KTO ZBUDOWAŁ KSIĘŻYC?

Nowe znaleziska i hipotezy, o których nie zawsze mówi się głośno...
Awatar użytkownika
Ardai
Infrzak
Posty: 75
Rejestracja: sob lut 28, 2009 6:10 pm
Kontakt:

Re: KTO ZBUDOWAŁ KSIĘŻYC?

Post autor: Ardai »

Linkuję do postów z innego tematu, gdzie czarno na białym widać fałsz części z podanych w pierwszym poście informacji:

Christopher Knight i Alan Butler nie są fizykami

Cytat Solomona to żałosna manipulacja, a z artykułu McDonalda nic takiego nie wynika



Nieprawdziwa jest też informacja, o wieku najstarszych ziemskich skał (chociaż faktycznie najstarsze zbadane skały księżycowe są starsze od ziemskich).



Jeśli chodzi o zaćmienia, to sytuacja jest "przejściowa". Kiedyś Księżyc był bliżej i ten "magiczny" stosunek nie był prawdziwy (chociaż zaćmienia ciągle były całkowite), w przyszłości natomiast oddali się na tyle, że całkowitych zaćmień już nie będzie. W zasadzie to nie jest nawet prawdziwy teraz, jednak "Stosunek odleglości Słońce - Ziemia do odległości Księżyc - Ziemia- 1/400 " nie jest już tak "magiczny", jak 149 597 887,5 km / 384 400 km = 389,17.





Zdecydowanie nie jest to też tak niezwykłe, poza Plutonem całkowite zaćmienia można podziwiać na Jowiszu (jak się przeżyje) i to dzięki aż 5 księżycom. Poza tym, ale rzadziej na Saturnie, Uranie i Neptunie. Innymi słowy, nie można ich obserwować na 3 planetach (z czego tylko jedna z nich ma księżyce). Możliwe jednak, że stosunek wielkości kątowej Księżyca i Słońca jest najbliższy 1 ze wszystkich podobnych układów (nie jest to na tyle istotne, by chciało mi się liczyć).
Ostatnio zmieniony pn sty 11, 2010 8:56 pm przez Ardai, łącznie zmieniany 1 raz.
The secret to successful analysis [...]: whenever possible, reduce matters to a single variable.

Mitth'raw'nuruodo

--

The most exciting phrase to hear in science, the one that heralds new discoveries, is not 'Eureka!', but 'That's funny ...'

Isaac Asimov
Kajsaki
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: pt lip 29, 2011 6:48 pm
Kontakt:

Re: KTO ZBUDOWAŁ KSIĘŻYC?

Post autor: Kajsaki »

Odpowiedzi i domniemań może być tyle ile uczestników forum.A może nikt go nie budował tylko powstał w sposób naturalny z gazowych pyłów ,podobnie jak wszystkie planety,i obrastając w masę zbliżył się do ziemi?A może jest pusty w środku bo Anunnaki zabrał sie do kopalnych zasobów również na księżycu i w miarę upływu czasu uszczuplał jego masę?
olry
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 18, 2015 8:54 am

Re: KTO ZBUDOWAŁ KSIĘŻYC?

Post autor: olry »

Pan Zacharia Sitchin, wyczytał z tabliczek sumeryjskich ( tych pisanych pismem klinowym) , że Nubiru było na kursie kolizyjnym z Ziemią ale jakoś przeszedł bokiem , za to księżyc Nubiru rąbnął w Ziemię i wyrąbał nam kwała masy tworząc nasz Księżyc.Jesli o tym pisali tak ot sobie dla bajania 4-5 tys. lat pne w Sumerze to znaczy że mieli nieśle poukładane, ale z tego co wiem to pisali i rysowali oraz żyli w sposób dość cywilizowany
Czytałem: Stary Testament, Nowy Testament,; Zacharia Sitchin "Zaginiona Księga Enki", "Dwunasta Planeta", "Schody do nieba", "Wojny bogów i ludzi", "Boskie spotkania" ,; William Bramley "Bogowie Edenu",; K.Łyczakowska, K.Szarzyńska "Mitologia Mezopotamii",; J.van Helsing " Rece precz od tej książki",; A.G. Gilbert, M.M. Cotterell " Prorocza wiedza majów",; Klaus-Rüdiger Mai " Tajemne religie",; Szmaragdowe tablice Thotha z Atlantydy,;  "Epos o Gilgameszu" tłum. K. Łyczakowskiej, P. Puchty, M. Kapełuś,; ( i inne )
Awatar użytkownika
Janek
Infrzak
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 02, 2014 4:24 pm

Re: KTO ZBUDOWAŁ KSIĘŻYC?

Post autor: Janek »

Widziałeś zaproponowane przez Sitchina tlumaczenie czy uwierzyłes na słowo? Z tego co się orientuje to Sitchin miał głęboko zasady gramatyki i tłumaczył tak jak mu się podobało.
flectere si nequeo superos, Acheronta movebo
olry
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 18, 2015 8:54 am

Re: KTO ZBUDOWAŁ KSIĘŻYC?

Post autor: olry »

Sitchin był, bardzo płodnym autorem jesli chodzi o obróbkę tego co "rzekomo odczytał" a do tego puszczał wodze fantazji i ubarwiał oraz ubajał swoje odczyty z tabliczek, ale opisy walczacych planet - bogów sa nie tylko w mitologi sumeryjskiej no i ziemia tam niestety obrywa ( albo się jesj kawałek urwywa ). Zresztą problem z odczytem mamy nie aż tak starych tekstów , jak chocby najstarsze zapisy ST gdzie potomkowie Abrahama wpadli na pomysł żeby zamiasta samogłosek pisać kropki. Dziś nikt nie pamięta czy miało tam byc "a" czy "e" a jak sie dziś okazuje to bardzo wiele zmienia.Ja z sumeryjskiego opanowałem tylko DIN.GIR
dingir.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Czytałem: Stary Testament, Nowy Testament,; Zacharia Sitchin "Zaginiona Księga Enki", "Dwunasta Planeta", "Schody do nieba", "Wojny bogów i ludzi", "Boskie spotkania" ,; William Bramley "Bogowie Edenu",; K.Łyczakowska, K.Szarzyńska "Mitologia Mezopotamii",; J.van Helsing " Rece precz od tej książki",; A.G. Gilbert, M.M. Cotterell " Prorocza wiedza majów",; Klaus-Rüdiger Mai " Tajemne religie",; Szmaragdowe tablice Thotha z Atlantydy,;  "Epos o Gilgameszu" tłum. K. Łyczakowskiej, P. Puchty, M. Kapełuś,; ( i inne )
Awatar użytkownika
Janek
Infrzak
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 02, 2014 4:24 pm

Re: KTO ZBUDOWAŁ KSIĘŻYC?

Post autor: Janek »

Sumerów znam słabo, ale na Sitchina nadziałem się przy okazji weryfikacji innego tematu. I mam spore wątpliwości co do proponowanych przez niego tłumaczeń. <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="olry" data-cid="121585" data-time="1427265528">[ external image ]dingir.jpg

 </blockquote>To oznacza "Bóg" lub "Boski" ?
flectere si nequeo superos, Acheronta movebo
olry
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 18, 2015 8:54 am

Re: KTO ZBUDOWAŁ KSIĘŻYC?

Post autor: olry »

A wracając do księżyca:Wenus:- średnica Wenus jest zaledwie o 650 km mniejsza od ziemskiej, a jej masa jest równa 81,5% masy ziemi- Wenus obraca się w ciągu 243 dni ziemskich; jest to najwolniejszy okres obrotu pośród wszystkich planet Układu Słonecznego- masa  - 0,815 masy Ziemi- satelity naturalne - brakMars:- doba słoneczna na Marsie jest niewiele dłuższa niż ziemska i ma 24 godziny, 39 minut i 35,244 sekundy- masa - 0,105 Ziemi- Mars posiada dwa małe księżyce o nieregularnych kształtach, których orbity są bardzo bliskie planety: Fobosa i Deimosa. Mogą być one przechwyconymi planetoidami lub ciałami utworzonymi z materii wyrzuconej przez uderzenia z powierzchni planety Bardzo zblizona masowo Wenus ale bez książyca obraca się 243 razy wolniej od ziemi a malutki Mars z jeszcze mniejszymi księżycami prawie jak Ziemia.Pytanie moje - skąd ten obrót ziemi kilku godzinny bez księżyca
Czytałem: Stary Testament, Nowy Testament,; Zacharia Sitchin "Zaginiona Księga Enki", "Dwunasta Planeta", "Schody do nieba", "Wojny bogów i ludzi", "Boskie spotkania" ,; William Bramley "Bogowie Edenu",; K.Łyczakowska, K.Szarzyńska "Mitologia Mezopotamii",; J.van Helsing " Rece precz od tej książki",; A.G. Gilbert, M.M. Cotterell " Prorocza wiedza majów",; Klaus-Rüdiger Mai " Tajemne religie",; Szmaragdowe tablice Thotha z Atlantydy,;  "Epos o Gilgameszu" tłum. K. Łyczakowskiej, P. Puchty, M. Kapełuś,; ( i inne )
Ciekawski Jasiu
Infrańczyk
Posty: 195
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 11:51 am
Kontakt:

Re: KTO ZBUDOWAŁ KSIĘŻYC?

Post autor: Ciekawski Jasiu »

Jeśli zajmujemy się naszym Księżycem powinniśmy ustalić jedno. Księżyc nie jest satelitą Ziemi. Jest to bardzo ważny fakt, wg mnie celowo pomijany w pismach popularnych. Wręcz z premedytacją pisze się "Naturalny satelita Ziemi"Nie wiemy czy jest naturalny ale wiemy jedno, że Księżyc nie jest satelitą. "Orbita" Księżyca nie jest orbitą satelicką!! Nazywanie Księżyca satelitą, to poważne nadużycie i sugerowanie odbiorcy, że od sztucznych satelitów różni się jedynie wielkością. Ziemia z Księżycem tworzy układ, który jest ewenementem. Księżyc pozoruje pozorny ruch słońca po niebie, dlaczego i jakie prawo fizyczne tłumaczy takie zmiany "orbity"????To jest po prostu niesamowite i nie może być przypadkowe, jeśli ktoś jednak wierzy w przypadki to niech doda do tego okres obrotu Księżyca wokół własnej osi, który jest zsynchronizowany z okresem obiegu Ziemi..... Dwa przypadki???? W matematyce spełnienie takich dwóch przypadków kwituje się jednoznacznie - Niemożliwe do spełnienia! Księżyc ewidentnie powstał celowo, a pytanie autorów książki jest jak najbardziej aktualne. Kto miał w tym cel? Jakby nie patrzeć, Księżyc jest potrzebny do życia rozumnego na Ziemi, więc jedyna logiczna odpowiedź jaka się nasuwa to - Ci co stworzyli tu rozumne życie, lub Ci co przystosowali tę planetę dla siebie samych. [img]%5Burl=[/img] Teorię powstania Księżyca, który odlatuje w wyniku zderzenia dwóch ciał wyklucza II zasada dynamiki i tyle w temacie siania popeliny.  
Ostatnio zmieniony śr mar 25, 2015 2:22 pm przez Ciekawski Jasiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Janek
Infrzak
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 02, 2014 4:24 pm

Re: KTO ZBUDOWAŁ KSIĘŻYC?

Post autor: Janek »

Co to jest orbita satelicka? I w jaki sposób II zasada dynamiki wyklucza teorie powstania księżyca? Zawsze myślałem że druga zasada tyczy się objektów inercjalnych.
flectere si nequeo superos, Acheronta movebo
olry
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 18, 2015 8:54 am

Re: KTO ZBUDOWAŁ KSIĘŻYC?

Post autor: olry »

Ja bym wiercił, oczywiście w księżycu.Dlaczego? Bo mi cos tu nie gra.-promień ziemi 6371 km, ciężar wł. 5,513 g/cm3-promień księżyca 1737 km, ciężar wł. 3,344 g/cm3Masa ksężyca stanowi 0,0123 masy ziemi.[attachment=1424:280px-Księżyc_struktura_wewn.svg.png] 
270px-Earth-crust-cutaway-polish.svg.png
Tyle oficjalnych informacji Albo jądro ziemi jest tak ciężkie , że rekompensuje masę wody 1 g/cm3, albo księżyc, który jest bez wody a z litej skały ma malutkie i leciutkie jądro. No a może jest pusty w środku?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Czytałem: Stary Testament, Nowy Testament,; Zacharia Sitchin "Zaginiona Księga Enki", "Dwunasta Planeta", "Schody do nieba", "Wojny bogów i ludzi", "Boskie spotkania" ,; William Bramley "Bogowie Edenu",; K.Łyczakowska, K.Szarzyńska "Mitologia Mezopotamii",; J.van Helsing " Rece precz od tej książki",; A.G. Gilbert, M.M. Cotterell " Prorocza wiedza majów",; Klaus-Rüdiger Mai " Tajemne religie",; Szmaragdowe tablice Thotha z Atlantydy,;  "Epos o Gilgameszu" tłum. K. Łyczakowskiej, P. Puchty, M. Kapełuś,; ( i inne )
ODPOWIEDZ

Wróć do „ARCHEOLOGIA I ODKRYCIA”