PARK JURAJSKI NA NASZYCH OCZACH?

Kryptydy, Loch Ness, Chupacabra i inne
Awatar użytkownika
azazel
Infrzak
Posty: 40
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 10:58 am
Kontakt:

Re: PARK JURAJSKI NA NASZYCH OCZACH?

Post autor: azazel »

oglądałem program w którym mówili, że sklonowanie dinozaurów z dna jest niemożliwe ponieważ ten kod genetyczny jest uszkodzony... nie wiem, może jednak się da, w sumie nie powinniśmy robić takich rzeczy bo filmy sf dobrze pokazują co się później dzieje... : >
Mark
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: pt sty 18, 2008 9:15 pm
Kontakt:

Re: PARK JURAJSKI NA NASZYCH OCZACH?

Post autor: Mark »

Również oglądałem ten program. i była mowa ze kod jest "rozpadnięty" i ze być może nauka w przyszłości pozwoli go złożyć.

Być może ten moment nadchodzi i będzie można sklonować dinozaura. a tak poza tym kto mówi ze będą klonować dużego dinozaura. pewnie jakieś maleństwo będzie sklonowane jak już.
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: PARK JURAJSKI NA NASZYCH OCZACH?

Post autor: spacemaster92 »

Na discowery widziałem jak chcą zrobić dinozaura. Po prostu pozmieniają kod genetyczny kurczaczka w jajku zmienią tak, że ogon będzie dłuższy skrzydła zamienią w ręce, pióra w łuski i w dziobie zęby pozostaną. Pokazywali tam jak to wszystko przebiega i się udawało wszystko. Bo mały kurczak na początku jak jest młodym płodem ma zęby dłuższy ogon niż normalnie więc może im się to udać. Chociaż jak będą tak kombinować jak w JP to to samo może się wydarzyć. Słyszeliście coś może o JP4 ??
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
Awatar użytkownika
azazel
Infrzak
Posty: 40
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 10:58 am
Kontakt:

Re: PARK JURAJSKI NA NASZYCH OCZACH?

Post autor: azazel »

w sumie wszystko jest możliwe... ja bym się bał raczej jak tak będą eksperymentować z wszystkim, żeby za parenaście lat nie było tak jak w resident evil ^^
Awatar użytkownika
Lilith
Zaangażowany Infranin
Posty: 303
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:52 am
Kontakt:

Re: PARK JURAJSKI NA NASZYCH OCZACH?

Post autor: Lilith »

[quote name='Tryk' post='14772' date='sob, 10 lis 2007 - 20:49']Czy człowiek zawinił przy dinozaurach. Mamuty człowiek zabijał dla pożywienia, tłuszczu, ubrań, kości na narzędzie, czyli rzeczy niezbędne w tamtych czasach. Co do Wilka Workowatego, to już od chyba 99' roku chcą sklonować, miało to nastąpić po chyba 20 latach od tej daty.[/quote]

Czytałam kiedyś ,że odnaleziono odciski ludzkich stóp z okresu panowania na ziemi dinozaurów może więc kiedyś tak jak mamuty dinozaury wchodziły w skład diety człowieka i vice versa :D niestety

Też mam mieszane uczucia co do zabawy w klonowanie,ale przyznam ,że chciałabym zobaczyć żywego dinozaura,co prawda wolę roślinożercę.
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: PARK JURAJSKI NA NASZYCH OCZACH?

Post autor: Lazy »

Lilith
Czytałam kiedyś ,że odnaleziono odciski ludzkich stóp z okresu panowania na ziemi dinozaurów(...)
Jest to w "Zakazanej Archeologii" M.Cremo,są nawet fotki ;)
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Mark
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: pt sty 18, 2008 9:15 pm
Kontakt:

Re: PARK JURAJSKI NA NASZYCH OCZACH?

Post autor: Mark »

Gdzieś czytałem ze znaleziono w kopalni 30kg młoty, żaden człowiek normalnych rozmiarów niemogl by pracował w kopalni takim młotem...

A wracając do tematu klonowanie dinozaura być może będzie możliwe ale jest to dość odległa przyszłość. Jednak uważam ze klonowanie tych istot powinno być stosowane tylko do badan. Człowiek nie może bawić sie w boga.
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: PARK JURAJSKI NA NASZYCH OCZACH?

Post autor: Lazy »

Mark
Gdzieś czytałem ze znaleziono w kopalni 30kg młoty, żaden człowiek normalnych rozmiarów niemogl by pracował w kopalni takim młotem...
W pobliżu nadmorskiego miasta Llandudno w północnej Walii położonego na terenie wyniesionym 220 metrów ponad poziom Morza Ir­landzkiego znajduje się starożytna ko­palnia miedzi, znana pod nazwą Great Orme, która pochodzi z epoki brązu, to jest sprzed około 3500 lat.

W kopalni znaleziono ponad 2500 oburęcznych młotów. Największy z nich waży około 30 kilogramów.

Pozdrawiam
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: PARK JURAJSKI NA NASZYCH OCZACH?

Post autor: Lazy »

Pantanal
(...)Ponadto to, na co powołuje się pan Cremo może być równie dobrze stopą, co jakimś morskim żyjątkiem odciśniętym w skale w dość oryginalny sposób.(...)
W wywiadzie, jakiego znanej amerykańskiej prezenterce radiowej, Laurze Lee, udzielił Michael Cremo,padło stwierdzenie cyt:

"Wybieraliśmy tylko te znaleziska, których pochodzenie można było udokumentować i poświadczyć w sposób naukowy. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że proces nazwany przez nas "filtracją wiedzy" trwa nadal."



Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt gru 01, 2009 11:08 pm przez Lazy, łącznie zmieniany 1 raz.
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
Awatar użytkownika
Lazy
Full Active
Posty: 546
Rejestracja: pn paź 01, 2007 9:35 pm
Kontakt:

Re: PARK JURAJSKI NA NASZYCH OCZACH?

Post autor: Lazy »

@ Pantanal

Przeczytaj uważnie, to co napisałeś.Sam sobie przeczysz.
ŻYCIE JEST TYLKO GRĄ

WSZYSTKO,CZYM ONO JEST,TO ILUZJA,ALE WY,GRACZE,DOSZLIŚCIE DO PRZEKONANIA,ŻE TO JEDYNA RZECZYWISTOŚĆ
ODPOWIEDZ

Wróć do „INNE”