Katastrofa rządowego samolotu w Smoleńsku

Wiadomości z kraju i ze świata
nimfa
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 07, 2009 9:19 am
Kontakt:

Re: Katastrofa rządowego samolotu w Smoleńsku

Post autor: nimfa »

To ani rozsądek ani dojrzałość, aby w obliczu takiej tragedii najlepszym hołdem dla zmarłych było ocenianie ich życia…

A wręcz nienormalnym jest szukanie poklasku dla swoich słów jednocześnie depcząc godność zmarłego.



Jak powiedział Jan Paweł II - Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę...



Ja osobiście bardzo przeżywam tragedię jaka nas dotknęła. Uważam, że to wielkie nieporozumienie, aby tyle ważnych osobistości leciało jednym samolotem - samolotem, który wielokrotnie zawiódł, który kompletnie nie nadawał się do tego, aby na jego pokładzie znaleźli się... nasi przywódcy. Nie ma dla mnie kompletnie znaczenia czy popierałam, czy też nie śp.prezydenta Lecha Kaczyńskiego - ale był on naszym prezydentem, głową naszego Państwa - i nie jesteśmy godni sądzić go, jego życia, czynów, upadków czy wzniosłości...
...Z punktu widzenia aerodynamiki, trzmiele latać nie powinny - tyle, że trzmiele o tym nie wiedzą, więc latają sobie dalej... - Mary Kay Ashley


...Nauka zrobiła z nas bogów, zanim nawet okazaliśmy się godni być ludźmi... - Edmond Rostand
"http://www.zamyslenie.pl/aforyzm/2399"

"Boga się nie udowadnia, Boga się poznaje." - ks. Jan Twardowski

"http://www.zamyslenie.pl/aforyzm/4854"
Awatar użytkownika
revolt
Infrańczyk
Posty: 112
Rejestracja: wt cze 17, 2008 7:00 am
Kontakt:

Re: Katastrofa rządowego samolotu w Smoleńsku

Post autor: revolt »

nimfo... popieram Cie w calej rozciaglosci. Mysle i czuje dokladnie jak Ty. Niech spoczywaja w pokoju.
"Badzcie sceptykami... ale miejcie tez otwarte umysly"



"...nasza Polsko mała - Idź pod prąd !"
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Katastrofa rządowego samolotu w Smoleńsku

Post autor: Aylinn »

Niby o zmarłych się źle nie mówi, tudzież pisze, ale Lech politykiem był marnym. Orson ma rację. Czy dlatego, że zginął człowiek mamy przestać zauważać jego wady lub nieudolności w prowadzeniu państwa? Nie wydaje mi się. Owszem, żal człowieka, bo zawsze, nie ważne kto zginie, jest to tragedia, ale nie możemy gloryfikować kogoś tylko dlatego, że zginął.
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
Awatar użytkownika
Sandra
Homo Infranius
Posty: 429
Rejestracja: pt lut 12, 2010 2:05 pm
Kontakt:

Re: Katastrofa rządowego samolotu w Smoleńsku

Post autor: Sandra »

hołd poległym
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
nimfa
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 07, 2009 9:19 am
Kontakt:

Re: Katastrofa rządowego samolotu w Smoleńsku

Post autor: nimfa »

Orsonie czy Ty w ogóle czytasz co Ty piszesz... Zginęła elita naszego narodu, a Ty poczuwasz się do tego, aby ich sądzić? Kimkolwiek byli, cokolwiek robili - Ty jesteś w stanie powiedzieć, kto z nich jest godny do tego, by oddawać mu hołd?

Brak słów...
Tak, jestem w stanie powiedzieć komu chcę oddawać hołd, a komu nie chcę i nie zamierzam się wtrącać do decyzji innych osób względem ich chęci hołdowania komukolwiek, jeśli chodzi o tę katastrofę.

Prosiłbym, żebyś uszanowała moje stanowisko i podejście do sprawy, tak jak ja szanuję Twoje.
Ostatnio zmieniony sob kwie 10, 2010 9:51 pm przez nimfa, łącznie zmieniany 1 raz.
...Z punktu widzenia aerodynamiki, trzmiele latać nie powinny - tyle, że trzmiele o tym nie wiedzą, więc latają sobie dalej... - Mary Kay Ashley


...Nauka zrobiła z nas bogów, zanim nawet okazaliśmy się godni być ludźmi... - Edmond Rostand
"http://www.zamyslenie.pl/aforyzm/2399"

"Boga się nie udowadnia, Boga się poznaje." - ks. Jan Twardowski

"http://www.zamyslenie.pl/aforyzm/4854"
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Katastrofa rządowego samolotu w Smoleńsku

Post autor: Aylinn »

Właśnie nimfa, że chyba ty nie czytasz co piszesz? Elita? Jaka? Owszem, niektórzy z tych, którzy zginęli, rzeczywiście zasługiwali na szacunek, ale tak jak napisał Orson. Wielu z tych, którzy wyśmiewali się z prezydenta, którzy krytykowali jego decyzje nagle po nim płacze, nagle mówi jakim to on był dobrym przywódcą kraju. Ja nigdy Kaczyńskiego nie lubiłam, jego polityki i poglądów też nie lubiłam, ale też nie będę nagle rozpaczać z tego powodu, że zginął prezydent, którego uważałam z nieudolnego lidera.



Kimkolwiek byli, cokolwiek robili, uważam, że tak, mam prawo oceniać ich nawet po śmierci i samej zdecydować, czy oddać im hołd czy nie.
Ostatnio zmieniony sob kwie 10, 2010 9:48 pm przez Aylinn, łącznie zmieniany 1 raz.
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
nimfa
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 07, 2009 9:19 am
Kontakt:

Re: Katastrofa rządowego samolotu w Smoleńsku

Post autor: nimfa »

To żenujące, żeby w obliczu takiej tragedii, w obliczu śmierci wielu wspaniałych osób, gdzie wielu ludzi wyraża swoje ubolewanie, żal, smutek - dzielić poległych w katastrofie na tych, którym zmówisz "wieczne odpoczywanie", a którym nie...
Ostatnio zmieniony sob kwie 10, 2010 10:04 pm przez nimfa, łącznie zmieniany 1 raz.
...Z punktu widzenia aerodynamiki, trzmiele latać nie powinny - tyle, że trzmiele o tym nie wiedzą, więc latają sobie dalej... - Mary Kay Ashley


...Nauka zrobiła z nas bogów, zanim nawet okazaliśmy się godni być ludźmi... - Edmond Rostand
"http://www.zamyslenie.pl/aforyzm/2399"

"Boga się nie udowadnia, Boga się poznaje." - ks. Jan Twardowski

"http://www.zamyslenie.pl/aforyzm/4854"
Przemek
Homo Infranius
Posty: 425
Rejestracja: pn lip 09, 2007 2:11 pm
Kontakt:

Re: Katastrofa rządowego samolotu w Smoleńsku

Post autor: Przemek »

O żesz, Alyna i Orson jutro obudzicie się na potężnym kacu. Wy chyba naprawdę jesteście zepsuci do szpiku kosci, współczuje osobą z waszego najbliższego otoczenia. To jest dramat. Katyń dzisiaj zarządał świeżej krwi. Mam nadzieje, że niektóre osoby przemyslą swoje zycie i zachowanie w szczególności. Pierwsze co pojawiło się u wszystkich normalnie myślących osób to łzy. A Ci którzy zaczeli "przeszukiwać samolot w poszukiwaniu tych czy tamtych" są dowodem na to, że nie wszyscy zasługują na miano człowieka.
Zablokowany

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”