PROROCTWA OSTATNICH LAT

Proroctwa dotyczące Polski i świata. Nostradamus, Wanga, Edgar Cayce oraz inni profeci.
Awatar użytkownika
Adam7
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 1:57 am
Kontakt:

Re: PROROCTWA OSTATNICH LAT

Post autor: Adam7 »

Uczestnik “Lazy” napisal
Że zapytam,czy zastanowiłeś się nad tym co napisałeś?Jeszcze jak powiesz, że w to wszystko wierzysz to brak mi słów.
Odp. Drogi Lazy, oczywiscie ze tak. Nie tylko, ze sie zastanowilem, ale dokonalem solidnych studiow wraz z nawiazaniem osobistego zwiazku duchowego z naszym STWORZYCIELEM poprzez SYNA JAHUSZUA (Znanego w Polsce jako JEZUS CHRYSTUS, z tlumaczenia greckiego).



Widzisz Lazy, nadchodzace Proroctwa sa zgodne z Ewangelia Swieta i potwierdzaja postanowienia PANA BOGA w przeszlosci, JEGO wyroki znane z historii. To sa fakty. Ty pytasz sie, czy ja sie zastanowilem. Pozwol, ze ja zapytam sie Ciebie, czy Ty, Lazy, zastanowiles sie, czy jeszcze nie? A moze nie spedziles czasu, aby nauczyc sie faktow dostepnych nam? :rolleyes:



Powtarza jeszcze raz Proroctwa otrzymywane biezaco przez Proroka Elisabeth Elijah Nikomia sa zgodne z Ewangelia. Ja zdaje sobie sprawe, ze to jest niezwykle. Ja sam bylem bardzo zaskoczony. Slowo Proroctw daje nam duzo detali o zblizajacych sie dniach Wielkiego Ucisku, na ktory wskazuje Biblia Swieta, Slowo PANA BOGA, ktory udowodnil juz wiele razy, ze JEGO Slowo sie sprawdza. :excl:



Na przyklad, zobacz co powiedzial nasz ZBAWICIEL, ktorego Polska miluje, a Imie jego JAHUSZUA HA MASZIJACH, znany jako JEZUS CHRYSTUS z greckiego tlumaczenia. To ON, nasz ZBAWICIEL powiedzial duzo wielkich Proroctw w Ewangelii i tlumaczyl je. Na przyklad przeczytaj i naucz sie z Proroctwa z Ew. Mateusza ponizej. Mowie ci abys nie tylko przeczytal, ale rowniez postaral sie nauczyc.



W Ewangelii Sw. Mateusza, rozdz. 24 pisze JEGO Slowa:

4 Na to Jezus im odpowiedział: Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą. 6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! 7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. 8 Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.

9 Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. 10 Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. 11 Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; 12 a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. 13 Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. 14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.

15 Gdy więc ujrzycie "ohydę spustoszenia", o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte - kto czyta, niech rozumie - 16 wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry! 17 Kto będzie na dachu, niech nie schodzi, by zabrać rzeczy z domu. 18 A kto będzie na polu, niech nie wraca, żeby wziąć swój płaszcz. 19 Biada zaś brzemiennym i karmiącym w owe dni! 20 A módlcie się, żeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat. 21 Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie. 22 Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony.




Odp. Widzisz, pisze o wielkim ucisku wyraznie. Co tutaj jest trudnego, ze nie mozesz sie nauczyc? Czy nie studiowales historii? Czy nie porownywales historii z zapisem biblijnym? Jesli nie to postaraj sie spedzic troche czasu, postudiuj troche solidnej wiedzy. Zauwazysz, ze ludzie byli karani, wlacznie z calymi narodami, gdy odwrocili sie od PANA BOGA! PAN BOG ostrzegal tyle razy narod Izraelski, przed odwracaniem sie od wiary I posluszenstwa BOGU, ale wielu rzadcow Izraela odwracalo sie od PANA BOGA i lekcewazyli JEGO Prawa i polecenia. Sa zapisy ostrzezen PANA BOGA z datami. Zapisy historyczne daja nam dowody o kleskach Izraela, ktore potem nastepowaly. Postudiuj jesli chcesz wierzyc! Ale jesli wolisz chowac glowe w piasek udajac, ze nic takiego nie bylo, to twoja wola, twoj wybor – nikt nas nie zmusza do madrosci i wiedzy! :excl:



Dla przykladu podam Ci zapis biblijny mowiacy o tym jak ludzie sprzeciwiali sie PANU BOGU i jak ich PAN karal za te grzechy. Prosze wybaczyc dluzszy post, ale to jest odpowiedni przyklad. Zobaczmy co pisze w Psalmie 106.



1 Alleluja.

Chwalcie Pana, bo dobry,

bo na wieki Jego łaskawość.

2 Któż opowie dzieła potęgi Pana,

ogłosi wszystkie Jego pochwały?

3 Szczęśliwi, którzy strzegą przykazań,

w każdym czasie czynią to, co sprawiedliwe.

4 Pamiętaj o nas, Panie, gdyż masz upodobanie w swym ludzie.

Przyjdź nam z pomocą,

5 abyśmy ujrzeli szczęście Twych wybranych,

radowali się radością Twojego ludu,

chlubili się razem z Twoim dziedzictwem.



6 Zgrzeszyliśmy, wraz z naszymi przodkami,

popełniliśmy nieprawość, żyliśmy występnie.

7 Ojcowie nasi w Egipcie

nie pojęli Twych cudów,

nie pamiętali ogromu łask Twoich,

lecz zbuntowali się przeciw Najwyższemu nad Morzem Czerwonym.

8 Ale ocalił ich przez wzgląd na swoje imię,

aby objawić swoją potęgę.

9 Zgromił Morze Czerwone i wyschło,

i poprowadził ich przez fale jakby przez pustynię.

10 I ocalił ich z ręki ciemięzcy,

i z ręki przeciwnika uwolnił.

11 Wody pokryły ich wrogów:

ani jeden z nich nie pozostał.

12 Słowom więc Jego uwierzyli

i śpiewali Jemu pochwały.

13 Szybko o dziełach Jego zapomnieli:

na Jego radę nie czekali.

14 Pałali żądzą na pustyni,

na próbę wystawiali Boga na odludziu.

15 Uczynił zadość ich żądaniu,

lecz zesłał na nich zarazę.

16 Zazdrościli Mojżeszowi w obozie,

Aaronowi, świętemu Pańskiemu.

17 Otwarła się ziemia i połknęła Datana,

i nakryła zgraje Abirama.

18 I ogień zapłonął przeciw ich zgrai,

i płomień spalił bezecnych.

19 U stóp Horebu zrobili cielca

i oddawali pokłon ulanemu posągowi.

20 Zamienili swą Chwałę

na wizerunek cielca jedzącego siano.

21 Zapomnieli o Bogu, który ich ocalił,

który wielkich rzeczy dokonał w Egipcie,

22 dziwów - w krainie Chama,

zdumiewających - nad Morzem Czerwonym.

23 Postanowił ich zatem wytracić,

gdyby nie Mojżesz, Jego wybraniec:

on wstawił się do Niego,

aby gniew Jego odwrócić, by ich nie wyniszczył.

24 I wzgardzili wspaniałą ziemią,

nie uwierzyli Jego słowu.

25 Ale szemrali w swoich namiotach,

nie słuchali głosu Pańskiego.

26 I przysiągł im z ręką podniesioną,

że powali ich na pustyni,

27 że ich potomstwo rozproszy wśród ludów,

że ich rozsypie po krajach.

28 Potem przystali do Baal-Peora,

spożywali z ofiar dla [bogów] umarłych.

29 Drażnili Go swymi postępkami

i spadła na nich plaga.

30 Lecz powstał Pinchas, odbył sąd

i zaraza ustąpiła.

31 Uznano mu to za czyn sprawiedliwy

z pokolenia na pokolenie, na zawsze.

32 Rozdrażnili Go znowu przy wodach Meriba;

przez nich nieszczęście spotkało Mojżesza,

33 bo rozgoryczyli jego ducha

i nierozważnie powiedział swymi wargami.



34 Nie wytracili narodów,

jak im to Pan nakazał.

35 Lecz się zmieszali z poganami

i nauczyli się ich uczynków;

36 poczęli czcić ich bałwany,

które się stały dla nich pułapką.

37 I składali w ofierze swych synów

i swoje córki złym duchom.

38 I krew niewinną przelali:

krew synów swoich i córek,

które złożyli w ofierze posągom kananejskim.

I ziemia krwią się skalała,

39 a oni się splamili swoimi czynami

i swoimi występkami dopuścili się wiarołomstwa.

40 Gniew Pana zapłonął przeciw Jego ludowi,

tak iż poczuł wstręt do swego dziedzictwa.

41 I wydał ich w ręce pogan,

a zapanowali nad nimi ich przeciwnicy.

42 Ich wrogowie znęcali się nad nimi;

pod ręką ich doznawali ucisku.

43 Wielokrotnie ich uwalniał,

oni zaś sprzeciwiali się Jego planom,

ginęli zatem przez swe nieprawości.

44 Lecz wejrzał na ich utrapienie,

gdy wysłuchiwał ich błagań.

45 I wspomniał dla ich dobra na swoje przymierze

i pożałował [ich] w swej wielkiej łaskawości.

46 I wzbudził dla nich litość

u wszystkich, co ich uprowadzili w niewolę.

47 Ratuj nas, Panie, Boże nasz,

zgromadź spośród narodów,

abyśmy wielbili święte imię Twoje

i dumni byli z Twej chwały. ...



Czy potrafisz nauczyc sie z tego? A jest to wierny zapis biblijny, na ktory wskazywal sam ZBAWICIEL, ktory zmarl dla nas na krzyzu w cierpieniach.



Czy potrafisz nauczyc sie z historii? Ile tragedii potrzeba, abys przyznal prawde?



Dalej uczestnik Lazy napisal:
Ps.Bądź szczęśliwy dobry człowieku,szczerze Ci tego życzę.


Odp. Dziekuje za dobre zyczenie. Niniejszym przyznaje Tobie, ze jestem szczesliwy, bo wiem gdzie ide i wiem, co mnie czeka.



Ale odwzajemniam sie podobnym zyczeniem dla ciebie. Tylko, czy potrafisz byc szczesliwy uciekajac od realii zycia?



Bloodwin napisal
Hm twój Bóg Adamie to straszny Bóg.


Odp. Co wiesz o moim BOGU? Czy przeczytales cala Biblie? A jesli przeczytales cala Biblie, to czy nauczyles sie, ze moj BOG jest rowniez BOGIEM bardzo milujacym poslusznych? Czy przeczytales, ze moj BOG przygotowuje dla poslusznych Krolestwo BOZE, nowe ciala, ktore nie zaznaja bolu, ani smierci? Czy nie przeczytales o tym w Pismie Swietym, ze BOG jest litosciwy dla poslusznych i straszny dla grzesznikow? Czy moj BOG nie jest twoim BOGIEM? Przeciez pisze, jest tylko jeden prawdziwy BOG, czy zapomniales o tym?



Zobacz, co pisze o moim I twoim BOGU w innym Psalmie, Psalmie 111

1 Alleluja.

Z całego serca chcę chwalić Pana

w radzie sprawiedliwych i na zgromadzeniu.

2 Wielkie są dzieła Pańskie,

mogą ich doświadczyć wszyscy, którzy je miłują.

3 Majestat i wspaniałość - to Jego działanie,

a sprawiedliwość Jego przetrwa na zawsze.

4 Zapewnił pamięć swym cudom;

Pan jest miłosierny i łaskawy.

5 Dał pokarm tym, którzy się Go boją;

pamiętać będzie wiecznie o swoim przymierzu.

6 Ludowi swemu okazał potęgę dzieł swoich,

oddając im posiadłości pogan.

7 Dzieła rąk Jego to wierność i sprawiedliwość.

Wszystkie przykazania Jego są trwałe,

8 ustalone na wieki, na zawsze,

nadane ze słusznością i mocą.

9 Zesłał odkupienie swojemu ludowi,

ustanowił na wieki swoje przymierze;

a imię Jego jest święte i lęk wzbudza.

10 Bojaźń Pańska początkiem mądrości;

wspaniała zapłata dla tych, co według niej postępują,

a sprawiedliwość Jego trwać będzie zawsze.




Tak to pisze o twoim i moim BOGU, bo jest tylko jeden BOG, ktory ma caly swiat w SWOIM reku.



Slowa tego samego BOGA przekazuja dzisiejsi prawdziwi Prorocy. Ja spedzilem wiele czasu na studiowanie tego przedmiotu. I dzisiaj, z przyjemnoscia przedstawiam tutaj na tym forum najbardziej wiarygodne z dostepnych Proroctw, a mianowicie Proroctwa otrzymane przez kobiete, Proroka, pochodzenia Zydowskiego, podobnie jak nasz ZBAWICIEL JAHUSZUA, tzn JEZUS.



Dla odwiedzajacych to forum podaja adres internetowy do tych Proroctw ponizej:

http://www.amightywind.com/prophecy/prophlanguages.htm



A oto adres do jednego z Proroctw, a mianowicie Proroctwa 52.

http://www.amightywind.com/prophecypolish/proph52polish.htm




Prosze poczytac i samemu sie przekonac o ich wartosci. Prosze rowniez porownac je z Biblia Swieta. Czytajac Biblie nalezy zdawac sobie sprawe, ze tlumacze zmienili Imiona PANA BOGA z JAHWEH na Pan, a JAHUSZUA na JEZUS.
Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie! (Pierwszy List do Tesalonian 5:19-20)
sininen
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:26 pm
Kontakt:

Re: PROROCTWA OSTATNICH LAT

Post autor: sininen »

Adam7 mam kilka pytań:

Wyznawcą jakiej dokładnie religii jesteś ( jakiego odłamu)? Bo umknęło to mojej uwadze, a wydaje mi się to ważne.

Czym dla ciebie jest dowód namacalny i jakie warunki powinno spełnić zjawisko aby przekonać Twoim zdaniem ogół ludzi o swojej autentyczności ( lub lepiej, by mogło być przez ogól za autentyczne uznane).

Jaka jest Twoja definicja faktu?

Mój mało pojętny umysł nie wyłuskał z Twoich wypowiedzi odpowiedzi na te pytania, a potrzebuję ich żeby lepiej Cię zrozumieć.
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: PROROCTWA OSTATNICH LAT

Post autor: Lazy »

Adam7
czy Ty, Lazy, zastanowiles sie, czy jeszcze nie? A moze nie spedziles czasu, aby nauczyc sie faktow dostepnych nam? rolleyes.gif
Jeżeli to możesz sobie wyobrazić,zastanowiłem się.Spędziłem dużo czasu na poznawaniu faktów.
Na przyklad, zobacz co powiedzial nasz ZBAWICIEL, ktorego Polska miluje, a Imie jego JAHUSZUA HA MASZIJACH, znany jako JEZUS CHRYSTUS z greckiego tlumaczenia. To ON, nasz ZBAWICIEL powiedzial duzo wielkich Proroctw w Ewangelii i tlumaczyl je
Po pierwsze Jezus nie był zbawicielem,był człowiekiem oświeconym,chciał przekazać nam wiedzę,nie udało mu się,za to go ukrzyżowali.
Zauwazysz, ze ludzie byli karani, wlacznie z calymi narodami, gdy odwrocili sie od PANA BOGA! PAN BOG ostrzegal tyle razy narod Izraelski, przed odwracaniem sie od wiary I posluszenstwa BOGU, ale wielu rzadcow Izraela odwracalo sie od PANA BOGA i lekcewazyli JEGO Prawa i polecenia. Sa zapisy ostrzezen PANA BOGA z datami
Przez nikogo nikt nie jest karany,to są totalne bzdury.Każemy sami siebie.Bóg (ten osobowy) nie istnieje,nie żąda od nikogo posłuszeństwa.

Bóg nie jest człowiekiem,jest czystą egzystencją

Egzystencja oznacza sposób istnienia charakterystyczny wyłącznie dla człowieka i poprzedza esencję - człowiek najpierw istnieje, a dopiero później się definiuje. Istnienie człowieka tym różni się od istnienia roślin, że człowiek nie posiada wrodzonej natury, danej mu z góry, lecz musi sam ją stworzyć, nadać swemu życiu sens i wziąć za nie odpowiedzialność.

Czy potrafisz nauczyc sie z tego? A jest to wierny zapis biblijny, na ktory wskazywal sam ZBAWICIEL, ktory zmarl dla nas na krzyzu w cierpieniach
Nie potrafię się tego nauczyć,biblia nie żadną świętą księgą to zlepek różnych pism.Dla ścisłości Jezus nie zmarł na krzyżu,umarł śmiercią naturalną,dożywszy sędziwego wieku.
Odp. Dziekuje za dobre zyczenie. Niniejszym przyznaje Tobie, ze jestem szczesliwy, bo wiem gdzie ide i wiem, co mnie czeka
Nie do końca jestem przekonany, czy wiesz dokąd idziesz i co Cię czeka
Ale odwzajemniam sie podobnym zyczeniem dla ciebie. Tylko, czy potrafisz byc szczesliwy uciekajac od realii zycia?
Czy ja uciekam od realiów życia? Kocham życie.Żyję pełnią, korzystając z niego jak najlepiej, tu i teraz,cieszę się z każdej chwili,życie jest piękne.Wystarczy że jestem i jest to powód do szczęścia :)

Nie żyję przeszłością ani przyszłością,jedno już minęło,drugie dopiero będzie :) Straszenia sie nie boję,ponieważ straszą Ci,którzy się boją :)
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
Adam7
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 1:57 am
Kontakt:

Re: PROROCTWA OSTATNICH LAT

Post autor: Adam7 »

Uczestnik sininen powiedzial

Adam7 mam kilka pytań:

Wyznawcą jakiej dokładnie religii jesteś ( jakiego odłamu)? Bo umknęło to mojej uwadze, a wydaje mi się to ważne.




Odp Moje osobiste wierzenia nie sa ksztaltowane przez religie. Jest roznica miedzy obiektywna informacja a religijnymi wierzeniami. Tutaj mysle, ze masz na mysli religie zorganizowana, prowadzona przez grupe ludzi, ktora decyduje o wierzeniach calego kosciola lub grupy.



Moje wierzenia nie sa ksztaltowane przez religijne grupy, lub odlamy. Ja rozpatruje Slowo BOZE a nie ludzkie, fakty a nie bezpodstawne wierzenia.



Niemniej jednak podkreslam, ze osobiste wierzenia nie powinny zmieniac obiektywnego rozpatrywania faktow. Jesli osobiste wierzenia prowadza do cenzorowania faktow, to taka osoba nie jest w stanie rozpatrywac prawdziwych Proroctw od PANA BOGA! Taka osoba jest w kulcie i powinna sie powaznie zastanowic nad swoja przyszloscia i przyznac, ze nalezy do kultu!

Takie jest moje zdanie. Czy zgadzasz sie?



Uczestnik sininen powiedzial

Czym dla ciebie jest dowód namacalny



Odp Dowodem jest fakt materialnego istnienia lub duchowego istnienia, fakt historyczny potwierdzony przez zrodla obiektywne jak np. Biblia, lub opinie grupy ludzi o rzetelnej reputacji, ktore zgadzaja sie z faktami biblijnymi lub istniejacymi materialnymi lub niematerialnymi, a takze takie, ktore sam doswiadczam, np. fakt, ze kazdy z nas doswiadcza snu.



Jako obiektywne zrodlo wyliczylem Biblie a nie inne zapisy, jak na przyklad Koran, ktory jest falszywym zapisem z wieloma przeciwstawnymi i niescislymi z rzeczywstoscia pouczeniami. Podobnie jest z buddystycznymi i indyjskimi zapisami wiar.



Natomiast Biblia Swieta jest najwazniejszym dokumentem historycznym ludzkosci jak i zawierajacym Slowa wypowiadane przez BOGA, ktory stworzy caly swiat i Ziemie, i ludzkosc, pouczenia i Proroctwa, ktore moga tylko pochodzic od BOGA, ktory wszystko wie i ktory zaplanowal powstanie ludzkosci, rozwoj ludzkosci, bunt ludzkosci i wyzwolenie ludzkosci przez SYNA JAHUSZUA, znanego pod greckim imieniem JEZUSA CHRYSTUSA. Nie ma innego dokumentu na tym swiecie o podobnej wadze jak Biblia Swieta i o tak udokumentowanej prawdziwosci. Nie zaprzeczam, ze sa jeszcze mniejsze dokumenty pochodzenia BOZEGO, ale one nie umniejszaja wagi Biblii Swietej.



Uczestnik sininen powiedzial

jakie warunki powinno spełnić zjawisko aby przekonać Twoim zdaniem ogół ludzi o swojej autentyczności ( lub lepiej, by mogło być przez ogól za autentyczne uznane).



Odp Moim zdaniem, jesli wszyscy widza, to uwierza lub jesli wszyscy czuja duchowo, to uwierza.



Wiedza przekazywana przez PANA BOGA, a zawarta w Proroctwach biblijnych i w Proroctwach poza biblijnych nie przekona wszystkich i to juz bylo przewidziane przez PANA BOGA. Objawia sie to bardzo wyraznie w opinii ludzi na calym swiecie jak rowniez i tutaj na tym Forum. I to nalezy rozumiec rozpatrujac Proroctwa i obserwujac komentarze.



Dlatego ja nie zajmuje sie przekonywaniem wszystkich, ani nawracaniem do wiary, gdyz czesc osob nie bedzie w stanie przyjac wiedzy duchowej! Rowniez to Forum jest dla dyskusji o faktach a nie nawracaniem do wiary. Dlatego tez ja nie zajmuje sie wiara, religiami, ale informacja, ktora jest bardzo wazna dla nas i dla naszego zycia, a nie tym jak jest ona przyjeta przez dyskutantow.



Jakie sa przyczyny tego, ze czesc osob nie wie?

1. Nie kazdy ma dostep do rzetelnej, zrodlowej informacji

2. Nie kazdy ma czas aby sie nauczyc

3. Nie kazdy ma chec aby poznac fakty, ktore nie sa jemu sprzyjajace.

4. Nie kazdy ma pozwolone od uwierzyl. Na przyklad cielesny, zmyslowy czlowiek nie jest w stanie przyjac rzeczy przekazywanych przez DUCHA BOZEGO. Bardzo jasno przedstawil to Apostol Pawel w Liscie do Koryntians, rozdzial 2


13 A głosimy to nie uczonymi słowami ludzkiej mądrości, lecz pouczeni przez Ducha, przedkładając duchowe sprawy tym, którzy są z Ducha. 14 Człowiek zmysłowy bowiem nie pojmuje tego, co jest z Bożego Ducha. Głupstwem mu się to wydaje i nie może tego poznać, bo tylko duchem można to rozsądzić.


5. Nie kazdy ma wolnosc myslenia. Na przyklad muzulmanie zmuszaja rodziny do wiary muzulmanskiej.

6. Moga tez byc problemy zdrowotne

7. Rowniez moze tez by problem w zaleznosci, komu oddalismy swoja dusze. Jesli oddalismy ZBAWICIELOWI, to przyjmujemy Ewangelie Swieta, a jesli ktos oddal dusze Szatanowi lub demonom, to nie bedzie przyjmowal Ewangelii. Na przyklad SYN BOZY powiedzial w Ewangelii Sw. Jana, rozdz. 8


43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie.


Uczestnik sininen powiedzial

Jaka jest Twoja definicja faktu?

Mój mało pojętny umysł nie wyłuskał z Twoich wypowiedzi odpowiedzi na te pytania, a potrzebuję ich żeby lepiej Cię zrozumieć
.




Odp. Dobre pytanie. Ja uznaje za fakt prawde lub to, co reprezentuje prawde. Moze to byc rzecz materialna lub duchowa. Slowa wypowiedziane przez PANA BOGA sa obiektywna prawda i zawieraja prawdziwa nauke. Prawda sa rowniez fakty ktore sie staly bez wzgledu na to czy sa udokumentowane, czy tez nie. Jest wiele faktow nie udokumentowanych. Ale to nie zmienia stanu rzeczy, ze sa faktami. Fakt reprezentuje prawde.



Faktem sa historyczne rzeczy, przedmioty w muzeach, przedmioty z wykopalisk archeologicznych. Ale interpretacja o tych przedmiotach, wlacznie z datami moga byc niezgodne z prawda.



Zjawiska fizyczne, chemiczne, biologiczne, metereologiczne itp. ktore sie wydarzyly sa faktami, chociaz czesc z nich nie jest powtarzalna. Ogolnie powtarzalne zjawiska uznaje sie za fakty. Chroni to nas przed falszerstwem. Nauki pochodzace od ludzi zawieraja duzo bledow i sa czesto rezultatem nacisku opinii grupy majacej wladze polityczna, religijna lub naukowa. Podaja oni swoje wierzenia za fakty pomimo oczywistych bledow. Na przyklad teoria Darwina jest nieprawdziwa, ale jest przyjeta przez wiekszosc ludzi majacych wladze nad nauka. Na przyklad teoria Darwina nie jest w stanie wytlumaczyc, dlaczego mamy rodzaje zwierzac, ryb, plakow, ludzi, roslin, bakterii I innych zyjatek w grupach znanych od zarania czasow I one sa do dnia dzisiejszego. Nie mowie tutaj o tych gatunka, ktore zaginely. Ale wiadomo, ze kot byl zawsze kotem, pies byl psem, a czlowiek czlowiekiem. Oni tez cenzoruja co moze byc pouczane, a co nie, ukrywajac fakty nie pasujace ich wyobrazeniom.



Proroctwa od PANA BOGA sa prawdziwymi i one mowia o faktach. Proroctwa falszywe nie sa prawdziwe. Tutaj mamy nielatwe zadanie rozroznienia co jest czym. Dlatego tez w tej sprawie jest wiele roznorodnych opinii.



Uczestnik Lazy powiedzial

Po pierwsze Jezus nie był zbawicielem,był człowiekiem oświeconym,chciał przekazać nam wiedzę,nie udało mu się,za to go ukrzyżowali

Odp. Twoj poglad jest sprzeczny z podstawowymi faktami. Nie wiem, co ty robisz w tym temacie, skoro ten temat porusza fakty, ktore ty odrzucasz. Ja przedstawilem ci dowody prawdziwosci Biblii w tym temacie wczesniej. Nie mozesz wiec mowic, ze nie slyszales. Nie rozumiesz, a mowisz ze rozumiesz. Biblia mowi, ze JAHUSZUA, (JEZUS) zostal poslany na Ziemie, narodzil sie z Maryi i mial cialo podobne do nas i zmarl na krzyzu za nasze grzechy i zmartwychwstal trzeciego dnia i powrocil do Nieba w chwale, i wkrotce powraca w mocy BOGA aby sadzic zywych i umarlych, ale ty swiadomie zaprzeczasz faktom Biblijnym i poza biblijnym. Nie przyjmujesz rowniez tysiecy ze swiadectw Chrzescijan, ktorzy otrzymuja Slowa i Wizje od zywego SYNA BOZEGO, ktory sie nam objawia. Ja dalem pare przykladow tutaj w dyskusji. Dlatego nie uwazam, ze mozesz wniesc cos budujacego do tej dyskusji o Proroctwach. Prawdziwe Proroctwa sa od BOGA, SYNA BOZEGO JAHUSZUA, o ktorym tym mowisz klamstwa.



Jest to ostatnia moja odpowiedz dla ciebie.
Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie! (Pierwszy List do Tesalonian 5:19-20)
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: PROROCTWA OSTATNICH LAT

Post autor: Lazy »

Adam7
Odp. Twoj poglad jest sprzeczny z podstawowymi faktami.
Czyżby?Jakie to niby fakty?
Nie wiem, co ty robisz w tym temacie, skoro ten temat porusza fakty, ktore ty odrzucasz. Ja przedstawilem ci dowody prawdziwosci Biblii w tym temacie wczesniej.
Dla mnie to nie są żadne fakty,owszem odrzucam je,nie jestem fanatykiem.Faktem jest( to trzeba przyznać) że istnieje taka ksiega jak biblia.Lecz nie jest to żadne słowo boże.Masz jakiś dowód na istnienie Boga,że właśnie on był autorem biblii?To byłby fakt.
Dlatego nie uwazam, ze mozesz wniesc cos budujacego do tej dyskusji o Proroctwach. Prawdziwe Proroctwa sa od BOGA, SYNA BOZEGO JAHUSZUA, o ktorym tym mowisz klamstwa.
Chwila,czy ja powiedziałem jakieś kłamstwo o Jezusie?Był Wielkim nauczycielem duchowym,człowiekiem oświeconym.A wszelkie proroctwa z biblii nie pochodzą od Boga,lecz od ludzi.
Jest to ostatnia moja odpowiedz dla ciebie.
Cieszy mnie ten fakt,jeżeli chcesz podyskutować,proponuję "połknąć" dużo wiedzy(nie sama biblią człowiek żyje),dzieli nas przepaść,więc i dyskusja jest bezowocna. :)
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
sininen
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:26 pm
Kontakt:

Re: PROROCTWA OSTATNICH LAT

Post autor: sininen »



Adam7

Niemniej jednak podkreslam, ze osobiste wierzenia nie powinny zmieniac obiektywnego rozpatrywania faktow. Jesli osobiste wierzenia prowadza do cenzorowania faktow, to taka osoba nie jest w stanie rozpatrywac prawdziwych Proroctw od PANA BOGA!



Zgadzam się z Tobą. Bardzo trudno jednak o jakiekolwiek obiektywne rozpatrywania faktów w każdej dziedzinie życia czy nauki, nie wspominając już o wierze. W pewnym sensie wszystkie wierzenia są osobiste i każdy człowiek ma skłonność do swoistego cenzurowania przyjmowanych wiadomości i ich interpretacji.



Adam7

Odp Dowodem jest fakt materialnego istnienia lub duchowego istnienia, fakt historyczny potwierdzony przez zrodla obiektywne jak np. Biblia, lub opinie grupy ludzi o rzetelnej reputacji...



Dlaczego uważasz, że Biblia jest źródłem obiektywnym? Czy masz dostęp do tekstów najdawniejszych przekładów? Z jakiego przekładu korzystasz? Czy może czytałeś ich wiele?



Adam7

Jako obiektywne zrodlo wyliczylem Biblie a nie inne zapisy, jak na przyklad Koran, ktory jest falszywym zapisem z wieloma przeciwstawnymi i niescislymi z rzeczywstoscia pouczeniami. Podobnie jest z buddystycznymi i indyjskimi zapisami wiar.



Dlaczego tak uważasz?



Dziękuję Ci za wyczerpujące odpowiedzi. Twoja wiara jest bardzo silna. Ja do samej Biblii mam o wiele bardziej przyziemny stosunek.
Lothar
Infrzak
Posty: 65
Rejestracja: pn gru 03, 2007 8:34 pm
Kontakt:

Re: PROROCTWA OSTATNICH LAT

Post autor: Lothar »

Odp. Stad jeden wniosek, ze twoj Bog nie rzadzi calym swiatem, nie posyla ani do Piekla ani do Nieba i sam podlega wyrokowi BOGA z Biblii, ktory wlada wszystkim i wszystkimi! A wszystkie wojny i ta zblizajaca sie III Wojna Swiatowa potwierdzaja realnosc Gniewu PANA BOGA z Biblii i JEGO karzaca Reke


Zejdź na ziemię, wojny wywołują ludzie w określonych celach, aby zrobić na tym szmal, podbić całe narody, a ostatnio żeby ujarzmić ludzkość, tzw. New World Order.



Biblia jest skarbem, pokazuje jak żyć i warto się do tego stosować, ale ślepa wiara jest szkodliwa. Budda powiedział by nie brać wszystkiego bezkrytycznie, by nie wierzyć, że coś jest takie a nie inne bo tak powiedział święty prorok. Kazał za to samemu to sprawdzić, wtedy masz pewność, że nie wierzysz w kłamstwa. Jeśli więc chcesz sprawdzić czy Bóg istnieje i jaki jest sprawdź to! Nie opieraj się na Biblii. Szukaj Boga! Szukaj go wszędzie, w przyrodzie, w ludziach. Taka wiedza jest bezcenna.



Pozdrawiam :)



P.S Adamie liczą się czyny nie słowa.
Ostatnio zmieniony czw lut 19, 2009 10:58 am przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


"Wszystko czym jesteśmy jest rezultatem tego, o czym myśleliśmy" - Budda.



"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz - w obu przypadkach masz rację" - Henry Ford.

Awatar użytkownika
Adam7
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 1:57 am
Kontakt:

Re: PROROCTWA OSTATNICH LAT

Post autor: Adam7 »

Uzytkownik Sininen napisal:

Bardzo trudno jednak o jakiekolwiek obiektywne rozpatrywania faktów w każdej dziedzinie życia czy nauki, nie wspominając już o wierze.



Odp. Oczywiscie, ze trudno. Dlatego tyle jest blednych interpretacji. Nie moze to nas jednak zniechecic i sami mozemy zwrocic uwage na siebie na swoje postepowanie, swoje opinie, aby wyeliminowac cenzure, napastliwosc na opinie innych, probe usuniecia faktow, ktore nie pasuja do naszych pogladow. Fakt jest faktem, a Prawda jest prawda i zasluguje na przedstawienie bez wzgledu na nasze zachcianki. Tu mi sie przypomina jak moja mama bardzo milowala Karola Wojtyle. I powiesila sobie jego obrazy na scianie, z wizyty do Rzymu. I kiedy ja powiedzialem jej ze 10 Przykazan w Biblii jest inne anizeli Jan Pawel II poucza, to obrazona byla na mnie, ze to jej powiedzialem. Ona nie chciala przyjac do wiadomosci, ze Karol Wojtyla klamal nam. Co wiecej ona nie chciala, abym te rzeczy mowil innym. Czyli sama starala sie cenzurowac.



:excl: Czyli my musimy sie zmusic do obiektywnosci bez wzgledu na trudnosci.



Uzytkownik Sininen napisal:

Dlaczego uważasz, że Biblia jest źródłem obiektywnym? Czy masz dostęp do tekstów najdawniejszych przekładów? Z jakiego przekładu korzystasz? Czy może czytałeś ich wiele?

Odp. Dobre pytanie. Biblijny przekaz jest najbardziej obiektywnym przekazem, najprawdziwszym przekazem historycznym. Masz racje, ze pytasz o przeklady, o dawne przeklady. Nowsze przeklady zawieraja dosc duzo bledow. Na przyklad usuniecie Imion PANA BOGA jest kolosalnym bledem i grzechem tlumaczy, lub tych, ktorzy decydowali o tlumaczeniach, jak na przyklad angielski krol James. Biblia Krola Jamesa jest dosc solidnym tlumaczeniem z wyjatkiem usunietych Imion PANA BOGA JAHWEH, JAHUSZUA, RUACH HA KODESZ, ADONAI, EL SZADAI, EL ELJON, itd. Dotyczy to rowniez Biblii Tysiaclecia, Brytysko-Zagranicznego Tlumaczenia i innych polskich tlumaczen.



:excl: Jednakze daty, miejsca wydarzen, kolejnosc wydarzen, ksiegi waznych Prorokow, Ewangelie, Listy apostolskie, Apokalipsa – wszystkie te ksiegi i fakty sa zamieszczone.



:excl: I teraz wraz z nastepujacymi wykopaliskami archeologicznymi, lub odkryciami indywidualnych osob coraz wiecej faktow pokrywajacych sie Biblia jest potwierdzana, dokumentowana I prezentowana do publicznej wiadomosci.



Na przyklad Ron Wyatt zorganizowal wyprawde do Arabii Saudyjskiej wedlug wskazan biblijnych I znalazl miejsce, gdzie Izraelici przekroczyli Morze Czerwone, a takze Gore Synaj, zwanej po arabsku Jebel el Lawz, gdzie znalazli detale opisane w Starym Testamencie, wlacznie z miejsce Horeb, skala, z ktorej woda wytryslnela ze skaly, obozowisko Izraelitow, studnie w Elim, gdzie obowali Izraelici, oltarze zbudowane przez Izraelitow. Mozna sobie to ogladnac pod nastepujacym adresem internetowym: http://www.youtube.com/watch?v=K-eSRcr9CWw. Gora Synaj ma wyrazna czarna gore, spalona na czarno, o czym wspomina Biblia, mowiac, ze Gora dymiala sie od ognistej obecnosci samego BOGA. Jest tam rowniez altarz, zbudowany przez Izraelitow, ktorzy zrobili zlotego cielca, gdy Mojzesz byl na gorze przez czterdziesci dni. Jest tam na skalach wiele opisow Izraelitow wlacznie z menora. Cala ta gora jest otoczona siatka. Muzulmanie zabraniaja obcym wstepu na ta gore. Czyli cenzoruja prawde przed nami. To jest przyklad jak prawda jest ukrywana przed nami, zwyklymi ludzmi. :rolleyes:



:excl: Ale wniosek mamy taki, ze nawet jak ta gora Synaj byla ukryta przed ludzkimi oczami przez wiele lat, to jednak mielismy wiarygodny zapis biblijny, ktory w biezacym czasie zostal potwierdzony.



:excl: Podobnie jest z zyciem I dzialalnoscia SYNA BOZEGO JAHUSZUA, ktorego Ewagelie mowia o prawdziwym wydarzeniu. I pomalu odnajdywane sa zapisy starozytnych zapisow Tory zgodnych z reguly z nasza Biblia, jak na przyklad papirusy z nad Morza Martwego odnalezione po II Wojnie Sw. jak I zapisy z dokumentow rzadcow I kroli. Odnaleziono na przyklad dokument sporzadzony dla cesarza Tyberiusza, sporzadzony przez wyslannika Tyberiusza, ktora pojechal do Izraela, aby udokumentowac dzialalnosc SYNA BOZEGO JAHUSZUA, znanego nam jako JEZUSA CHRYSTUSA. Dokument ten jest z reguly ukrywany przez niewierzacych w rzadach, politykow, historykow, ktorym to nie pasuje. Dlatego nie mamy go w ksiazkach historii.



:excl: Ale DUCH SWIETY poprowadzil uczni JAHUSZUA do zapisana czterech Ewangelii, ktore potwierdzali apostolowie I swiadkowie dzialalnosci SYNA BOZEGO. Apostol Pawel napisal, ze okolo 500 osob widzialo JAHUSZUA po zmartwychwstaniu. Gdybysmy mieli opis kazdego z nich, to bylibysmy mieli bogata biblioteke.



Uzytkownik Sininen napisal:

Adam7

Jako obiektywne zrodlo wyliczylem Biblie a nie inne zapisy, jak na przyklad Koran, ktory jest falszywym zapisem z wieloma przeciwstawnymi i niescislymi z rzeczywstoscia pouczeniami. Podobnie jest z buddystycznymi i indyjskimi zapisami wiar.

Dlaczego tak uważasz?




Odp. Dlatego, ze poznalem je. A Koran uwaznie przeczytalem i uwazam, ze nie jest to Slowo BOGA! Jest to sfalszowana ksiega, zawierajaca mieszanke pochwal dla nieznanego boga allaha, przkrecajaca historie, przekaz biblijny, i jest bluznierstwem. Na przyklad autor Koranu usiluje nas oklamac, ze JAHUSZUA, tzn. SYN BOZY nie jest synem BOZYM, ale zwyklym prorokiem! Jest to wieklie bluznierstwo przeciw PANU BOGU! Autor klamie o swietach BOZYCH, przekazach Swietych Prorokow. A jednoczesnie nie podaja nic, co SYN BOZY pouczal, co pouczali Prorocy.



A Budda nie znal PANA BOGA w ogole. On szukal BOGA, ale nie mial przekazow od BOGA. Dlatego nie zapisal zadnych Proroctw. Nie znal tez zapisow, ktore posiadali juz w tym czasie Izraelici. Budda stworzyl religie socjalna, ktora jest spisem ludzkiego sposobu poszukiwania szczescia w zyciu. Budda tez nie wiedzial o Niebie i Piekle. Budda jest teraz w Piekle, co potwierdzaja osoby, ktore zostaly zabrane do Piekla, aby mogli powiedziec nam prawde.



Podobnie jest z religiam hinduskimi. Nie sa one w stanie zapewnic nam Nieba! Sluza one demonicznym indywidualnoscia, ktore sa w Piekle. Demony takie jak Sziwa, Wisznu maja wielu wielbicieli w Indiach.



Uzytkownik Sininen napisal:

Dziękuję Ci za wyczerpujące odpowiedzi. Twoja wiara jest bardzo silna. Ja do samej Biblii mam o wiele bardziej przyziemny stosunek.



Odp. Mozna by wiele zapisac, wskazujac na fakty, ktore buduja nasza wiare. Wiara Chrzescijanska nie jest pusta wiara. Jest wiele dowodow na uzdrowienia wystepujace w Imie JEZUSA CHRYSTUSA, ktore ciagle jest namaszczonym Imieniem. Demony sa wyrzucane na biezaco przez wielu wierzacych ludzi, ktorym PAN BOG JAHWEH dal dar i wladze nad demonami, jak to jest zapisane w Ewangelii.



:excl: Co wiecej, zmartwychwstanie JAHUSZUA, tzn. JEZUSA jest faktem potwierdzonym przez tysiace, ktorym JAHUSZUA sie objawia. A dzialalnosc JEGO jest opisana w Ewangelii I byla przepowiedziana w Torze, tzn. Starym Testamencie z wieloma szczegolami, wlacznie ze wskazaniem na Betlejem jako miejscem narodzenia. Zobaczmy, co jest napisane o tym w Starym Testamencie. Otoz w Ksiedze Micheasza, rozdz. 5 pisze:

1 A ty, Betlejem Efrata, najmniejsze jesteś wśród plemion judzkich!

Z ciebie mi wyjdzie Ten, który będzie władał w Izraelu,

a pochodzenie Jego od początku, od dni wieczności.




:excl: Innym bardzo istotnym dowodem na prawdziwosc Biblii sa liczne Proroctwa, ktore sprawdzily sie w stosunku do SYNA BOZEGO JAHUSZUA, tzn. JEZUSA, a takze mowiace o rozwoju ludzkosci z wieloma szczegolami dotyczacymi wypadkow na Koniec Czasow pogan, przyjscia ZBAWICIELA JAHUSZUA, tzn. JEZUSA na Ziemie, i dalszego losu ludzkosci. Sa to bezcenne informacje dla nas. Wskazuja nam na droge do Zbawienia, mowia co robic aby nie zginac w tej ostatniej strasznej wojnie, ktora juz nadchodzi. Zachecam wszystkich do przeczytania Apokalipsy, ktora znajduje sie na koncu Biblii.



Zachecam rowniez do przeczytania Proroctw Izajasza, Jeremiasza, Ezechiela, Daniela, Zachariasza ze Starego Testamentu.



Ja juz przedstawilem tutaj na tym Forum istotne Proroctwo z Ksiegi Daniela, jest to

Prorocza Wizja Posągu z Ksiegi Daniela. Zauwazcie, ze wizja ta przedstawia rozwoj imeriow od czasu Babilonu. Prosze zauwazyc, ze stopy tego postaci maja 10 palcow. Przedstawiaja one dziesieciu krolow (prezydentow) na koncu czasow, ktorzy polacza sie na krotki czas I zapanuja na calym swiecie. Beda oni ostatnim imperium na Ziemi. I w czasie ich wladzy na Ziemi przyjdzie JAHUSZUA (symbolicznie przedstawiony jako kamien) I pozabija wszystkich tworzacych to imperium. To Proroctwo zgodne jest z innymi Proroctwami a takze z Apokalipsa, ktora rowniez wskazuje na dziesieciu ostatnich wladcow, np. Apokalipsa 17:12.



A oto urywek z Ksiegi Daniela:

26 Król zwrócił się i powiedział do Daniela, który nosił imię Belteszassar: Czy możesz rzeczywiście wyjawić mi sen, jaki widziałem, i jego znaczenie? 27 Daniel odpowiedział wobec króla: Tajemnicy, o którą król pyta, nie zdołają wyjawić ani mędrcy, ani wykładacze snów, ani wróżbici, ani astrologowie. 28 Jest jednak Bóg w niebie, który odsłania tajemnice, i On oznajmia królowi Nabuchodonozorowi, co nastąpi przy końcu dni. Twój sen i widzenia, jakie miałeś na swym łożu, są następujące: 29 Ciebie, królu, na twym łożu ogarnęły myśli, o tym, co ma później nastąpić. Ten zaś, który odsłania tajemnice, wyjawił tobie, co się stanie. 30 Co do mnie zaś, tajemnica ta stała mi się wiadoma nie dlatego, jakobym był mędrszy od wszystkich ludzi, lecz aby udzielić wyjaśnienia królowi, a ty, byś rozumiał myśli swego serca.

31 Ty, królu, patrzyłeś: Oto posąg bardzo wielki, o nadzwyczajnym blasku stał przed tobą, a widok jego był straszny. 32 Głowa tego posągu była z czystego złota, pierś jego i ramiona ze srebra, brzuch i biodra z miedzi, 33 golenie z żelaza, stopy zaś jego częściowo z żelaza, częściowo z gliny. 34 Patrzyłeś, a oto odłączył się kamień, mimo że nie dotknęła go ręka ludzka, i ugodził posąg w jego stopy z żelaza i gliny, i połamał je. 35 Wtedy natychmiast uległy skruszeniu żelazo i glina, miedź, srebro i złoto - i stały się jak plewy na klepisku w lecie; uniósł je wiatr, tak że nawet ślad nie pozostał po nich. Kamień zaś, który uderzył posąg, rozrósł się w wielką górę i napełnił całą ziemię. 36 Taki jest sen, a jego znaczenie przedstawimy królowi. 37 Ty, królu, królu królów, któremu Bóg Nieba oddał panowanie, siłę, moc i chwałę, 38 w którego ręce oddał w całym zamieszkałym świecie ludzi, zwierzęta polne i ptaki powietrzne i którego uczynił władcą nad nimi wszystkimi - ty jesteś głową ze złota. 39 Po tobie jednak powstanie inne królestwo, mniejsze niż twoje, i nastąpi trzecie królestwo miedziane, które będzie panowało nad całą ziemią. 40 Czwarte zaś królestwo będzie trwałe jak żelazo. Tak jak żelazo wszystko kruszy i rozrywa, skruszy ono i zetrze wszystko razem. 41 To, że widziałeś stopy i palce częściowo z gliny, częściowo zaś z żelaza, [oznacza, że] królestwo ulegnie podziałowi; będzie miało coś z trwałości żelaza. To zaś, że widziałeś żelazo zmieszane z mulistą gliną, 42 a palce u nóg częściowo z żelaza, częściowo zaś z gliny [oznacza, że] królestwo będzie częściowo trwałe, częściowo zaś kruche. 43 To, że widziałeś żelazo zmieszane z mulistą gliną [oznacza, że] zmieszają się oni przez ludzkie nasienie, ale nie będą się odznaczać spoistością, podobnie jak żelazo nie da pomieszać się z gliną.

44 W czasach tych królów Bóg Nieba wzbudzi królestwo, które nigdy nie ulegnie zniszczeniu. Jego władza nie przejdzie na żaden inny naród. Zetrze i zniweczy ono wszystkie te królestwa, samo zaś będzie trwało na zawsze, 45 jak to widziałeś, gdy kamień oderwał się od góry, mimo że nie dotknęła go ludzka ręka, i starł żelazo, miedź, glinę, srebro i złoto. Wielki Bóg wyjawił królowi, co nastąpi później; prawdziwy jest sen, a wyjaśnienie jego pewne


---------------------



:excl: Widzimy wiec, ze Proroctwa sa dowodem nieodpartym na BOZE autorstwo Biblii. Zaden czlowiek nie moze dac takich przepowiedni od siebie.



:excl: Inne dowody jeszcze to dowody duchowe. Kto jest duchowym osobnikiem odczuwa silne Namaszczenie Slowa Biblijnego, goraco w naszym ciele, gdy czytamy Slowo BOZE. Tylko Slowo od PANA BOGA czyni takie cudowne zjawisko. To Namaszczenie odczuwa sie za kazdym razem, gdyz sie czyta Biblie. Ale czlowiek zmyslowy, lub cielesny nie wie o tym. Tylko ludzie uduchowieni odczuwaja goraco Slowa BOZEGO!



:excl: Innym dowodem prawdziwosci Biblii Swietej jest swiadectwo, ktore otrzymuje sie podczas wyrzucania demonow z ludzi. Kto zajmuje sie wyrzucaniem demonow, ten wie jak demony boja sie Biblii Swietej i mowia to otwarcie. Kto chce, to moze sobie postudiowac i popatrzyc na rozmaite video porobione przez Bob Larson, USA. Rowniez demony rozpoznaja, kto ma w sobie ZBAWICIELA, a kto nie ma.



W koncu chcialbym zwrocic uwage jeszcze raz, ze dzisiaj wielu BOZYCH ludzi otrzymuje Proroctwa od ZBAWICIELA JAHUSZUA, tzn. JEZUSA. Mozna o nich przeczytac na internecie. A do najbardziej niezwyklych naleza Proroctwa otrzymane przez Elisabeth Elijah Nikomia. Prosze sobie samemu sprawdzic. Znajduja sie one na nastepujacej stronie internetowej: http://www.amightywind.com/prophecy/prophlanguages.htm



Uzytkownik Lothar napisal:

Zejdź na ziemię, wojny wywołują ludzie w określonych celach, aby zrobić na tym szmal, podbić całe narody, a ostatnio żeby ujarzmić ludzkość, tzw. New World Order.



Odp. To jest prawda, ale ludzie nie wiedza, ze sa uzywani zarowno przez Szatana, jak I ze ponad wszystkim trzyma reke PAN BOG. Lub inaczej mowiac, ludzie tylko moga to zrobic, co im PAN BOG pozwala. Jest to prawda ukazana w Biblii i potwierdzona w zyciu.



Uzytkownik Lothar napisal:

Biblia jest skarbem, pokazuje jak żyć i warto się do tego stosować, ale ślepa wiara jest szkodliwa.

Odp. Twoje pouczenia sa odmienne od pouczen PANA BOGA. Czy wiesz dlaczego?



Uzytkownik Lothar napisal:

Budda powiedział by nie brać wszystkiego bezkrytycznie, by nie wierzyć, że coś jest takie a nie inne bo tak powiedział święty prorok. Kazał za to samemu to sprawdzić, wtedy masz pewność, że nie wierzysz w kłamstwa.



Odp. Gdyby Budda wiedzial co PAN BOG mowi, to by sie zastanowil i szybko zamknal. Dzisiaj Budda jest w Piekle i co mu z tego, ze tak mowil.



Uzytkownik Lothar napisal:

Jeśli więc chcesz sprawdzić czy Bóg istnieje i jaki jest sprawdź to! Nie opieraj się na Biblii. Szukaj Boga! Szukaj go wszędzie, w przyrodzie, w ludziach. Taka wiedza jest bezcenna.

Odp. Sadze, ze doradzasz bez znajomosci Biblii Swietej i twoje dorady nie maja sensu i wioda do nikad. Jesli sluchalbym Twoich porad, to skonczylbym w Piekle jak Budda skonczyl i jak skoncza ludzie podazajacy za doktrynami New Age, ktorych pouczenia reprezentujesz. :rolleyes:
Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie! (Pierwszy List do Tesalonian 5:19-20)
Awatar użytkownika
Adam7
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 1:57 am
Kontakt:

Re: PROROCTWA OSTATNICH LAT

Post autor: Adam7 »

:excl: Przpraszam, ze daje nastepny wpis, ale nie zdolalem poprawic poprzedniego postu. Zamieszczam wiec jeszcze raz ten post z wniesionymi poprawkami.



Uzytkownik Sininen napisal:

Bardzo trudno jednak o jakiekolwiek obiektywne rozpatrywania faktów w każdej dziedzinie życia czy nauki, nie wspominając już o wierze.



Odp. Oczywiscie, ze trudno. Dlatego tyle jest blednych interpretacji. Nie moze to nas jednak zniechecic i sami mozemy zwrocic uwage na siebie na swoje postepowanie, swoje opinie, aby wyeliminowac cenzure, napastliwosc na opinie innych, probe usuniecia faktow, ktore nie pasuja do naszych pogladow. Fakt jest faktem, a Prawda jest prawda i zasluguje na przedstawienie bez wzgledu na nasze zachcianki. Tu mi sie przypomina jak moja mama bardzo milowala Karola Wojtyle. I powiesila sobie jego obrazy na scianie, z wizyty do Rzymu. I kiedy ja powiedzialem jej ze 10 Przykazan w Biblii jest inne anizeli te, ktore Jan Pawel II pouczal, to obrazona byla na mnie, ze to jej powiedzialem. Ona nie chciala przyjac do wiadomosci, ze Karol Wojtyla zgadzal sie z usunietym drugim Przykazaniem przez KRK, zmienionym czwartym o Szabacie i zmienionym dziesiatym. Co wiecej ona nie chciala, abym te rzeczy mowil innym. Czyli sama starala sie cenzurowac!



:excl: Czyli my musimy sie zmusic do obiektywnosci bez wzgledu na trudnosci i lokalna tradycje.



Uzytkownik Sininen napisal:

Dlaczego uważasz, że Biblia jest źródłem obiektywnym? Czy masz dostęp do tekstów najdawniejszych przekładów? Z jakiego przekładu korzystasz? Czy może czytałeś ich wiele?

Odp. Dobre pytanie. Czytalm pare roznych Biblii po polsku i po angielsku. Biblijny przekaz jest najbardziej obiektywnym przekazem, najprawdziwszym przekazem historycznym. Masz racje, ze pytasz o przeklady, o dawne przeklady. Nowsze przeklady zawieraja dosc duzo bledow. Na przyklad usuniecie Imion PANA BOGA jest kolosalnym bledem i grzechem tlumaczy, lub tych, ktorzy decydowali o tlumaczeniach, jak na przyklad angielski krol James. Biblia Krola Jamesa jest dosc solidnym tlumaczeniem z wyjatkiem usunietych Imion PANA BOGA JAHWEH, JAHUSZUA, RUACH HA KODESZ, ADONAI, EL SZADAI, EL ELJON, itd. Dotyczy to rowniez Biblii Tysiaclecia, Brytysko-Zagranicznego Tlumaczenia i innych polskich tlumaczen. Ciekawe jest ze w Biblii Jerozolimskiej w jezyku angielskim, tzn. the Jerusalem Bible, imiona PANA BOGA sa zachowane, a z polskiej wersji, ktora jest nazwana Biblia Tysiaclecia, usunieto Swiete Imiona JAHWEH, JAHUSZUA, ADONAI. Jedynie w czterech miejscach w Biblii Tysiaclecia znalazlem Imie PANA zapisane jako "Jahwe".



:excl: Jednakze daty, miejsca wydarzen, kolejnosc wydarzen, ksiegi waznych Prorokow, Ewangelie, Listy apostolskie, Apokalipsa – wszystkie te ksiegi i fakty sa zamieszczone.



:excl: I teraz wraz z nastepujacymi wykopaliskami archeologicznymi, lub odkryciami indywidualnych osob coraz wiecej faktow pokrywajacych sie Biblia jest potwierdzana, dokumentowana i prezentowana do publicznej wiadomosci.



Na przyklad Ron Wyatt zorganizowal wyprawde do Arabii Saudyjskiej wedlug wskazan biblijnych i znalazl miejsce, gdzie Izraelici przekroczyli Morze Czerwone, a takze Gore Synaj, zwanej po arabsku Jebel el Lawz, gdzie znalazli detale opisane w Starym Testamencie, wlacznie z miejscem Horeb, skala, z ktorej wytrysnela woda na rozkaz PANA, a takze obozowisko Izraelitow, studnie w Elim, gdzie obowali Izraelici. Mozna sobie to ogladnac pod nastepujacym adresem internetowym: http://www.youtube.com/watch?v=K-eSRcr9CWw. Gora Synaj ma wyrazna czarna wierzch, spalony na czarno, o czym wspomina Biblia, mowiac, ze Gora dymila sie od ognistej obecnosci samego BOGA. Jest tam rowniez altarz, zbudowany przez Izraelitow, ktorzy zrobili zlotego cielca, gdy Mojzesz byl na gorze przez czterdziesci dni. Jest tam na skalach wiele opisow Izraelitow wlacznie z menora wyryta w skale. Cala ta gora jest ogrodzona siatka. Muzulmanie z Arabii Saudyjskiej reprezentowani przez rodzine krolewska zabraniaja obcym wstepu na ta gore. Czyli cenzoruja prawde przed nami. To jest przyklad jak prawda jest ukrywana przed nami, zwyklymi ludzmi. :rolleyes:



:excl: Ale wniosek mamy taki, ze nawet jak ta gora Synaj byla ukryta przed ludzkimi oczami przez wiele lat, to jednak mielismy wiarygodny zapis biblijny, ktory w biezacym czasie zostal potwierdzony.



:excl: Podobnie jest z zyciem i dzialalnoscia SYNA BOZEGO JAHUSZUA, ktorego Ewagelie mowia o prawdziwym wydarzeniu. Odnajdywane sa zapisy starozytnych zapisow Tory zgodnych z reguly z nasza Biblia, jak na przyklad papirusy z nad Morza Martwego odnalezione po II Wojnie Sw. jak i zapisy z dokumentow rzadcow i kroli. Odnaleziono na przyklad dokument sporzadzony dla cesarza Tyberiusza, sporzadzony przez wyslannika Tyberiusza, ktora pojechal do Izraela, aby potwierdzic dzialalnosc SYNA BOZEGO JAHUSZUA, znanego nam jako JEZUSA CHRYSTUSA. Dokument ten jest z reguly ukrywany przez niewierzacych w rzadach, politykow, historykow, ktorym to nie pasuje. Dlatego nie mamy go w ksiazkach historii.



:excl: Ale DUCH SWIETY poprowadzil uczni JAHUSZUA do zapisana czterech Ewangelii, ktore potwierdzali apostolowie i swiadkowie dzialalnosci SYNA BOZEGO. Apostol Pawel napisal, ze okolo 500 osob widzialo JAHUSZUA po zmartwychwstaniu. Wielu widzialo wniebowziecie PANA opisane w pierwszym rozdziale Dziejow Apostolskich. Gdybysmy mieli opis kazdego z tych swiadkow, to bylibysmy mieli bogata biblioteke.



Uzytkownik Sininen napisal:

Adam7

Jako obiektywne zrodlo wyliczylem Biblie a nie inne zapisy, jak na przyklad Koran, ktory jest falszywym zapisem z wieloma przeciwstawnymi i niescislymi z rzeczywstoscia pouczeniami. Podobnie jest z buddystycznymi i indyjskimi zapisami wiar.

Dlaczego tak uważasz?




Odp. Dlatego, ze poznalem je. A Koran uwaznie przeczytalem i uwazam, ze nie jest to Slowo BOGA! Jest to ksiega z falszywa informacja, zawierajaca mieszanke pochwal dla nieznanego arabskiego boga Allaha i dziwnymi pouczeniami, przkrecajaca historie, przekaz biblijny, i jest bluznierstwem. Na przyklad autor Koranu usiluje nas oklamac, ze JAHUSZUA, tzn. SYN BOZY nie jest synem BOZYM, ale zwyklym prorokiem! Jest to wielkie bluznierstwo przeciw PANU BOGU! Rowniez autor klamie o dowdzie, jaki przedstawil SYN BOZY, dowodzie dla niewierzacych. Mianowicie JEZUS (JAHUSZUA) powiedzial, ze dowodem bedzie to, ze umrze i zmartwychwstanie (Ew. Mateusza 12), a autor koranu mowi, ze na dowod Jezus zlepil golebia z gliny i ozywil go. Jest to bzdura, jawne oszustwo. Autor klamie o swietach BOZYCH, przekazach Swietych Prorokow. A jednoczesnie nie podaja nic, co SYN BOZY pouczal, i co pouczali Prorocy.



A Budda najprawdopodobniej nie znal PANA BOGA w ogole. Wiadomo, ze on szukal BOGA, ale nie mial przekazow od BOGA. Dlatego nie zapisal zadnych Proroctw. Nie znal tez zapisow proroczych z Izraela, ktore posiadali juz w tym czasie Izraelici. Budda stworzyl religie socjalna, ktora jest spisem ludzkiego sposobu poszukiwania szczescia w zyciu, szukania nirwany. Budda tez nie wiedzial o Niebie i Piekle. Niektorzy dziela sie wizjami, ze Budda jest teraz w Piekle. Mowia o tym osoby, ktore zostaly zabrane w duchu do Piekla, aby mogli powiedziec nam prawde. Na przyklad prosze sie zapoznac ze swiadectwem bylego buddysty Athet Pyan Shinthaw Paulu z Myanmar. Urodzony w 1958 w Bogale, na poludniu Myanmar [dawniej Burma]. On zmarl i jego dusza zostala zabrana do Piekla gdzie zobaczyl Budde miedzy innymi cierpiacymi. Po tym doswiadczeniu, ten mnich powstal z martwych, wiec pogrzeb przerwano. Teraz swiadczy on wszystkim wbrew nalozonej cenzurze przez buddyjski rzad kraju Myanmar.



Podobnie jest z religiam hinduskimi. Nie sa one w stanie zapewnic nam Nieba! Sluza one demonicznym indywidualnoscia, ktore sa w Piekle. Niestety, demony takie jak Sziwa, Wisznu maja wielu wielbicieli w Indiach.



Uzytkownik Sininen napisal:

Dziękuję Ci za wyczerpujące odpowiedzi. Twoja wiara jest bardzo silna. Ja do samej Biblii mam o wiele bardziej przyziemny stosunek.



Odp. Mozna by wiele zapisac, wskazujac na fakty, ktore buduja nasza wiare. Wiara Chrzescijanska nie jest pusta wiara. Jest wiele dowodow na uzdrowienia wystepujace w Imie JEZUSA CHRYSTUSA. Demony sa wyrzucane na biezaco przez wielu wierzacych ludzi, ktorym PAN BOG JAHWEH dal dar i wladze nad demonami, jak to jest zapisane w Ewangelii.



:excl: Co wiecej, zmartwychwstanie JAHUSZUA, tzn. JEZUSA jest faktem potwierdzonym przez tysiace, ktorym JAHUSZUA sie objawia. A dzialalnosc JEGO jest opisana w Ewangelii i byla przepowiedziana w Torze, tzn. Starym Testamencie z wieloma szczegolami, wlacznie ze wskazaniem na Betlejem jako miejscem narodzenia. Zobaczmy, co jest napisane o tym w Starym Testamencie. Otoz w Ksiedze Micheasza, rozdz. 5 pisze:

1 A ty, Betlejem Efrata, najmniejsze jesteś wśród plemion judzkich!

Z ciebie mi wyjdzie Ten, który będzie władał w Izraelu,

a pochodzenie Jego od początku, od dni wieczności.




:excl: Innym bardzo istotnym dowodem na prawdziwosc Biblii sa liczne Proroctwa, ktore sprawdzily sie w stosunku do SYNA BOZEGO JAHUSZUA, tzn. JEZUSA, a takze mowiace o rozwoju ludzkosci z wieloma szczegolami dotyczacymi wypadkow na Koniec Czasow pogan, przyjscia ZBAWICIELA JAHUSZUA, tzn. JEZUSA na Ziemie, i dalszego losu ludzkosci. Sa to bezcenne informacje dla nas. Wskazuja nam na droge do Zbawienia, mowia co robic aby nie zginac w tej ostatniej strasznej wojnie, ktora juz nadchodzi. Zachecam wszystkich do przeczytania Apokalipsy, ktora znajduje sie na koncu Biblii.



Zachecam rowniez do przeczytania Proroctw Izajasza, Jeremiasza, Ezechiela, Daniela, Zachariasza ze Starego Testamentu.



Ja juz przedstawilem tutaj na tym Forum istotne Proroctwo z Ksiegi Daniela, jest to

Prorocza Wizja Posągu z Ksiegi Daniela. Zauwazcie, ze wizja ta przedstawia rozwoj imeriow od czasu Babilonu. Prosze zauwazyc, ze stopy tego postaci maja 10 palcow. Przedstawiaja one dziesieciu krolow (prezydentow) na koncu czasow, ktorzy polacza sie na krotki czas i zapanuja na calym swiecie. Beda oni ostatnim imperium na Ziemi. I w czasie ich wladzy na Ziemi przyjdzie JAHUSZUA (symbolicznie przedstawiony jako maly kamien, ktory oderwal sie od skaly i ktory zniszczym posag) i pozabija wszystkich tworzacych to imperium. Wladze w tym ostatnim imperium obejmie Antychryst i uczyni Wielki Ucisk i przesladowania chrzescijan, a potem bedzie zniszczony przez powracajacego JAHUSZUA, ktory powroci na Ziemie w mocy BOZEJ. :rolleyes:



To Proroctwo zgodne jest z innymi Proroctwami a takze z Apokalipsa, ktora rowniez wskazuje na dziesieciu ostatnich wladcow, np. Apokalipsa 17:12.



A oto urywek z Ksiegi Daniela:

26 Król zwrócił się i powiedział do Daniela, który nosił imię Belteszassar: Czy możesz rzeczywiście wyjawić mi sen, jaki widziałem, i jego znaczenie? 27 Daniel odpowiedział wobec króla: Tajemnicy, o którą król pyta, nie zdołają wyjawić ani mędrcy, ani wykładacze snów, ani wróżbici, ani astrologowie. 28 Jest jednak Bóg w niebie, który odsłania tajemnice, i On oznajmia królowi Nabuchodonozorowi, co nastąpi przy końcu dni. Twój sen i widzenia, jakie miałeś na swym łożu, są następujące: 29 Ciebie, królu, na twym łożu ogarnęły myśli, o tym, co ma później nastąpić. Ten zaś, który odsłania tajemnice, wyjawił tobie, co się stanie. 30 Co do mnie zaś, tajemnica ta stała mi się wiadoma nie dlatego, jakobym był mędrszy od wszystkich ludzi, lecz aby udzielić wyjaśnienia królowi, a ty, byś rozumiał myśli swego serca.

31 Ty, królu, patrzyłeś: Oto posąg bardzo wielki, o nadzwyczajnym blasku stał przed tobą, a widok jego był straszny. 32 Głowa tego posągu była z czystego złota, pierś jego i ramiona ze srebra, brzuch i biodra z miedzi, 33 golenie z żelaza, stopy zaś jego częściowo z żelaza, częściowo z gliny. 34 Patrzyłeś, a oto odłączył się kamień, mimo że nie dotknęła go ręka ludzka, i ugodził posąg w jego stopy z żelaza i gliny, i połamał je. 35 Wtedy natychmiast uległy skruszeniu żelazo i glina, miedź, srebro i złoto - i stały się jak plewy na klepisku w lecie; uniósł je wiatr, tak że nawet ślad nie pozostał po nich. Kamień zaś, który uderzył posąg, rozrósł się w wielką górę i napełnił całą ziemię. 36 Taki jest sen, a jego znaczenie przedstawimy królowi. 37 Ty, królu, królu królów, któremu Bóg Nieba oddał panowanie, siłę, moc i chwałę, 38 w którego ręce oddał w całym zamieszkałym świecie ludzi, zwierzęta polne i ptaki powietrzne i którego uczynił władcą nad nimi wszystkimi - ty jesteś głową ze złota. 39 Po tobie jednak powstanie inne królestwo, mniejsze niż twoje, i nastąpi trzecie królestwo miedziane, które będzie panowało nad całą ziemią. 40 Czwarte zaś królestwo będzie trwałe jak żelazo. Tak jak żelazo wszystko kruszy i rozrywa, skruszy ono i zetrze wszystko razem. 41 To, że widziałeś stopy i palce częściowo z gliny, częściowo zaś z żelaza, [oznacza, że] królestwo ulegnie podziałowi; będzie miało coś z trwałości żelaza. To zaś, że widziałeś żelazo zmieszane z mulistą gliną, 42 a palce u nóg częściowo z żelaza, częściowo zaś z gliny [oznacza, że] królestwo będzie częściowo trwałe, częściowo zaś kruche. 43 To, że widziałeś żelazo zmieszane z mulistą gliną [oznacza, że] zmieszają się oni przez ludzkie nasienie, ale nie będą się odznaczać spoistością, podobnie jak żelazo nie da pomieszać się z gliną.

44 W czasach tych królów Bóg Nieba wzbudzi królestwo, które nigdy nie ulegnie zniszczeniu. Jego władza nie przejdzie na żaden inny naród. Zetrze i zniweczy ono wszystkie te królestwa, samo zaś będzie trwało na zawsze, 45 jak to widziałeś, gdy kamień oderwał się od góry, mimo że nie dotknęła go ludzka ręka, i starł żelazo, miedź, glinę, srebro i złoto. Wielki Bóg wyjawił królowi, co nastąpi później; prawdziwy jest sen, a wyjaśnienie jego pewne


---------------------



:excl: Widzimy wiec, ze Proroctwa sa dowodem nieodpartym na BOZE autorstwo Biblii. Zaden czlowiek nie moze dac takich trafnych przepowiedni od siebie. A dzisiaj mamy sytuacje laczenia sie panstw jak nigdy dotad w historii ludzkosci. Nieoczekiwanie powstala Unia Europejska. Inne Unie sa w trakcie powstawania. Proces zmian jeszcze sie nie zakonczyl.



:excl: Inne jeszcze dowody to dowody duchowe. Kto jest duchowym osobnikiem odczuwa silne Namaszczenie Slowa Biblijnego, goraco w naszym ciele, gdy czytamy Slowo BOZE. Tylko Slowo od PANA BOGA czyni takie cudowne zjawisko. To Namaszczenie odczuwa sie za kazdym razem, gdyz sie czyta Biblie. Ale czlowiek zmyslowy, lub cielesny nie wie o tym. Tylko ludzie uduchowieni odczuwaja goraco Slowa BOZEGO!



:excl: Innym dowodem prawdziwosci Biblii Swietej jest swiadectwo, ktore otrzymuje sie podczas wyrzucania demonow z ludzi. Kto zajmuje sie wyrzucaniem demonow, ten wie jak demony boja sie Biblii Swietej i mowia to otwarcie. Kto chce, to moze sobie postudiowac i popatrzyc na rozmaite videa porobione przez Boba Larsona, USA. Rowniez demony rozpoznaja, kto ma w sobie ZBAWICIELA, a kto nie ma.



W koncu chcialbym zwrocic uwage jeszcze raz, ze dzisiaj wielu BOZYCH ludzi otrzymuje Proroctwa od ZBAWICIELA JAHUSZUA, tzn. JEZUSA. Mozna o nich przeczytac na internecie. A do najbardziej niezwyklych naleza Proroctwa otrzymane przez Elisabeth Elijah Nikomia. Prosze sobie samemu sprawdzic. Znajduja sie one na nastepujacej stronie internetowej: [url="http://www.amightywind.com/prophecy/prophlanguages.htm"]



Uzytkownik Lothar napisal:

Zejdź na ziemię, wojny wywołują ludzie w określonych celach, aby zrobić na tym szmal, podbić całe narody, a ostatnio żeby ujarzmić ludzkość, tzw. New World Order.



Odp. To jest prawda, ale ludzie nie wiedza, ze sa uzywani zarowno przez Szatana, jak i ze ponad wszystkim trzyma reke PAN BOG. Lub inaczej mowiac, ludzie tylko moga to zrobic, co im PAN BOG pozwala. Jest to prawda ukazana w Biblii i potwierdzona w zyciu.



Uzytkownik Lothar napisal:

Biblia jest skarbem, pokazuje jak żyć i warto się do tego stosować, ale ślepa wiara jest szkodliwa.

Odp. Wiara w STWORZYCIELA, ktory stworzyl ludzkosc i utrzymuje nas przy zyciu nie moze byc slepa. Twoja sugestia jest nieprawidlowa i odmienna od pouczen PANA BOGA. Czy wiesz dlaczego?



Uzytkownik Lothar napisal:

Budda powiedział by nie brać wszystkiego bezkrytycznie, by nie wierzyć, że coś jest takie a nie inne bo tak powiedział święty prorok. Kazał za to samemu to sprawdzić, wtedy masz pewność, że nie wierzysz w kłamstwa.



Odp. Gdyby Budda wiedzial co PAN BOG mowi, to pewnie by sie zastanowil i szybko zamknal. On sam szukal Prawdy i BOGA.



Uzytkownik Lothar napisal:

Jeśli więc chcesz sprawdzić czy Bóg istnieje i jaki jest sprawdź to! Nie opieraj się na Biblii. Szukaj Boga! Szukaj go wszędzie, w przyrodzie, w ludziach. Taka wiedza jest bezcenna.

Odp. Sadze, ze doradzasz bez znajomosci Biblii Swietej i twoje dorady nie maja sensu i wioda do nikad. Jesli sluchalbym Twoich porad, to skonczylbym w Piekle jak Budda skonczyl i jak skoncza ludzie podazajacy za doktrynami New Age, ktorych pouczenia reprezentujesz. I dla twojej informacje powiem ci, ze ja nie musze go poszukiwac jak ty w przyrodzie. Ja odnalazlem GO, zaprosilem do wstapienia do mego serca i ON we mnie teraz mieszka. Ty tez mozesz GO znalezc, ale szukaj GO w sposob o ktorym ON sam mowi, a nie poganie, czy ludzie z 'new age'. :rolleyes:
Ostatnio zmieniony pn lut 23, 2009 9:53 am przez Adam7, łącznie zmieniany 1 raz.
Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie! (Pierwszy List do Tesalonian 5:19-20)
Lothar
Infrzak
Posty: 65
Rejestracja: pn gru 03, 2007 8:34 pm
Kontakt:

Re: PROROCTWA OSTATNICH LAT

Post autor: Lothar »

Adamie wierz mi, daleki jestem od wyznawania doktryny New Age.

Chciałbym Cię spytać czy zwróciłeś uwagę czytając biblię na jej sprzeczność z doktryną kościoła? A raczej na odwrót. To kościół błądzi wymyślając bzdurne kulty.



Piekło i czyściec w formie, w którą wierzy wielu ludzi nie istnieje.



Nie ma piekła, w którym ludzie będą się smażyć przez CAŁĄ WIECZNOŚĆ. Dlaczego? Bo było by to obelgą dla Boga. Jak Bóg mógłby nazywać się sprawiedliwym jeśli za 80 lat grzesznego życia skazywałby na nigdy nie kończącą się karę. Byłby sprawiedliwy gdyby skazał człowieka na tyle samo lat cierpienie za popełnione winy.



Pan Bóg daj szansę do poprawy aż do samego końca, nie tylko podczas ziemskiej wędrówki. Nawet później. Nie jest też sadystą o co go posądzają ludzie. Karą za trwanie w grzechu i braku chęci do poprawy nie jest niekończąca się męka.

Żeby nie być gołosłownym:



,,Gniew Jego bowiem trwa tylko przez chwilę, a Jego łaskawość przez całe życie? [Psalm 30:6]



Jahwe okazuje łaskę do tysięcznego pokolenia, a karę tylko przez kilka pokoleń [Wyjścia 34:6-8]




Wynika ze Słowa Bożego, że Bóg chętniej i hojniej wybacza, niż karze!



II Tesaloniczan 1:9 Jako karę poniosą oni wieczną zagładę [z dala] od oblicza Pańskiego i od potężnego majestatu Jego (BT)



Czyli ostateczną karą jest śmierć duszy!! Nie sadystyczne przypiekanie na grillu.





Podobnie jest z czyśćcem. Również nie istnieje. Dlaczego? Bo byłoby obelgą dla Jezusa, który umarł za nasze grzechy. Według starych przekładów Biblijnych z greckiego, Jezus wypowiedział słowa "Zapłacone w całości". Czyli jego ofiara objęła wszystkich ludzi żyjących przed nim i po nim.





Zaskoczony? Nie tylko ty jesteś zaznajomiony z Biblią, chociaż nie ukrywam, że twoje posty robią na mnie wrażenie. Widać, że spędziłeś dużo czasu na czytaniem Biblii.



EDYCJA

Tak w ogóle teraz sprawdziłem podane przez Adama linki.
Przekaz otrzymany przez apostola Elisabeth Elijah Nikomia 2-go listopada, 2001 roku.


Nawet tego nie czytam i Adamie ty też nie powinieneś. Skoro wierzysz słowu zawartemu w Biblii powinieneś wiedzieć, że to są bzdury!! Jest powiedziane, że przy końcu czasu będzie masa fałszywych proroków. Lepiej więc zostań przy Biblii.



A tak na marginesie CUI BONO? (grec. kto skorzystał) Przypadkiem nie sprzedają tych "przepowiedni" za niezłą kasę? Pytam bo nie mam siły do przeglądania takich stron (kolorowych do zarzygania, robionych na kolanie).
Ostatnio zmieniony pn lut 23, 2009 6:21 pm przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


"Wszystko czym jesteśmy jest rezultatem tego, o czym myśleliśmy" - Budda.



"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz - w obu przypadkach masz rację" - Henry Ford.

Zablokowany

Wróć do „JASNOWIDZE I PROROCTWA”