PROROCTWA OSTATNICH LAT

Proroctwa dotyczące Polski i świata. Nostradamus, Wanga, Edgar Cayce oraz inni profeci.
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: PROROCTWA OSTATNICH LAT

Post autor: Lazy »

Użytkownik Adam7 napisał:
Budda jest teraz w Piekle, co potwierdzaja osoby, ktore zostaly zabrane do Piekla, aby mogli powiedziec nam prawde.
To mi się podoba.Do Buddy zapewne dołączył Jezus i Mahavira,przecież też byli Oświeceni. Żałosne
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Lothar
Infrzak
Posty: 65
Rejestracja: pn gru 03, 2007 8:34 pm
Kontakt:

Re: PROROCTWA OSTATNICH LAT

Post autor: Lothar »

Na przyklad prosze sie zapoznac ze swiadectwem bylego buddysty Athet Pyan Shinthaw Paulu z Myanmar. Urodzony w 1958 w Bogale, na poludniu Myanmar [dawniej Burma]. On zmarl i jego dusza zostala zabrana do Piekla gdzie zobaczyl Budde miedzy innymi cierpiacymi. Po tym doswiadczeniu, ten mnich powstal z martwych, wiec pogrzeb przerwano. Teraz swiadczy on wszystkim wbrew nalozonej cenzurze przez buddyjski rzad kraju Myanmar.


Czyli co? Jest na równi z Jezusem? Bo z tego co pamiętam tylko On miał moc zmartwychwstania. Reszta miała zmartwychwstać po Sądzie Ostatecznym. Odpowiedz sobie na pytanie: wierzysz słowom Biblii czy jakiemuś poganinowi?

Określ się przed nami.



Druga rzecz to to, że zboczyliśmy z głównego tematu jakim miały być proroctwa. ;)


"Wszystko czym jesteśmy jest rezultatem tego, o czym myśleliśmy" - Budda.



"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz - w obu przypadkach masz rację" - Henry Ford.

Awatar użytkownika
Adam7
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 1:57 am
Kontakt:

Re: PROROCTWA OSTATNICH LAT

Post autor: Adam7 »

Uzytkownik Lothar napisal:

Chciałbym Cię spytać czy zwróciłeś uwagę czytając biblię na jej sprzeczność z doktryną kościoła? A raczej na odwrót. To kościół błądzi wymyślając bzdurne kulty.



Odp. Oczywiscie, ze sa olbrzymie problemy z kosciolami i ich doktrynami. Proroctwa tez na to wskazuja.



Uzytkownik Lothar napisal:

Nie ma piekła, w którym ludzie będą się smażyć przez CAŁĄ WIECZNOŚĆ. Dlaczego? Bo było by to obelgą dla Boga. Jak Bóg mógłby nazywać się sprawiedliwym jeśli za 80 lat grzesznego życia skazywałby na nigdy nie kończącą się karę. Byłby sprawiedliwy gdyby skazał człowieka na tyle samo lat cierpienie za popełnione winy.



Odp. Twoja doktryna, ze nie ma Piekla, jest doktryna sprzeczna z Pismem Swietym, z Proroctwami biblijnymi i wspolczesnymi Proroctwami. Czesc organizacji religijnych jak na przyklad Swiadkowie Jehowy, odlamy katolickie, buddysci, New Age i inne wyznaja ta falszywa doktryne. Nie ma tez w Biblii nic o czyscu.



Z twojego pouczania wnioskuje, ze ty nalezysz do Swiadkow Jehowy.



Pismo Swiete mowi o Piekle na przyklad w tych przykladach:

Powtorzonego Prawa 32:22

Psalm 9:17

Psalm 55:15

Psalm 139:8

Przypowiesci 5:5

Przypowiesci 7:27

Przypowiesci 15:11

Przypowiesci 15:24

Przypowiesci 23:14

Przypowiesci 27:20

Izajasza 14:9

Ezechiela 31:15-17

Ezechiela 32:27

Amos 9:2

Habbakuk 2:5

Mateusza 5:22, 29-30,

Mateusza 10:28, 18:9, 23:15



A oto pare wersetow dla Ciebie, abys uwierzyl, ze pisze prawde.



Powtorzonego Prawa 32:22

22 Zapłonął żar mego gniewu, co sięga do głębin Szeolu, pożera ziemię z plonami, podwaliny gór zapala.



Psalm 9:

18 Niechaj występni odejdą precz do Szeolu, wszystkie narody, co zapomniały o Bogu.



Izajasza 14:7

9 Podziemny Szeol poruszył się przez ciebie, na zapowiedź twego przybycia; dla ciebie obudził cienie zmarłych, wszystkich wielmożów ziemi; kazał powstać z tronów wszystkim królom narodów.



Ew. Sw. Mateusza 18:9

9 I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.



Ew. Sw. Mateusza 13:

40 Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata. 41 Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, 42 i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.



Ew. Sw. Mateusza 10:28

28 Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.



Ew. Sw. Marka 9:45-48

45 I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie, chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. 47 Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, 48 gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie.



Jakuba 3

6 Tak i język jest ogniem, sferą nieprawości. Język jest wśród wszystkich naszych członków tym, co bezcześci całe ciało i sam trawiony ogniem piekielnym rozpala krąg życia.



Apokalipsy 21

8 A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelkich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga.



Uzytkownik Lothar napisal:

Czyli ostateczną karą jest śmierć duszy!! Nie sadystyczne przypiekanie na grillu.

Odp. Czy jestes pewny, ze wiesz, co pouczasz? A dlaczego omijasz wersety, ktorych czesc ci powyzej zacytowalem? Czy to jest dlatego, ze ci sie nie podobaja, czy tez jestes pod presja twojej oraganizacji, ktora poucza, ze nie ma Piekla?



:excl: A teraz, jak ci podalem okolo trzydziestu przykladow z Biblii, ktore pouczaja, ze Pieklo jest i Jezioro Ognia jest i ze jest tam ogien i robaki nie umierajace i cierpia ci, co zostaja tam wrzuceni, to czy dalej bedziesz zaprzeczal, czy tez nauczysz sie i przyznasz wobec wszystkich, ze Pieklo istnieje bo PAN BOG tak mowi!



Uzytkownik Lothar napisal:

Nawet tego nie czytam i Adamie ty też nie powinieneś. Skoro wierzysz słowu zawartemu w Biblii powinieneś wiedzieć, że to są bzdury!! Jest powiedziane, że przy końcu czasu będzie masa fałszywych proroków. Lepiej więc zostań przy Biblii.



Odp. Dziekuje ci za chec pouczania, ale to ty pouczasz bzdury! Ja jestem caly czas przy Biblii.



:excl: Jest dobra zasada dla szczerych ludzi, a mianowicie taka: Jesli nie wiesz to nie mow!

Ta zasada przydala by sie Tobie tutaj bardzo. Nazywanie kogos falszywym prorokiem nawet jak nie zapoznales sie z materialami jest przekraczaniem Dziewiatego Przykazania BOZEGO! Oskarzasz niesprawiedliwie! Jak uwazasz, jaki bedzie na ciebie za to wyrok w Dniu Sadu Ostateczniego?



A wiec, nie przyjme Twojego pouczenia, Twoich porad, bo Elisabeth Elijah Nikomia nie jest falszywym prorokiem. Mowie to na podstawie wszystkich Proroctw, ktore przeczytalem i mojej dwuletniej obserwacji tego Proroka. A owoce tego proroka sa znakomite zgodne z Ewangelia! Ludzie korza sie i zwracaja do czytania Biblii Swietej!



:rolleyes: A tak konczac, powiedz mi, kto z nas dwu moze reprezentowac prawdziwsza opinie: Ty, ktory nie przeczytales ani jednego Proroctwa, ani tez nic nie wiesz o Proroku, czy tez ja, ktory przeczytalem wszystkie te Proroctwa i porownalem z Biblia i przygladam sie temu prorokowi juz przez dwa lata?





Uzytkownik Lothar napisal:

A tak na marginesie CUI BONO? (grec. kto skorzystał) Przypadkiem nie sprzedają tych "przepowiedni" za niezłą kasę? Pytam bo nie mam siły do przeglądania takich stron (kolorowych do zarzygania, robionych na kolanie).



Odp. Nie, jak na dzisiaj, a juz obserwuje przez dwa lata.



Uzytkownik Lothar napisal:

Czyli co? Jest na równi z Jezusem? Bo z tego co pamiętam tylko On miał moc martwychwstania.



Odp. Zle pamietasz. Ja znam swiadectwo tego mnicha. On nie mial mocy zmartwychwstania. Ale jego swiadectwo mowi, ze dusza jego zostala zabrana do Nieba i do Piekla i zobaczyl w Piekle Budde i mnichow buddyjskich. A rowniez dowiedzial sie, ze tylko poprzez uwierzenie w JEZUSA (JAHUSZUA jest imieniem oryginalnym) mozna sie dostac do Nieba. Jest to zgodne z Ewangelia Swieta.



Uzytkownik Lothar napisal:

Reszta miała zmartwychwstać po Sądzie Ostatecznym. Odpowiedz sobie na pytanie: wierzysz słowom Biblii czy jakiemuś poganinowi?

Określ się przed nami.




Odp. Powtarzam, ze on powrocil do zycia w tym samym ciele. Jak pouczysz sie troche z Biblii, to sie dowiesz, ze zmartwychwstanie prowadzi do nowego, duchowego, ciala w chwale. Natomiast ten mnich powrocil do swojego ciala, co jest zanotowane szereg razy w Starym i w Nowym Testamencie. Czy potrafisz je znalezc? Jesli nie, to daj mi znac, a pomoge ci.



Ja wierze Biblii Swietej i dlatego wierze temu Bratu, ktory juz nie jest poganinem, jak ty twierdzisz, ale przyjal ZBAWICIELA do swego serca i jest Chrzescijaninem przypuszczalnie bardziej wierzacym od Ciebie.



Uzytkownik Lothar napisal:

Druga rzecz to to, że zboczyliśmy z głównego tematu jakim miały być proroctwa.

Odp. Odpowiedzialem na wasze pytania jak moglem najlepiej.



:excl: Z naszej dyskusji wysuwa sie nastepujacy wniosek, ze zarowno ty, jak i inni macie wiele uwag i nieufnosci do prawdziwego Proroctwa z prostej podstawowej przyczyny, tj z braku znajomosci Slowa BOZEGO obok wplywu organizacji religijnych jak Buddyzm, czy Swiadkowie Jehowi na zdolnosc przyjecia Prawdziwego Proroctwa!



Dla odwiedzajacych ten temat podaje jeszcze raz adres tych niezwyklych Proroctw otrzymanych przez Elisabeth Elijah Nikomia. Prosze sobie samemu sprawdzic. Znajduja sie one na nastepujacej stronie internetowej:



http://www.amightywind.com/prophecy/prophlanguages.htm




A oto przykladowe Proroctwo dla Izraela

http://www.amightywind.com/prophecypolish/proph48polish.html
Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie! (Pierwszy List do Tesalonian 5:19-20)
Lothar
Infrzak
Posty: 65
Rejestracja: pn gru 03, 2007 8:34 pm
Kontakt:

Re: PROROCTWA OSTATNICH LAT

Post autor: Lothar »

Tak na chybcika
Nawet tego nie czytam i Adamie ty też nie powinieneś. Skoro wierzysz słowu zawartemu w Biblii powinieneś wiedzieć, że to są bzdury!! Jest powiedziane, że przy końcu czasu będzie masa fałszywych proroków. Lepiej więc zostań przy Biblii.



Odp. Dziekuje ci za chec pouczania, ale to ty pouczasz bzdury! Ja jestem caly czas przy Biblii.


Cytując moją wypowiedź pominąłeś coś bardzo ważnego. Tak w ogóle teraz sprawdziłem podane przez Adama linki.



Zadam Ci pytanie, co takiego jest na tej stronie, że uznajesz to za "rozszerzenie" Biblii? Może zwyczajnie są to tzw. channellingi, które najprawdopodobniej (tu moje zdanie) nadają ludzie przy pomocy HAARPA i BLUE BEAM?



Pamiętaj, że w czasach ostatecznych pojawi się wielu fałszywych proroków działających z mocą!



Biblie chętnie poczytam ponownie. ;)



I proszę Cię nie szufladkuj mnie do żadnych organizacji. Najpierw przypisałeś mnie do buddystów, z których czerpię tylko praktykę medytacji wglądu Vipassana (jest to tylko ćwiczenie koncentracji), a teraz do świadków Jehowy.



Podobnie jak ty szukam prawdy. Jeszcze jej nie znalazłem, sądząc po twojej zaciekłej obronie swoich racji Ty ją znalazłeś.



Na resztę twoich argumentów postaram się odpowiedzieć jak znajdęczas, teraz muszę lecieć na uczelnię. :)



AVE


"Wszystko czym jesteśmy jest rezultatem tego, o czym myśleliśmy" - Budda.



"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz - w obu przypadkach masz rację" - Henry Ford.

Awatar użytkownika
Adam7
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 1:57 am
Kontakt:

Re: PROROCTWA OSTATNICH LAT

Post autor: Adam7 »

Lothar napisal:
Zadam Ci pytanie, co takiego jest na tej stronie, że uznajesz to za "rozszerzenie" Biblii? Może zwyczajnie są to tzw. channellingi, które najprawdopodobniej (tu moje zdanie) nadają ludzie przy pomocy HAARPA i BLUE BEAM?


Odp. Tu chodzi jedynie o prawdziwy przekaz od PANA BOGA, a nie channeling od jakichs duchow, nie falszywe Proroctwo. Ja wskazuje na te Proroctwa, bo sa najprawdziwsze ze znanych mi, a przegladam proroctwa od dosyc dawna. Nie znaczy to, ze nie ma innych ciekawych Proroctw od PANA BOGA. Ale Proroctwa od Elisabeth Elijah Nikomia sa najobfitsze w informacje zgodne z przekazem biblijnym. To ma dla mnie znaczenie.



Lothar napisal:
Pamiętaj, że w czasach ostatecznych pojawi się wielu fałszywych proroków działających z mocą!


Odp. Tak pamietam i odkrylem duzo falszywych proroctw, duzo falszywych prorokow. Ale nie moge nic zarzucic Elisabeth Elijah Nikomia. Dlatego bronie jej w obec nieslusznych zarzutow.



Lothar napisal
I proszę Cię nie szufladkuj mnie do żadnych organizacji. Najpierw przypisałeś mnie do buddystów, z których czerpię tylko praktykę medytacji wglądu Vipassana (jest to tylko ćwiczenie koncentracji), a teraz do świadków Jehowy.


Odp. Uzyles niektore argumenty grup religijnych, a wiec napisalem moje przypuszczenie. Swiadkowie Jehowi pouczaja swoich wiernych o Piekle w podobny sposob jak i ty napisals. Jest to falszywe nauczanie, co wykazalem ci cytujac Biblie. Sam rowniez cytowales Budde opierajac sie na jego argumentach. A wiec wniosek jest jeden, ze jestes jego zwolennikiem, nalezysz do jego zwolennikow. Czy dobrze wnioskuje? Ale nie bede juz wyciagal wnioskow przynaleznosci religijnej.



Ja cytuje Biblie, bo jestem Chrzescijaninem. Wskazuje na Proroctwa Elisabeth Elijah Nikomia albowiem sa zgodne z chrzescijanska Biblia. Ale nie cytuje poganskich wiar.



Lothar napisal:
Podobnie jak ty szukam prawdy. Jeszcze jej nie znalazłem, sądząc po twojej zaciekłej obronie swoich racji Ty ją znalazłeś.


Odp. Ja lubie prawde, a wrecz nienawidze oszustwa.



Grzegorz Tarczynski napisal:
"Boże" jakie owocne wymiany zdań, a ja powiem jedno , każda religia prowadzi do jednego "Boga"-to forma czystej energi nie zbadanej nawet przez zmarłych, bo mało kto go widział , on jest na wyższych "poziomach", nie miałem kontaktu z rzadną istotą duchową, która miała możność widzenia go (EVP/ITC) a teraz wrócimy do proroctw. Może znacie jakieś fajne przewsłania na obecne czasy, co nas czeka? z chęcia poczytam


Odp. Grzegorz, ta wymiana zdan byla dluga, ale niezbedna do wykazania prawdy. Ma to podstawowe znaczenie w ocenie Proroctw. Jest mnostwo proroctw na rynku, ale ile jest prawdziwych od PANA BOGA? Powiem ci, ze niewiele. Wiele jest cenzurowanych, pozmienianych.



Jesli my zgodzimy sie na przyjecie kazdego proroctwa bezkrytycznie, to bedziesz mial groch z kapusta i zadnej korzysci. Dla mnie fajne Proroctwo jest tylko, gdy jest prawdziwe od PANA BOGA, bo z niego mozna sie nauczyc i zostac ostrzezonym o nadchodzacej grozbie. A to jest cenne. Proroctwa od PANA BOGA mowia o przyszlosci, wlaczajac zblizajace sie zagrozenie.



Twoje pouczenie, ze kazda religia prowadzi do jednego Boga jest bledne! Tak mowia falszywe proroctwa i falszywi prorocy.



:excl: Prawdziwe Proroctwa wskazuja, ze jest tylko jedna droga do BOGA, a to przez ZBAWICIELA JAHUSZUA, znanego w Polsce jako JEZUS CHRYSTUS.



PAN BOG daje to poznac ludziom roznych wiar. Musza znalezc swiadectwo buddysty, ktoremu PAN BOG pokazal w Niebie Budde w Piekle, a Apostol Piotr powiedziam mu o naszym ZBAWICIELU JAHUSZUA. Jest to bardzo ciekawa historia.



:rolleyes: Widzisz Grzegorzu, ze Tobie bardzo potrzebna jest ta dyskusja. Przeczytaj uwaznie poprzednie wpisy.



:excl: Jeszcze raz podkreslam, ze znajomosc Biblii bardzo pomaga w rozpoznaniu prawdziwych Proroctw!
Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie! (Pierwszy List do Tesalonian 5:19-20)
Awatar użytkownika
sasquatch
Homo Infranius
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:30 am
Kontakt:

Re: PROROCTWA OSTATNICH LAT

Post autor: sasquatch »

Moja teoria Boga jest taka sama Grzesiek. Bezosobowy Absolut ogarniający cały wszechświat w każdym przejawie jego istnienia gdzie wszystko zawiera się we wszystkim. Żadna z religii nie jest dobra ponieważ władzę nad nimi sprawują ludzie którzy wykorzystują / wykorzystywali je do wojen, w których niejednokrotnie gineli niewinni ludzie. Temu nie sposób zaprzeczyć.
Ostatnio zmieniony wt lut 24, 2009 5:17 pm przez sasquatch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adam7
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 1:57 am
Kontakt:

Re: PROROCTWA OSTATNICH LAT

Post autor: Adam7 »

Sasquatch napisal:


Żadna z religii nie jest dobra ponieważ władzę nad nimi sprawują ludzie którzy wykorzystują / wykorzystywali je do wojen, w których niejednokrotnie gineli niewinni ludzie. Temu nie sposób zaprzeczyć.
Odp. Jest to niewatpliwie prawdziwe w czesci. Ale nie wspomniales, ze chrzescijanska religia daje tobie Bibie Swieta, daje mozliwosc spotkania niektorych prawdziwie wierzacych i praktykujacych Chrzescijan, ktorzy maja swiadectwo o dzialanosci JAHUSZUA w ich zyciu, piekne piesni, oraz spotkania niektorych bardzo wierzacych. Mowie tu niektorych, albowiem wielu tylko udaje, ze wierzy.



:excl: Mam pytanie: Na jakiej podstawie wyrobiles sobie taka opinie? Czy odwiedziles grupy charyzmatyczne, baptystyczne, zielonoswiatkowe, mesjanistyczne? Czy wiesz na czym polegaja roznice pomiedzy Kosciolem katolickim, Swiadkami Jehowymi a tymi powyzszymi kosciolami? Czy odwiedzales te grupy religijne, czy byles na ich spotkaniach, czy rozmawiales z nimi?



:excl: Czy wiesz, ze zasady prawne krajow rozwinietych opieraja sie na 10 Przykazaniach BOZYCH? A te kraje, ktore nie przestrzegaly tych zasad, byly zacofane w swoim rozwoju, na przyklad kraje afrykanskie, azjatyckie. A po drugiej wojnie swiatowej, wiele z nich przyjelo zasady europejskie do zarzadzania swymi krajami, co podkresla znaczenie 10 Przykazan BOZYCH.



Czy miales kiedykolwiek w zycie spotkac prawdziwego Proroka?





:excl: Twoja opinia jest jednostronna i nieobiektywna. Mowie to z wlasnego doswiadczenia.



Sasquatch powiedzial
Moja teoria Boga jest taka sama Grzesiek. Bezosobowy Absolut ogarniający cały wszechświat w każdym przejawie jego istnienia gdzie wszystko zawiera się we wszystkim.


Odp. Na jakiej podstawie wyrazasz swoja opinie? Ile razy przeczytales Biblie Swieta? Czy to jest opinia ze swojego przezycia, czy tez zaadoptowales opinie innych? Czy nie masz osobistego zwiazku z JAHUSZUA, czyli JEZUSEM? Czy wiesz, ze jest mniejsza grupa Chrzescijan, ktora ma zwiazek z osoba PANA BOGA? Czy nie przeczytales wielu swiadectw na internecie, w ktorych prawdziwi Chrzescijanie wyznaja jak JAHUSZUA mowi do nich? Czy nie czytales wielu wizji, ktore maja Chrzescijanie, wizji w ktorych oni widza postac, tzn. osobe JAHUSZUA?



:excl: Ja sam widzialem w wizji twarz JAHUSZUA. ON patrzyl na mnie wzroskiem pelnym wielkiej mocy. Czy to ma znaczenie dla ciebie, ze wielu widzialo naszego PANA, o ktorym wiele pisze w Biblii?



Co dla ciebie znacza fakty wskazujace, ze BOG jest osobowoscia prawdziwa, przemawiajaca, majaca odczucia, widzaca i slyszaca wszystko?



Czy ty jestes otwarty na nauczenie sie o tym, czy tez zamknales sie w poganskich, dziecinnych opiniach o BOGU?



A oto slowa samego PANA BOGA, ktore sa najlepszej ksiazce historycznej jaka mamy, tzn. w Biblii:



Ksiega rodzaju, rozdz 1



1 Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. 2 Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami.

3 Wtedy Bóg rzekł: Niechaj się stanie światłość! I stała się światłość. 4 Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. 5 I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą.

I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy. ...



27 Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył:

stworzył mężczyznę i niewiastę.

28 Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi. 29 I rzekł Bóg: Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. 30 A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona. I stało się tak. 31 A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre.




Powiedz mi, czy nie stwarzal BOG Ziemie i wszystkie stworzenie jako wszechmocna osobowosc, ktora przemawia, ktora widzi?



Drugi przyklad



Ksiega Wyjscia, rozdz. 3

2 Wtedy ukazał mu się Anioł Pański w płomieniu ognia, ze środka krzewu. [Mojżesz] widział, jak krzew płonął ogniem, a nie spłonął od niego. 3 Wtedy Mojżesz powiedział do siebie: Podejdę, żeby się przyjrzeć temu niezwykłemu zjawisku. Dlaczego krzew się nie spala? 4 Gdy zaś Pan ujrzał, że [Mojżesz] podchodził, żeby się przyjrzeć, zawołał <Bóg do> niego ze środka krzewu: Mojżeszu, Mojżeszu!» On zaś odpowiedział: Oto jestem». 5 Rzekł mu [Bóg]: &Nie zbliżaj się tu! Zdejm sandały z nóg, gdyż miejsce, na którym stoisz, jest ziemią świętą. 6 Powiedział jeszcze Pan: Jestem Bogiem ojca twego, Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba. Mojżesz zasłonił twarz, bał się bowiem zwrócić oczy na Boga.

7 Pan mówił: Dosyć napatrzyłem się na udrękę ludu mego w Egipcie i nasłuchałem się narzekań jego na ciemięzców, znam więc jego uciemiężenie. 8 Zstąpiłem, aby go wyrwać z ręki Egiptu i wyprowadzić z tej ziemi do ziemi żyznej i przestronnej, do ziemi, która opływa w mleko i miód, na miejsce Kananejczyka, Chetyty, Amoryty, Peryzzyty, Chiwwity i Jebusyty. 9 Teraz oto doszło wołanie Izraelitów do Mnie, bo też naocznie przekonałem się o cierpieniach, jakie im zadają Egipcjanie. 10 Idź przeto teraz, oto posyłam cię do faraona, i wyprowadź mój lud, Izraelitów, z Egiptu. 11 A Mojżesz odrzekł Bogu: Kimże jestem, bym miał iść do faraona i wyprowadzić Izraelitów z Egiptu? 12 A On powiedział: Ja będę z tobą. Znakiem zaś dla ciebie, że Ja cię posłałem, będzie to, że po wyprowadzeniu tego ludu z Egiptu oddacie cześć Bogu na tej górze.

13 Mojżesz zaś rzekł Bogu: «Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć? 14 Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTÓRY JESTEM. I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was. 15 Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: "JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia.




Czy nie pisze jasno i czytelnie, ze BOG rozmawial z Mojzeszem? Czy bedziesz sie zapieral tego?



Trzeci przyklad.



Ksiega Liczb, rozdz. 12

5 a Pan zstąpił w słupie obłoku, zatrzymał się u wejścia do namiotu i zawołał na Aarona i Miriam. Gdy obydwoje podeszli, 6 rzekł:

Słuchajcie słów moich:

Jeśli jest u was prorok,

objawię mu się przez widzenia,

w snach będę mówił do niego.

7 Lecz nie tak jest ze sługą moim, Mojżeszem.

Uznany jest za wiernego w całym moim domu.

8 Twarzą w twarz mówię do niego -

w sposób jawny, a nie przez wyrazy ukryte.

On też postać Pana ogląda.

Czemu ośmielacie się przeciwko memu słudze,

przeciwko Mojżeszowi, źle mówić?




:excl: A w Ewangeliach jest wiele opisow SYNA BOZEGO, i jak zmartwychwstal i co powiedzial po zmartwychwstaniu i jak zostal zabrany do Nieba.



Czwarty przyklad



Dzieje Apostolskie, rozdz. 1



1 Pierwszą Księgę napisałem, Teofilu, o wszystkim, co Jezus czynił i czego nauczał od początku 2 aż do dnia, w którym udzielił przez Ducha Świętego poleceń Apostołom, których sobie wybrał, a potem został wzięty do nieba. 3 Im też po swojej męce dał wiele dowodów, że żyje: ukazywał się im przez czterdzieści dni i mówił o królestwie Bożym. 4 A podczas wspólnego posiłku kazał im nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca:

Słyszeliście o niej ode Mnie - [mówił] - 5 Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym». 6 Zapytywali Go zebrani: Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela? 7 Odpowiedział im: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą, 8 ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.

9 Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. 10 Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. 11 I rzekli: Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba.




Podsumowanie.

Jest wiele faktow poczawszy na Biblii, ze nasz PAN BOG jest osobowoscia, ktora mowila i mowi do nas, i karze nas i nagradza, i ktory w krotce objawi sie ludziom na Ziemi, ktorzy przezyja ta straszna III Wojne Swiatowa.
Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie! (Pierwszy List do Tesalonian 5:19-20)
Awatar użytkownika
sasquatch
Homo Infranius
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 07, 2007 11:30 am
Kontakt:

Re: PROROCTWA OSTATNICH LAT

Post autor: sasquatch »

[quote name='Adam7']Jest to niewatpliwie prawdziwe w czesci. Ale nie wspomniales, ze chrzescijanska religia daje tobie Bibie Swieta, daje mozliwosc spotkania niektorych prawdziwie wierzacych i praktykujacych Chrzescijan, ktorzy maja swiadectwo o dzialanosci JAHUSZUA w ich zyciu, piekne piesni, oraz spotkania niektorych bardzo wierzacych. Mowie tu niektorych, albowiem wielu tylko udaje, ze wierzy.[/quote]

To nie ma już innych religii które posiadają święta? A Islam, Buddyzm, Judaizm, Hinduizm... i ich odłamy? Poza tym widzę 2 razy w tygodniu w szkole przedstawiciela religii chrześcijańskiej, który dyktuje ci do zeszytu kilka stron co lekcje a jak się zapytasz to ci nie odpowie bo, tu cytat "nie jesteś w stanie zrozumieć" a jak mówisz że nie rozumiesz i właśnie dlatego się pytasz to wylatujesz z klasy z oceną niedostateczną.



[quote name='Adam7']Czy wiesz, ze zasady prawne krajow rozwinietych opieraja sie na 10 Przykazaniach BOZYCH? A te kraje, ktore nie przestrzegaly tych zasad, byly zacofane w swoim rozwoju, na przyklad kraje afrykanskie, azjatyckie. A po drugiej wojnie swiatowej, wiele z nich przyjelo zasady europejskie do zarzadzania swymi krajami, co podkresla znaczenie 10 Przykazan BOZYCH.[/quote]

Ty w ogóle wiesz o czym piszesz? Rozwój kraju nie ma powiązania z przykazaniami. W USA kara śmierci jest w zapisana w Kodeksie Karnym, ten kraj to w twoich pojęciach Sodoma i Gomora. Chiny za kilkanaście lat będą największą gospodarką na świecie i przykazania mają głęboko. Afryka jest biedna bo te "rozwinięte kraje" wyzyskiwały ich przez grubo ponad 100 lat i pozostawiły po sobie burdel. Światem rządzą prawa rynku a nie dekalog. Dziwne że ty tego nie widzisz.



[quote name='Adam7']Czy miales kiedykolwiek w zycie spotkac prawdziwego Proroka?[/quote]

Twierdzisz że mamy czasy ostateczne więc na ziemi będą co najwyżej fałszywi prorocy. No ale może ty spotkałeś jakiegoś. Nie wnikam w to.



[quote name='Adam7']Ja sam widzialem w wizji twarz JAHUSZUA. ON patrzyl na mnie wzroskiem pelnym wielkiej mocy. Czy to ma znaczenie dla ciebie, ze wielu widzialo naszego PANA, o ktorym wiele pisze w Biblii?[/quote]

Ludzie widzą tylko formy energii które umysł formuje w trójwymiarowe obrazy a klucza do stworzenia takiego obrazu szuka w naszej świadomości i podświadomości więc zazwyczaj widzimy bóstwa zależna od kręgu kulturowego. Niektórzy rzekomo widzą także istoty pozaziemskie.



[quote name='Adam7']Czy ty jestes otwarty na nauczenie sie o tym, czy tez zamknales sie w poganskich, dziecinnych opiniach o BOGU?[/quote]

Oczywiście że jestem otwarty. Ludzie którzy mnie znają wiedzą że jestem otwarty na każdą ewentualność. Nie neguję niczego z góry i staram się poznawać alternatywne drogi i wysłuchiwać ludzi którzy mają inne zdanie do końca a potem wyciągam wnioski.



PS. Pisz po polsku bo zasypujesz forum błędami ortograficznymi.
Ostatnio zmieniony śr lut 25, 2009 6:19 pm przez sasquatch, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany

Wróć do „JASNOWIDZE I PROROCTWA”