Matka Ziemia

Trójkąt bermudzki, fenomeny przyrody
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Matka Ziemia

Post autor: Katarzyna_1 »

[quote name='danut' post='97026' date='08 maj 2012 - 22:27']Także kropko można to skojarzyć z szamanizmem. Ja tam nie wiem dlaczego, ale już wiele osób czytając to co piszę tak mnie kojarzy :D , nie za bardzo się oburzam na to, bo sama się zastanawiam, czy aby nie, chociaż zupełnie nic nie praktykuje z tych rzeczy, nie przyszło mi, nawet na myśl, aby się w nie zagłębiać, uczyć zaklęć, czy jakichś rytuałów- nigdy nie. Jednak jest coś co naprawdę się wydarza, co to jest?[/quote]

Eee tam.., jaki to szamanizm, jak Twój "dym" wystrzelił prosto do nieba :NotDoneCare:
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Sandra
Homo Infranius
Posty: 429
Rejestracja: pt lut 12, 2010 2:05 pm
Kontakt:

Re: Matka Ziemia

Post autor: Sandra »

No nie wiem jak to odbierać, ale niektóre drzewa przy spalaniu właśnie dają biały dym, gdzieś w głębi ogniska się drewno tli, a potem jak już uzbiera się nadmiar dymu, to znajduje ujście i wydobywa się na zewnątrz.



Zapytaj brata danut jakie drzewo wrzucaliście do ogniska, będzie wiedział, co rąbał za drzewo na ognisko.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Matka Ziemia

Post autor: danut »

Sandro palone było brykietem , weglem drzewnym do grilla, po za tym był juz wygaszony nie dymił już, choc za pewne jeszcze rozgrzane resztki były. Ta grillownia stoi już 5 lat i jest prawie na okragło używana- zima - lato- inaczej dym tam się rozchodzi, a taki zbity słup był zaobserwowany wyjątkowo.
Awatar użytkownika
Sandra
Homo Infranius
Posty: 429
Rejestracja: pt lut 12, 2010 2:05 pm
Kontakt:

Re: Matka Ziemia

Post autor: Sandra »

A brykiet z jakiego drzewa się wypala?



Właśnie, może dlatego że był to brykiet, to nastąpiło takie zjawisko, bo dłużej się tli.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Matka Ziemia

Post autor: danut »

Sandro tam nic się nie dymi, nie ma prawa, konstrukcja jest specjalnie tak wymyślona , żeby nie było zadymiania pomieszczenia, wszystko jest z precyzją ustawienia lufcików i cyrkulacji powietrza dzięki geometrii i naturalnych praw obiegu, nie ma znaczenia czym się pali, a dym jest wciągany w górę, ale nie w taki sposób.
Ostatnio zmieniony śr maja 09, 2012 12:33 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sandra
Homo Infranius
Posty: 429
Rejestracja: pt lut 12, 2010 2:05 pm
Kontakt:

Re: Matka Ziemia

Post autor: Sandra »

Ale ja wiem jak taka chata wygląda, mam podobną na działce i wiem że nieraz rano palenisko jest gorące w środku i jest żar, dalej będę obstawiać za tym że skumulował się dym podczas palenia, a potem znalazł ujście i się wydostał do wylotu w dachu.





Mogłaś zdjęcie zrobić, pewnie fajnie by to na zdjęciu wyglądało.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Matka Ziemia

Post autor: Andrzej 58 »

A nie wybierali gdzieś w okolicy jakiegoś nowego papieża? :D :D :D

A tak poważniej.Nie dymiło i zadymiło nagle.Tu relacja kropki jest bardzo przydatna.Coś do grilla musiało zostać dodane.A jak wyprostować dym ,czy światło,to już wiele razy wcześniej omawialiśmy..Nawet w internecie można znaleźć doświadczenia z dymem i nie tylko, gdzie widać pionową smugę.Ale to jeśli dobrze pamiętam było przy okazji doświadczeń z lifterami.Dym kierował się zawsze w tym samym kierunku.Z zakręcaniem dymu z tego tajemniczego czegoś z relacji kropki-też do zrobienia,tylko troszeczkę więcej roboty.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Matka Ziemia

Post autor: danut »

Andrzeju gdzie to mozna przeczytac? Albo napisz coś na temat tych doświadczeń..
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Matka Ziemia

Post autor: Katarzyna_1 »

A ja bym grzecznie poprosiła Kropkę, aby wyjawiła co w tym dołku paliła. Ja też kiedyś paliłam dziwną książeczkę p.t. kabała perska, ale robiłam to w domu. Otworzyłam dwa duże okna w kuchni (tak.. taka duża kuchnia była) i w zlewie, kartka po kartce paliłam to ..wno. Niestety nie zaobserwowałam niczego dziwnego, tylko swąd palonego papieru i kserograficznych komponentów (bo to kserówka była).

Kropko napisz coś Ty paliła, jeśli oczywiście możesz?
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
kropka
Infranin
Posty: 252
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 5:24 pm
Kontakt:

Re: Matka Ziemia

Post autor: kropka »

Nie było to z papieru ani z drewna... ale też g..wno ;)

Wiesz Kasiu... też miałam Kabałę Perską.... i skończyła tak jak ta Twoja ;)

Tyle, że ja sama jej nie spaliłam a dałam do spalenia znajomej i zarzekała się że to zrobiła ( mam nadzieję)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEWYJAŚNIONE ZJAWISKA”