STWORZENIE ŚWIATA (Atlantyda, Nibiru)

Inne tematy z zakresu religii, wierzeń, cudów
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: STWORZENIE ŚWIATA (Atlantyda, Nibiru)

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="113675" data-time="1396606646">Czytałem, że NASA planuje wprowadzić modyfikacje genetyczne dla generacji, które będą żyć w kosmosie, więc pewnie jakoś ten problem obejdą. Gorzej, jak będą żyć, jak się poruszać i ile to będzie kosztowało. Na razie to wszystko marzenia ściętej głowy. A zamiast myślec o życiu na Księżycu, to może powinni po prostu bardziej dbać o ziemię i jej nie zatruwać tak bardzo - głównie Chiny, USA oraz inne narody, jak np. Hiszpanie, którzy zaśmiecają ocean jak się da.</blockquote> Powoli się poprawiamy w tym klimacie. To się dzieje bardzo powoli i galopujący, konsumpcyjny kapitalizm wcale temu nie pomaga. Tego się nie da po prostu zlikwidować jakimś dekretem. Musi się wymienić kilka pokoleń i do tego dobra edukacja; przede wszystkim dobra edukacja, a tej niestety nie za wiele w dzisiejszym świecie. Stawia się raczej na edukację zawodową, typu kursy, szkolenia, treningi - szkoląc kolejne pokolenia robotników, bo takie jest zapotrzebowanie rynku, a programy szkolne są regularnie obrzezywane o kolejne porcje materiału. Ludzkość musi uderzyć w końcu łbem w ścianę, żeby się opamietać i zawrócić nim będzie za późno, ale co będzie tą ścianą? Wyczerpanie paliw kopalnych? Ostateczne zatrucie wód i atmosfery? Epidemia? Obcy? Katastrofa naturalna?Póki co ja robię swoje dla planety i wiele rzeczy które robię sam z siebie jest o wiele bardziej wartościowe, niż przykuwanie się łańcuchami do drzew. Nawet jak my utoniemy we własnych odpadach natura przejmie tę planetę z powrotem. Ziemia ma 4.5 miliarda lat i jeszcze trochę pociągnie, a my jesteśmy tu raptem od jakichś 3 milionów i nasze ego, jako ludzkości, jest kurewsko rozdmuchane. Mi wstyd za ludzkość, więc w jakiś sposób wstyd mi za siebie, chociaż staram się odstawać najwięcej jak mogę od reszty tej masy i być sobą na tyle, na ile mogę sobie pozwolić, żeby nie narażać swojej rodziny,
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: STWORZENIE ŚWIATA (Atlantyda, Nibiru)

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">Ba ,  panie kolego : teoria jest tak ''kosmiczna'' , że chciało by się rzeknąć  - poproszę o ten sam proszek . Tworzenie  ''kosmicznych''  teorii złe nie jest, ale potem trzeba jakoś je ''zderzyć'' z trzeźwą rzeczywistością . Nieprawdaż   [ external image ]</blockquote>Takie kosmiczne teorie to tylko teorie  ponieważ są nie potwierdzone,,, z trzeżwą nauką nie mają na razie  nic wspólnego. Niekiedy jest tak że jak paranormalność trafia na badania naukowców to ci nie potrafią  tego  wytłumaczyć.Multiuniversum,,,,jak kiedyś zostanie to potwierdzone to  będę się cieszył, jak nie, to  też dobrze, przynajmniej jedna zagadka mniej, nie mam  z tym problemu :)
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: STWORZENIE ŚWIATA (Atlantyda, Nibiru)

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">. Mi wstyd za ludzkość, więc w jakiś sposób wstyd mi za siebie, chociaż staram się odstawać najwięcej jak mogę od reszty tej masy i być sobą na tyle, na ile mogę sobie pozwolić, żeby nie narażać swojej rodziny,</blockquote>Nie przejmuj się tym za bardzo, taka już ludzkość jest,  dopiero  gdy coś poważnego  się stanie , dopiero  wtedy  otworzą się  oczy i wtedy będzie się przeciwdziałać. Ja  wiem że  to trochę  za póżno,  ale taki  już świat , ,,,,,że dopiero mądry  po  szkodzie
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: STWORZENIE ŚWIATA (Atlantyda, Nibiru)

Post autor: ADAX »

Równie dobrze, na Marsie mogły istnieć warunki równoległe do Ziemi, lub istoty które teoretycznie mogły by tam żyć, były takimi stworzeniami, które bez dużych problemów mogły sie przystosować do zycia na Ziemi. Przecież wielkie dinozaury żyły bez przeszkód obok małych organizmów, tak więc. Co do planet z których pochodzimy, to wybiegłbym dalej i dołączył do tego pas asteroid, który według wielu badaczy, mógł niegdyś tworzyć planetę. Zresztą ten pas asteroid porusza sie po "orbicie" tak jakby kiedyś był planetą. Kolejna sprawa odnośnie planet. Szuka się "obcych" daleko stąd, a taki Jowisz, Saturn ? Planety gazowe, czy aby do końca są tak nieprzyjazne, czy być może to jakiś rodzaj technologi maskującej ? A być może obcy mieszkają pod ziemią, bo to też jest bardzo sensowne i logiczne (jeśli założymy wygląd szaraków)Wszystko jest możliwe, skoro taki prosty rzymianin nie mógłby wyobrazić sobie Drona, a my wyobrażamy sobie takie rzeczy, to co jest jeszcze dalej ? Ciekawie przedstawione to było w serii Riddick. Takie i temu podobne wizje, są chyba najbardziej bliskie powodzenia. Jesteśmy maluczcy tak naprawdę w ogromie zdarzeń i wszechświata, ale wiemy jedno, że możemy wspólnie zmieniać ten wszechświat, tak samo jak on zmienia nas.Życie na takiej planecie X mogło by istnieć, co innego jeśli ograniczymy nasza wyobraźnię, wtedy już nie. Jak wiemy, wyobraźnia człowieka zaprowadziła nas od prostego kija, do smartfona. Nikt nie wie co mogła by taka cywilizacja (jeśli by istniała) posiadać, wiedzę, technologię, która pozwoliła by na przekraczanie barier, dla nas jeszcze nie możliwych do pokonania, tak samo jak dla ludzi w średniowieczu pokonanie bariery dźwięku, czy oderwanie sie od ziemi i lot.
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: STWORZENIE ŚWIATA (Atlantyda, Nibiru)

Post autor: Ronin »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="janusz" data-cid="113568" data-time="1396108730"> Na Marsie ciężar danego ciała jest prawie trzy razy mniejszy niż na Ziemi.Nie sądze aby jakiekolwiek istoty wytrzymały to po prześiedleniu .To tak jakby nasza waga wzrosła raptem z 80 do 240 kg.</blockquote>Może dlatego pierwsi ludzie na Ziemi przetrzymywani byli w "Raju", aby ich organizmy przeszły aklimatyzację. Dodatkowo  kiedyś ludzie byli o wiele lżejsi i niżsi, niż obecnie (ja przy moim wzroście 183 cm i wadze przekraczającej obecnie 90 kg. w średniowieczu byłbym wielkim chłopem, a teraz jestem niemal średniego wzrostu i postury) może to świadczyć o stopniowym  przystosowaniu do nowych warunków. Bo co  sprawia, że niemal co pokolenie jesteśmy coraz to wyżsi ? Wiem, że współczesna nauka tłumaczy to lepszym odżywianiem, ale przecież to odżywianie nie jest lepsze, jest uboższe w mikroelementy, witaminy  itd. Nie twierdzę, że tak było, wskazuję jedynie na przesłanki, które mogą świadczyć za taką teorią...
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: STWORZENIE ŚWIATA (Atlantyda, Nibiru)

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="114027" data-time="1398283526">A co do powstania ludzkości... Wystarczy kilka lat biedy, by nawet najbardziej wzniosła i etyczna jednostka zaczęła zabijać za chleb, by tylko przeżyć...</blockquote> Jeśli miałbym zabić drugiego człowieka za jedzenie, to wolałbym już sobie w łeb palnąć.
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: STWORZENIE ŚWIATA (Atlantyda, Nibiru)

Post autor: robrep »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Ronin" data-cid="113917" data-time="1397428253">Może dlatego pierwsi ludzie na Ziemi przetrzymywani byli w "Raju", aby ich organizmy przeszły aklimatyzację. Dodatkowo  kiedyś ludzie byli o wiele lżejsi i niżsi, niż obecnie (ja przy moim wzroście 183 cm i wadze przekraczającej obecnie 90 kg. w średniowieczu byłbym wielkim chłopem, a teraz jestem niemal średniego wzrostu i postury) może to świadczyć o stopniowym  przystosowaniu do nowych warunków. Bo co  sprawia, że niemal co pokolenie jesteśmy coraz to wyżsi ? Wiem, że współczesna nauka tłumaczy to lepszym odżywianiem, ale przecież to odżywianie nie jest lepsze, jest uboższe w mikroelementy, witaminy  itd. Nie twierdzę, że tak było, wskazuję jedynie na przesłanki, które mogą świadczyć za taką teorią...</blockquote>To jest ciekawe. Ale może, ludzie są coraz więksi, bo ci więksi w średniowieczu żyli dłużej? Chuderlaki po prostu umierały, albo ginęli jako mięso armatnie. Trzeba by porównywać raczej ostatnie 50 lat, gdzie tężyzna fizyczna nie jest już potrzebna do przeżycia.
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: STWORZENIE ŚWIATA (Atlantyda, Nibiru)

Post autor: Ronin »

Z jednej strony faktycznie tężyzna fizyczna mogła dawać przewagę, z drugiej strony natura odeszła od wielkich organizmów (vide dinozaury) na rzecz mniejszych, bardziej mobilnych, gdzie potrzebny jest mniejszy wydatek energetyczny aby taki organizm utrzymać przy życiu. Upraszczając: im mniejszy organizm tym  mniej potrzeba pożywienia, aby przeżył... Jedzenia niby mamy obecnie wystarczającą ilość, ale jest to żarcie ogólnie mówiąc mało wydajne, a np. w Afryce (gdzie występuje niemal permanentny deficyt pożywienia), żyją plemiona obdarzone ponadprzeciętnym wzrostem i gabarytami... Może naginam rzeczywistość do teorii, ale jeżeli kilka elementów do siebie pasuje, to czemu nie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „POZOSTAŁE”