.
Ostatnio zmieniony czw maja 24, 2012 5:50 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Dlaczego UFO świeci?

Post autor: arek »

Podciśnienie nie powoduje skraplania się wody. To zwiększone ciśnienie względem otaczającego ciśnienia atmosferycznego powoduje nagłe skraplanie się wody na granicy równicy tych ciśnień. Podciśnienie występuje na górze skrzydła samolotu, a ciśnienie tworzy się na dole tego skrzydła. W miejscu ich schodzenia się czyli na krawędzi skrzydła samolotu występuje owa różnica ciśnień i to powoduje skraplanie się wody.


<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/48FopuklvUU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>



1:18 masz zdjęcie gdzie f-22 wykonuje nawrot gdyby było tak jak piszesz ta mgiełka pojawiłaby się za samolotem ,a jest nad górną częścia płatowca ,tam gdzie oderwały sie strugi .Na tych zdjęciach jest też pojawianie się skroplonej pary wodnej (mgły) podczas przekraczania bariery dźwięku.

to nie najeżdżanie na powietrze unosi samolot do góry a podciśnienie na górnej części płatu ,zwiekszone ciśnienie jest minimalne. Nie chce mi sie pisać elaboratów nt. temat zobacz ten film : http://www.youtube.com/watch?v=ocni_Whz5EA...feature=related



http://youtu.be/uUMlnIwo2Qo



Woda nie poddaje się ściskaniu , poza tym powietrze rozprężając się obniża swoją temperaturę ,przy butlach do nurkowaniu ciśnienie to chyba 180 atm. w każdym bąć razie na tyle wysokie by przy rozprężaniu zamrozić reduktor i gdyby była w tym powietrzu woda doprowadziłoby to do niedrożności reduktora . Korozja butli jest drugorzędną sprawą.





To musi być rewelacyjne zdjęcie .Czekam z niecierpliwością
Ostatnio zmieniony czw maja 24, 2012 7:57 pm przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
2012
Infrzak
Posty: 56
Rejestracja: pt lis 11, 2011 11:14 am
Kontakt:

Re: Dlaczego UFO świeci?

Post autor: 2012 »

Arek, Ty napisałeś, że podciśnienie powoduje skraplanie wody na co ja napisałem, że nie. I tego się ściśle trzymaj. Skraplanie wody występuje wyłącznie podczas występowania większego ciśnienia, a nie podciśnienia.

Napisałem też, że w butlach ze sprężonym powietrzem lub innymi gazami wpierw się je osusza zanim podda ciśnieniu i dla tego gdy wypuszcza się je z tych butli nie dochodzi do zamrożenia reduktora bo tej wody jest tam po prostu bardzo mało. Gdyby powietrza nie osuszono przed sprężaniem to faktycznie podciśnienie powstające podczas jego wypuszczania obniżyłoby temperaturę tego powietrza, a zatem zamrożenie wody w nim zawartej.

Mylisz się Arek więc bo samo podciśnienie jedynie obniża jak sam piszesz temperaturę, ale nie powoduje skraplania wody. Podciśnienie może tylko spowodować zamrożenie wody w już ścieśnionym powietrzu. Woda jak sam piszesz nie poddaje się ściskaniu, ale w chwili gdy jest ściskana będąc w danej objętości powietrza ma tendencję do skraplania się czyli molekuł wody mają tendencję do zbijania się.

Jeden litr powietrza z pewną zawartością pary równomiernie rozłożonej w tym powietrzu poddany ciśnieniu spowoduje, że ta woda zacznie się skupiać czyli skraplać.

Ta sama woda w tej samej objętości powietrza poddana podciśnieniu czyli rozprężana wraz z tym powietrzem będzie miała tendencję do rozmieszczania się równomiernego w całej wolnej przestrzeni tego powietrza.

Dla tego na zdjęciach jakie pokazałeś woda na dole ma tendencję do zbijania się bardziej pod skrzydłem samolotu, a gdy przedostaje się na wierzch bardziej się rozprasza co widać wyraźnie na niektórych zdjęciach w zależności od pozycji samolotu i kierunku jego lotu.



Tak czy siak czy nadal twierdzisz, że za skraplanie powietrza odpowiada podciśnienie, a nie ciśnienie?
Ostatnio zmieniony pt maja 25, 2012 9:28 am przez 2012, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Dlaczego UFO świeci?

Post autor: arek »

Spadek cisnienia jesli już .Odkreć butelke z woda gazowaną .

I oczywiście jesli spreżysz powietrze powiedzmy 180 l zamkniesz 1w 1 litrze to też pojawi ci się tam woda .Ale rozpatrujemy tu to co się dzieje nad skrzydłem samolotu, a tam cisnienie jest mniejsze.

A skoro są zdjęcia które przedstawiłem powyżej, wiec zachodzaca przemiana skutkuje powstawaniem mgiełki kondensacyjnej.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
2012
Infrzak
Posty: 56
Rejestracja: pt lis 11, 2011 11:14 am
Kontakt:

Re: Dlaczego UFO świeci?

Post autor: 2012 »

[quote name='arek' post='97579' date='28 maj 2012 - 14:33']Spadek cisnienia jesli już .Odkreć butelke z woda gazowaną .

I oczywiście jesli spreżysz powietrze powiedzmy 180 l zamkniesz 1w 1 litrze to też pojawi ci się tam woda .Ale rozpatrujemy tu to co się dzieje nad skrzydłem samolotu, a tam cisnienie jest mniejsze.

A skoro są zdjęcia które przedstawiłem powyżej, wiec zachodzaca przemiana skutkuje powstawaniem mgiełki kondensacyjnej.[/quote]





Ojoj, Arek woda powstaje w obszarach zwiększonego ciśnienia, a jedynie przedostaje się w obszar podciśnienia gdzie równomiernie się rozprasza i stąd taki efekt jakby ta woda pojawiała się nad i pod skrzydłem jednocześnie.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Dlaczego UFO świeci?

Post autor: ADAX »

Być może to co widzimy jako świecące ufo, wcale niem nie jest. Kolejne wytłumaczenie, to jakiś rodzaj napędu, któremu towarzyszy światło, lub świeci, żeby nic w nie nie walnęło.
agatrop
Infrzak
Posty: 32
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 4:16 pm
Kontakt:

Re: Dlaczego UFO świeci?

Post autor: agatrop »

Panowie, troszkę odbiegamy od głównego zagadnienia.

Bo UFO świeci "z reguły", niezależnie od tego, czy się przemieszcza, czy też jest zawieszone, czyli stoi. Tutaj chyba pełna zgoda, tak?

Czy to spotkanie CE I, czy CE II, to w większości przypadków świeci.

Ba, praktycznie w każdym przypadku spotkania CE III, ludzie relacjonują, że widzieli światło.



Jest parę wiarygodnych opisów, np. pilotów, którzy twierdzą, że obiekt leciał niedaleko nich i miał metaliczną strukturę. Ale świecił. Czy to w kształcie cygara, czy spodka, czy kuli - leciał, ale świecił. Po prostu był i... się zmył. Najczęściej, że odleciał z dużą prędkością.



Powiem wam tyle, że jestem głupi w tym temacie i nie potrafię sobie tego sensownie poukładać.

Z jednej strony teoria o jakimś podciśnieniu, która do mnie w ogóle nie przemawia, bo nie ma żadnych racjonalnych przesłanek ku temu, a z drugiej strony UFO ze światełkami... też nie.



Dla mnie jedyne prawdziwe UFO, to to, które zmienia płynnie kolory, świeci. Nie wiem, czy przez jonizację, czy przez coś innego, ale "toto" MUSI świecić, jako całość. Inaczej tego nie ogarniam.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Dlaczego UFO świeci?

Post autor: arek »

powstawanie mgły wokół obiektu nie ma raczej nic wspólnego z jego świeceniem .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”