KTO ODKRYł AMERYKĘ ?

Nowe znaleziska i hipotezy, o których nie zawsze mówi się głośno...
LEMARI
Infrzak
Posty: 61
Rejestracja: śr lis 28, 2007 3:33 pm
Kontakt:

Re: KTO ODKRYł AMERYKĘ ?

Post autor: LEMARI »

Jak ci napisze że na dzień dzisiejszy najstarsza mapa świata liczy sobie odkładnie 6349099 lat, to będzie dal ciebie zaskoczenie czy też kolejna jakaś tam któraś tam z rzędu nowinka, ponadto pisząc słowo mapa nie mam na myśli jej dotychczasowej formy znanej światu , w czasach gdy owa mapa powstawała istniały o wiele bardziej wytrzymalsze surowce niź obecnie stosowane w kartografii.
NATURA SANAT MEDICUS CURAT
Awatar użytkownika
zeus13
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: sob gru 15, 2007 3:54 pm
Kontakt:

Re: KTO ODKRYł AMERYKĘ ?

Post autor: zeus13 »

Co do samego odkrycia,to pewnie nie raz była odkrywana.Europejczycy odkryli ją dla Europy,Majowie dla Majów,itd.A tak apropo Europy słyszał ktoś o Amerigo Vespuccim? Co prawda nie miał dowodów ze tam był, ale twierdził że był tam przed Kolumbem.
LEMARI
Infrzak
Posty: 61
Rejestracja: śr lis 28, 2007 3:33 pm
Kontakt:

Re: KTO ODKRYł AMERYKĘ ?

Post autor: LEMARI »

[quote name='zeus13' post='46997' date='pią, 02 sty 2009 - 20:18']Co do samego odkrycia,to pewnie nie raz była odkrywana.Europejczycy odkryli ją dla Europy,Majowie dla Majów,itd.A tak apropo Europy słyszał ktoś o Amerigo Vespuccim? Co prawda nie miał dowodów ze tam był, ale twierdził że był tam przed Kolumbem.[/quote]

Amerigo Vespucci- to chyba wolne żarty, mimo wszystko ma zapisane poczesne miejsce w historii świata.
NATURA SANAT MEDICUS CURAT
Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: KTO ODKRYł AMERYKĘ ?

Post autor: Zit »

[quote name='zeus13' post='46997' date='pią, 02 sty 2009 - 15:18']Co do samego odkrycia,to pewnie nie raz była odkrywana.Europejczycy odkryli ją dla Europy,Majowie dla Majów,itd.A tak apropo Europy słyszał ktoś o Amerigo Vespuccim? Co prawda nie miał dowodów ze tam był, ale twierdził że był tam przed Kolumbem.[/quote]



Nie no bez przesady!



Vespucci na pewno nie był przed Kolumbem. Ktoś inny pewnie tak, ale Vespucci na pewno nie.
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
ODPOWIEDZ

Wróć do „ARCHEOLOGIA I ODKRYCIA”