BOGOWIE PRZYBYLI Z KOSMOSU

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: BOGOWIE PRZYBYLI Z KOSMOSU

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="hordagoga78" data-cid="122827" data-time="1445351779">
 

w poszukiwaniu brakujacego elementu wiedzy, wywarzylbym drzwi watykanskiej biblioteki...
</blockquote>
 Myślisz , że znalazł byś cosik ważnego w tych ''kuglarskich'' szpargałach ... wszystko co ważne było , jezuickie czarne kiecki , opętani amokiem ''średniowiecza'' zniszczyli/popalili ... wysiłek poprzedników chcących nam ''dzisiejszym'' dać wskazówkę/przekaz ... poszedł w   *3,14zdu* .
Ostatnio zmieniony wt paź 20, 2015 8:34 pm przez Hybrid, łącznie zmieniany 1 raz.
hordagoga78
Infrzak
Posty: 53
Rejestracja: pn cze 16, 2014 8:34 am

Re: BOGOWIE PRZYBYLI Z KOSMOSU

Post autor: hordagoga78 »

nikt nie wie, co zawieraja te biblioteki tak wiec twierdze, ze mozna tam znalezc naprawde niezle gagatki...
zreszta, dlaczego knigi sa niedostepne?
ano dlatego, ze ludzie mogliby znalezc brakuje odpowiedzi na niewygodne pytania odnosnie ludzkosci...
Awatar użytkownika
Janek
Infrzak
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 02, 2014 4:24 pm

Re: BOGOWIE PRZYBYLI Z KOSMOSU

Post autor: Janek »

A znasz jakieś konkretne "niewygodne" pytania? Dla mnie osobiście takim niewygodnym pytaniem jest to czy świadomość potrafi przetrwać śmierć ciała, i nie sądze by jakaś książka mogła na nie odpowiedzieć. Chociaż oczywiście wskazówki mile widziane :)
flectere si nequeo superos, Acheronta movebo
hordagoga78
Infrzak
Posty: 53
Rejestracja: pn cze 16, 2014 8:34 am

Re: BOGOWIE PRZYBYLI Z KOSMOSU

Post autor: hordagoga78 »

oczywiscie... jest ich bardzo wiele i to nie tylko z dziedziny duchowej...
przykladowe: dlaczego nie ma ksiegi henoha w biblii?
Awatar użytkownika
Janek
Infrzak
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 02, 2014 4:24 pm

Re: BOGOWIE PRZYBYLI Z KOSMOSU

Post autor: Janek »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="hordagoga78" data-cid="122839" data-time="1445597188">
dlaczego nie ma ksiegi henocha w biblii?
</blockquote>
Bo nie pasowała do kanonu ;)
flectere si nequeo superos, Acheronta movebo
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: BOGOWIE PRZYBYLI Z KOSMOSU

Post autor: Arek 1973 »

Hordagoga . Dlaczego według Ciebie nie dodano ją do kanonu?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: BOGOWIE PRZYBYLI Z KOSMOSU

Post autor: Andrzej 58 »

Dlaczego księga Henocha nie weszła do kanonu? - bo kanon służy to tumanienia ludzi .Księga Henocha jest w kanonie kościoła koptyjskiego..To rejon , gdzie zdarzenia opisane w biblii zdarzyły się i nie można takiego lipnego kitu wmawiać ludziom na siłę poprzez pitolenie z ambony.Księga Henocha mówi wprost ,że z kosmosu nie przybyli bogowie .Dopiero bunt pewnej grupy spowodował powstanie religii i pojęcia osoby nadprzyrodzonej..Przybysze stworzyli bogów swoimi rękami - stoi jak byk u Henocha.Uzupełnieniem Henocha są tzw pisma gnostyczne .Te musiały być ukrywane przed przewodnią siłą boskiego porządku, ponieważ kolidowały z wersją podsuwaną do wierzenia .
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: BOGOWIE PRZYBYLI Z KOSMOSU

Post autor: Katarzyna_1 »

cyt. "Księga Henocha mówi wprost ,że z kosmosu nie przybyli bogowie .Dopiero bunt pewnej grupy spowodował powstanie religii i pojęcia osoby nadprzyrodzonej..Przybysze stworzyli bogów swoimi rękami - stoi jak byk u Henocha."
 
Andrzeju możesz uściślić powyższą Twoją wypowiedź? bo z jednej strony piszesz, że bogowie nie przybyli z kosmosu, a z drugiej strony, że byli to przybysze i stworzyli bogów swoimi rękami. Skąd Twoim zdaniem przybyli ci "przybysze"? Z innego kontynentu? No skąd?
Pytam dlatego, że ostatnio kręci mnie obśmiewany temat Niebocentryzmu p. Szczycińskiego. Też do niedawna mnie śmieszył, ale jak obejrzałam jego nowe wypowiedzi z początku października to nie jest mi już do śmiechu. Był na Infrze wywiad z tym panem i nie wysłuchałam do końca, ale teraz będę wszystkie jego wypowiedzi śledzić. Dobry z niego były ŚJ. Też ich nie lubię i nie za wiarę, ale za ohydne oszczerstwa, chyba o tym pisałam tutaj. :?
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: BOGOWIE PRZYBYLI Z KOSMOSU

Post autor: Andrzej 58 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="122857" data-time="1445695974">
cyt. "Księga Henocha mówi wprost ,że z kosmosu nie przybyli bogowie .Dopiero bunt pewnej grupy spowodował powstanie religii i pojęcia osoby nadprzyrodzonej..Przybysze stworzyli bogów swoimi rękami - stoi jak byk u Henocha."
 
Andrzeju możesz uściślić powyższą Twoją wypowiedź? bo z jednej strony piszesz, że bogowie nie przybyli z kosmosu, a z drugiej strony, że byli to przybysze i stworzyli bogów swoimi rękami. Skąd Twoim zdaniem przybyli ci "przybysze"? Z innego kontynentu? No skąd?
Pytam dlatego, że ostatnio kręci mnie obśmiewany temat Niebocentryzmu p. Szczycińskiego. Też do niedawna mnie śmieszył, ale jak obejrzałam jego nowe wypowiedzi z początku października to nie jest mi już do śmiechu. Był na Infrze wywiad z tym panem i nie wysłuchałam do końca, ale teraz będę wszystkie jego wypowiedzi śledzić. Dobry z niego były ŚJ. Też ich nie lubię i nie za wiarę, ale za ohydne oszczerstwa, chyba o tym pisałam tutaj. :?
</blockquote>
Cytaty z Księgi Henocha:
"4 "Henochu, pisarzu sprawiedliwości! Idź, powiedz Czuwającym nieba, którzy opuścili wyżyny niebieskie i odwieczne święte miejsce"
19.

l Uriel powiedział do mnie: "Tutaj będą przebywać aniołowie, którzy połączyli się z kobietami, podczas gdy ich duchy przyjmując różnorakie kształty zepsuły ludzi, uwiodły ich doprowadzając ich do składania ofiar demonom jako bogom."
 
To jest istotna informacja ponieważ wskazuje na możliwość pokonania śmierci:
"
"3 Lepiej powiedzieć o tym wcześniej. Także potomnym chcemy umożliwić [poznanie] mądrości.
4 Pan Duchów jeszcze nikomu dotąd nie udzielił takiej mądrości, jaką mój rozum otrzymał zgodnie z wolą Pana Duchów, który udzielił mi uczestnictwa w życiu wiecznym.  "
Zgadza się ludzie są wieczni tylko "czuwający nieba" mocno się starają ,żeby ta wiedza nie była powszechna.
 
Ten cytat mówi ,że był już na ziemi czas inny zanim nie nastąpił bunt:
"6 W owych dniach moje oczy ujrzały miejsce wybranych sprawiedliwych i wiernych. Za ich dni była sprawiedliwość!  "
 
Tu o stworzeniu bogów:
"7 To są ci, którzy sądzą gwiazdy nieba i podnoszą swe ręce przeciw Najwyższemu i depczą suchy ląd i mieszkają na nim. I wszystkie ich czyny pokazują niegodziwość... i ich moc [pozostaje] na ich bogatych i ich wiara jest w bogów, których uczynili swoimi rękami i zapierają się imienia Pana Duchów.  "
Są tam też takie rodzynki jak rozmowa aniołów w czasie mycia się , czy latanie po wcześniejszym przypięciu sobie skrzydeł.Cały czas jest mowa o ludziach a nie duchach itp..Ci przybysze to nikt inny jak wysłannicy (specjaliści z różnych dziedzin) , mający czuwać nad nad rozwojem ziemi.Ciurlać im się zachciało , to i nierobom przyszło do głowy stworzyć system niewolniczy oparty o iluzje , które pozwalały im żyć na koszt nieświadomych ludzi.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: BOGOWIE PRZYBYLI Z KOSMOSU

Post autor: Katarzyna_1 »

"Są tam też takie rodzynki jak rozmowa aniołów w czasie mycia się , czy latanie po wcześniejszym przypięciu sobie skrzydeł.Cały czas jest mowa o ludziach a nie duchach itp..Ci przybysze to nikt inny jak wysłannicy (specjaliści z różnych dziedzin) , mający czuwać nad nad rozwojem ziemi.Ciurlać im się zachciało , to i nierobom przyszło do głowy stworzyć system niewolniczy oparty o iluzje , które pozwalały im żyć na koszt nieświadomych ludzi."
 
No ale Andrzeju nie odpowiedziałeś na moje zwięzłe pytanie. Mówisz, że ci przybysze to wysłannicy, ale skąd i przez kogo byli wysłani? Nie z kosmosu napisałeś. Nie ma odpowiedzi czy z innych kontynentów? No to ponawiam pytanie  Skąd według Ciebie wysłannicy przybyli?
Eeee chyba w ten niebocentryzm bardziej uwierzę,
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”