Tajemnice syberyjskiej Doliny Śmierci

Na naszej planecie istnieją rzekome miejsca koncentracji zjawisk niezwykłych. Czym są?
Awatar użytkownika
RickDangerous
Infrzak
Posty: 78
Rejestracja: czw lis 12, 2009 11:24 am
Kontakt:

Re: Tajemnice syberyjskiej Doliny Śmierci

Post autor: RickDangerous »

[quote name='RysiekINFRA' post='93497' date='18 styczeń 2012 - 15:05']Oczywiście jest ciężko ale przede wszystkim jeśli chodzi o biurokrację, a rzecz jasna w przypadku ekspedycji to bardzo ważne. Wciąż wymagane są rozliczne pozwolenia, zgłaszanie administracji celu podróży, wytyczenia trasy itp.[/quote]





A to musi być ta biurokracja? Po co nazywać to ekspedycją?? Jakie pozwolenia? Na wejście do lasu? Przecież grupa kolegów może jechać na wycieczkę, wystarczy paszport, kasa, wódka ;) i trochę sprzętu aby odnaleźć (gps) i udokumentować (aparat lub kamera). Najlepiej byłoby znaleźć sponsora aby opłacić Helikopter albo dwa ;) bo z góry lepiej widać - ale to opcja. Czy tak się nie da?
Awatar użytkownika
RickDangerous
Infrzak
Posty: 78
Rejestracja: czw lis 12, 2009 11:24 am
Kontakt:

Re: Tajemnice syberyjskiej Doliny Śmierci

Post autor: RickDangerous »

Dlatego napisałem, że konieczne są gps'y i najlepiej helikopter.. Niestety do tego potrzebne są niemałe pieniądze ale nie jest to niemożliwe.
Awatar użytkownika
RickDangerous
Infrzak
Posty: 78
Rejestracja: czw lis 12, 2009 11:24 am
Kontakt:

Re: Tajemnice syberyjskiej Doliny Śmierci

Post autor: RickDangerous »

A może Ivan Mackerle to za mało? Gdyby coś faktycznie było na Syberii powinna pojechać tam ekipa AAS czy Ancient Aliens z Tsoukalosem na przodzie :) Oni mają wszystko co potrzebne, mimo tego nic mi nie wiadomo aby myśleli o Syberii na poważnie.
Awatar użytkownika
RickDangerous
Infrzak
Posty: 78
Rejestracja: czw lis 12, 2009 11:24 am
Kontakt:

Re: Tajemnice syberyjskiej Doliny Śmierci

Post autor: RickDangerous »

[quote name='Czakrawartin' post='101811' date='04 grudzień 2012 - 12:36']Masz nikłe wyobrażenie o rzeczywistości. Powinni tam jeszcze wysłać Gesslerową i Strefę 11. To ogromny koszt - nikt nie może sobie na to pozwolić, poza państwem. Poza tym, te obiekty są pod ziemią, jeśli w ogóle istnieją.[/quote]



Gesslerową? no w sumie od biedy mogłaby gotować ekipie ;) z drugiej strony nie trawie baby, w każdym jej żarciu widzę jej włosy, oblizuje chochle itp. po czym wkłada jej do garnka, poza tym chamska bywa do ludzi.. ale to nie o to tu chodzi.. Chciałbym po prostu aby coś ruszyło w tej sprawie bo to jest najstarszy temat który mnie bardzo zaciekawił, a przeczytałem go w kwartalniku UFO, lata temu.. Od samego Ryszarda Fiejtka przez telefon dowiedziałem się o organizowanej wtedy wyprawie mającej na celu potwierdzenie czy faktycznie coś tam jest. Grupa miała składać się z naukowców z Niemiec i Rosji. I już wtedy Pan Fiejtek powiedział mi, że prawdopodobnie do niej nie dojdzie bo są jakieś problemy po stronie ruskich bo zależało im na sfinansowaniu wyprawy ale brać ze sobą Niemców nie chcieli :) po czym sponsorzy się wycofali ale byli!! tylko z powodu ruskich się wycofali.. tyle wiem od p. redaktora.
Ostatnio zmieniony wt gru 04, 2012 11:43 am przez RickDangerous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RickDangerous
Infrzak
Posty: 78
Rejestracja: czw lis 12, 2009 11:24 am
Kontakt:

Re: Tajemnice syberyjskiej Doliny Śmierci

Post autor: RickDangerous »

Skąd masz te informację? Czy masz coś więcej na ten temat?
Awatar użytkownika
RickDangerous
Infrzak
Posty: 78
Rejestracja: czw lis 12, 2009 11:24 am
Kontakt:

Re: Tajemnice syberyjskiej Doliny Śmierci

Post autor: RickDangerous »

Tak przy okazji 'guglowania' i szukania czegoś nowego w temacie, znalazłem galerię Ivana Mackerle: https://profiles.google.com/110058655458343575216/photos

Jak na wyprawę w tamte rejony to skąpa ta galeryja..

Ale facet trochę pozwiedzał Świat :)
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Tajemnice syberyjskiej Doliny Śmierci

Post autor: Rysiek23 »

Dziś otrzymaliśmy wiadomość o odejściu z tego świata Ivana Mackerle - wybitnego czeskiego badacza różnych zagadkowych miejsc na świecie, w tym także Doliny Śmierci w Jakucji. Miał 70 lat. Niech spoczywa w spokoju...
Awatar użytkownika
RickDangerous
Infrzak
Posty: 78
Rejestracja: czw lis 12, 2009 11:24 am
Kontakt:

Re: Tajemnice syberyjskiej Doliny Śmierci

Post autor: RickDangerous »

Czakrawartin, przecież zapodałem kilka postów wyżej stronę Picasa Ivana Mackerle.. więcej nie znalazłem.. Jednak filmów tam nie ma, tylko zdjęcia. Jak ktoś znajdzie filmy, proszę tu podać linki..
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Tajemnice syberyjskiej Doliny Śmierci

Post autor: Newsman »

Dość ciekawe fragmenty filmu z wyprawy zostały pokazane w "Ancient Aliens", gdzie ciekawe rzeczy opowiadał Mackerle i swój komentarz dodał śp. Filip Coppens. Trzeba pamiętać, że niektóre materiały ilustracyjne odnoszą się do katastrofy tunguskiej, a inne to po prostu stare zdjęcia z Syberii. http://youtu.be/kCYVJIOueqg O Dolnie Śmierci od ok. 30 min.
Ostatnio zmieniony pt sty 04, 2013 5:32 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
lauerhill
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 02, 2013 8:06 pm
Kontakt:

Re: Tajemnice syberyjskiej Doliny Śmierci

Post autor: lauerhill »

Witam serdecznie i od razu przepraszam, że odgrzewam temat. 15 lutego bieżącego roku nad obwodem Czelabińskim doszło do eksplozji bolidu. Nie jest to co prawda teren nas interesujący, nie mniej jednak wydaje się mieć związek z ową strefą anomalną. Dziwię się, że nikt nie dostrzegł wcześniej podobieństw. 
ODPOWIEDZ

Wróć do „STREFY ANOMALNE”